Ericai Jennings – nauji įtarimai dėl eurovizinės dainos plagiato

Erica Jennings / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai judant finišo link, aistros užkulisiuose kaista. Antradienį Žmonės.lt sulaukė skaitytojo laiško, kuriame atrankos žiūrovas tikina, jog dainininkės Ericos Jennings eurovizinė daina „Leading me home“ – plagiatas.

Antradienio rytą Žmonės.lt redakciją pasiekė anonimu panorusio likti skaitytojo laiškas.

Laiške skaitytojas tikina atsekęs eurovizinį kriminalą – anot jo, nacionalinės atrankos dalyvės Ericos Jennings daina „Leading me home“ yra atlikėjos Saros Hartman kūrinio „Monster lead me home“ plagiatas. 

„Rašau norėdamas pasidalinti netyčia aptikta daina, į kurią yra labai panaši kandidatės atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Ericos Jennings eurovizinė daina „Leading me home“. Nors iki šiol ši daina buvo mano asmeninė favoritė, netyčia atrasta kitos atlikėjos daina davė pagrindo sudvejoti sąžiningumu. Nors jau buvo kalbų, kad ta daina primena Rihannos „Stay“, mano nuomone, ši yra net identiška. Net pavadinimas beveik toks pats“, – rašė skaitytojas. 

Pridėjęs dainos „Monster lead me home“, su kuria lygina E.Jennings dainą, įrašą, skaitytojas atkreipia dėmesį, kad šis S.Hartman kūrinys internete pristatytas 2015-ųjų lapkričio 2-ąją.

„Tik šešios dienos iki Ericos dainos patalpinimo į „Youtube“, – skaičiuoja skaitytojas. 

Žmonės.lt susisiekus su E.Jennings, dainininkė sakė tą patį, ką ir tada, kai jos daina buvo lyginama su Rihannos „Stay“. 

„Akordai, kurie naudojami dainoje „Leading Me Home“ būtinai jums bus pažįstami. Nesvarbu, ar tai primena Rihannos dainą „Stay“, Adele, Alicios Keys, Arethos Franklin, o galbūt „The Beatles“ ar „Rolling Stones“, Maddonos, Johno Legendo ir t. t. Tai – klasikiniai popmuzikos fortepijono akordai, tik visuomet skiriasi tempas ir išdėstymas.

Gospel fragmentas popmuzikoje taip pat nėra naujas – daug akordų yra jau naudota arba pakartotinai naudota daug kartų, ypatingai ketvirtinėse natose. Svarbiausia, kad tai ne praėjusių metų dainos nugalėtojos kopija, nes tai niekada nepasiteisina, nors ir populiaru „Eurovizijoje“, – komentavo ji.

Taip pat suskubo skaitytoją pataisyti: „Leading Me Home“ pirmą kartą atlikau spalio 31 dieną, o Saros Hartman daina buvo publikuota lapkričio 2 dieną.“

 

Skaitykite daugiau