Emmanuelis Macronas ir į mamas tinkanti jo žmona: kovą dėl meilės ir Prancūzijos prezidento posto jie laimėjo!

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Trogneux / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-21 17:19
Marine Le Pen sakė: kad ir kas laimės rinkimus, Prancūziją valdys moteris – arba ji, arba Angela Merkel. Dėl moters ji buvo iš dalies teisi – išrinktasis prezidentas Emmanuelis MACRONAS (39) yra ne kartą užsiminęs, kad jo žmona Brigitte TROGNEUX (64) užims postą administracijoje.

Tiesa, už darbą jai nebus mokama, o prezidentas gali apsigalvoti. Tačiau turint omeny, kad iki šiol politikas žmonos akivaizdoje repetavo kalbas ir naudojosi jos konsultacijomis rašydamas (Brigitte – prancūzų ir lotynų kalbų specialistė), kas atsisakytų tokios dešiniosios rankos? Neįprasta, kad pirmoji ponia eitų oficialias pareigas? Poros santuoka ir visų aptariamas 24 metų amžiaus skirtumas ir taip neįprastas. Jie neturi bendrų vaikų – Trogneux turi tris jau suaugusias atžalas - sūnų ir dvi dukras - iš pirmosios santuokos (sūnus Sébastienas – dvejais metais vyresnis už mamos vyrą).

Netgi sklido gandų, atkakliai tikinančių, esą Macronas išties yra gėjus, – tai būtų buvę mažiau skandalinga nei santuoka su moterimi, tinkančia į mamas. Nors, tiesą sakant, jei politikui būtų reikėję „moters širmos“, į šią vietą turbūt geriau būtų tikusi pripažinta gražuolė ar raudonskruostė vaisingo amžiaus jauniklė.

O ir susituokė Macronas su Trogneux prieš dešimtmetį – tada, kai ne tik apie jo kovą dėl prezidento posto, bet ir apskritai apie politiko karjerą dar nebuvo nė kalbos. Kad ir kaip ten būtų buvę, per rinkimų kampaniją visi daugmaž apsiprato su šia keista sąjunga, kuri labiau šokiravo ne visa ko mačiusius ir prie prezidentų skandalų įpratusius prancūzus, o užsienį (teisybės dėlei, kodėl nieko taip nestebina priešinga situacija – sakykim, Amerikos pirmąją porą skiria irgi ketvirtis amžiaus; 15 metų skirtumas ir tarp Argentinos prezidento bei gražuolės jo sutuoktinės. Ar tik dėl to, kad šiose sąjungose vyresnis vyras?).

Macrono tėvai uždraudė Trogneux artintis prie sūnaus bent jau iki šio pilnametystės, o kad būtų tikriau, išsiuntė jį mokytis į Paryžių.

Politikos naujoko Macrono pergalė vertinama nevienareikšmiškai. Minimos palankiai susiklosčiusios aplinkybės, turbūt ne taip jau mažai balsų naujasis valstybės vadovas gavo dėl prieštaros principo – gerai bet kas, kad tik ne Nacionalinis frontas ir Marine Le Pen...

Šiaip ar taip, Eliziejaus rūmai turi jauniausią šeimininką nuo pat 1848-ųjų, kai tapo oficialia Prancūzijos prezidento rezidencija. Ir, ko gero, vyriausią šeimininkę – Bernadette Chirac buvo šešiasdešimt dveji, kai jos vyras tapo prezidentu.

Naujosios Prancūzijos pirmosios poros biografiją kompromituoja nebent pikantiška ir visų taip pat aptariama detalė: jie susipažino, kai Emmanueliui buvo penkiolika, o Brigitte – beveik keturiasdešimt, ji buvo ištekėjusi ir turėjo tris vaikus. Ir – kas svarbiausia – buvo jo mokytoja jėzuitų koledže Amjene.

Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.

Kas neišgąsdino prancūzų XXI amžiuje, turėjo šokiruoti aštuntojo dešimtmečio miestuką, esantį pusantros valandos kelio nuo Paryžiaus. Vien gandas, kad mokytoja, kilusi iš labai pasiturinčios ir įtakingos, šokolado bei įvairių saldumynų gamyba (konditerijos kompanija „Jean Trogneux“ gyvuoja iki šiol, ją valdo Brigitte sūnėnas Jeanas Alexandre’as) besiverčiančios Trogneux šeimos, bankininko žmona bei trijų vaikų motina ir jos mokinys draugauja, turėjo sukrėsti bendruomenę. Juolab kad Brigitte vidurinė dukra Laurence ėjo į tą pačią klasę, kaip ir Emmanuelis, – jaunuolio tėvai pirmiausia netgi nusprendė, kad sūnui krito į akį ji, o ne jos motina.

Mokytoja dar vadovavo dramos būreliui, čia artimiau ir susipažino su Emmanueliu – uždaru, per anksti suaugusiu, labai mėgstančiu poeziją; tuomet jis ketino tapti rašytoju ir tikrai nesvajojo nei apie bankininko, nei apie politiko karjerą. Teatras ir literatūra juodu suartino.

„Jis atėjo į atranką dėl vaidmens spektaklyje. Man jis pasirodė nuostabus. Emmanuelis buvo ne toks kaip kiti. Jis buvo kur kas labiau subrendęs“, – apie pažintį su būsimu vyru yra pasakojusi Brigitte.

Nei Brigitte, nei Emmanuelis išsamiau nekomentuoja, kada išties prasidėjo ši meilės istorija, – sako, kad tai – jų paslaptis. Žinoma tik, kad Macrono tėvai uždraudė Trogneux artintis prie sūnaus bent jau iki šio pilnametystės, o kad būtų tikriau, išsiuntė jį mokytis į Paryžių.

Moteris pati interviu yra sakiusi, kad Emmanueliui buvo septyniolika, kai pareiškė vis tiek ją vesiąs – bet kokiomis aplinkybėmis. Ir buvo labai kantrus – skambindavo mylimajai kiekvieną dieną, juodu kalbėdavosi valandų valandas.

Brigitte dar liko Amjene, nors šita istorija pakenkė ir jos reputacijai, ir santuokai su Andre Auziere’u. O Emmanuelis mokėsi ir darė karjerą Paryžiuje – buvo filosofo Paulio Ricoeuro padėjėjas, dirbo Ekonomikos ministerijoje, „Rothschild & Cie Banque“. Žmogus, svajojęs būti rašytoju, tapo virtuozišku investicijų bankininku...

Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.

Brigitte tapo močiute (turi septynis anūkus), išsiskyrė ir persikraustė į Paryžių. O 2007 metais pagaliau pasakė taip Emmanueliui. Trisdešimtmetis Macronas, galima sakyti, brūkštelėjęs kelis parašus merijoje, tapo sutuoktiniu, suaugusių vaikų tėvu ir... seneliu.

Vestuvės Šiaurės Prancūzijoje buvo kuklios – pora nenorėjo dar kartą atkreipti dėmesio į skandalingą abiejų praeitį. Savų atžalų jie neketino turėti – ir šito neslėpė – pirmiausia, žinoma, dėl Brigitte amžiaus. Vėliau paparacai ne sykį fotografavo Macroną, leidžiantį laiką su žmonos anūkais, – jis pats yra sakęs, kad Brigitte vaikaičiai atstoja savus vaikus.

Prieš trejus metus Emmanuelis Macronas tapo ekonomikos ministru prezidento François Hollande’o vyriausybėje (šis faktas, turint omenyje fenomenalų Hollande’o nepopuliarumą, gerokai kišo koją dabartinės rinkimų kampanijos metu), o į „didžiąją“ viešumą išėjo lygiai prieš metus – kai su bendraminčiais įsteigė judėjimą „En Marche!“.

Beje, tai nutiko Amjene, o Brigitte, kurią saviškiai vadina Bibi, sėdėjo kuklioje salėje ir raštu protokolavo susirinkimą. Visus tuos metus ponia Macron palaikė vyrą (naujasis prezidentas – pirmasis šiame poste, pats iškėlęs savo kandidatūrą, o ne tradicinių politinių jėgų paremtas), patarė jam, padėjo rašyti kalbas, dėliojo dienotvarkę, dalijo interviu, pozavo fotografams. O jis visiškai nepriėmė to kaip savaime suprantamo dalyko ir visuomet pabrėžė, koks yra dėkingas žmonai.

Ir demonstravo tai elgesiu – pora dažniausiai rodosi susiėmusi už rankų, jis vadina ją geriausia drauge, ji prisipažįsta esanti jo gerbėjų klubo prezidentė. Ką jau kalbėti apie karštą viešą bučinį po pirmojo rinkimo turo... Ir galbūt teisi prezidento biografė, žurnalistė Anne Fulda, teigdama, kad jos knygos herojus, kuris, nepaisydamas gėdinimo ir patyčių, užmezgė romaną su 24 metais vyresne moterimi, trijų vaikų motina provincijos miestelyje ir sugebėjo pakovoti už savo meilę, šiuo poelgiu tarsi leido suprasti, kad taip gali užkariauti ir Prancūziją. Jam pavyko. Arba – turbūt reikėtų sakyti – jiems pavyko.

Pirmajai porai inauguracija buvo ir pirmasis oficialus pasirodymas viešumoje po rinkimų. Žinoma, buvo išnagrinėtas Brigitte Macron šventinis apdaras. Triumfo dieną madam vilkėjo mėlyną „Louis Vuitton“ kostiumėlį. Šiems mados namams Brigitte jaučia silpnybę, tačiau apdaras buvo pasiskolintas, o ne pirktas!.

Mesjė pasitenkino klasikiniu tamsiai mėlynu kostiumu, už kurį sumokėta 450 eurų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama