Eminemui – 45 metai! 10 faktų, kurių nežinojote apie šią repo legendą

Eminemas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-17 18:30
Spalio 17-ąją gimtadienį švenčia reperis Marshallas Mathersas, kurį visas pasaulis pažįsta kaip legendinį Eminemą. Apie pirmąjį baltaodį reperį yra sukurtas biografinis filmas, tačiau galime kirsti lažybų, kad dar daug ko nežinote apie 45-ąjį gimtadienį švenčiantį Eminemą. Ta proga – 10 neįtikėtinų faktų apie repo legendą.

1. PATYČIOS. Pradinėje mokykloje Eminemui buvo sunku. Iš berniuko nuolat buvo tyčiojamasi, prie jo kabinėjosi kiti vaikai. 1982-ųjų žiemą peštukas DeAngelo Bailey prikibo prie baltapūkio garbaniaus agresyviau nei bet kada anksčiau. Eminemui buvo devyneri, kai DeAngelo taip smogė būsimajai repo žvaigždei, kad Eminemas laikinai prarado regėjimą ir patyrė smegenų sukrėtimą. Įsiutusi Eminemo motina padavė mokyklą į teismą, kad ši nesugebėjo garantuoti saugios aplinkos.

2. SVAJONĖS. Eminemas ne visada norėjo būti reperiu, tačiau jis visada norėjo pasakoti istorijas. Vaikystėje jis svajojo tapti komiksų kūrėju.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. PRAVARDĖ. Vaikystėje Eminemą dėl atlėpusių ausų jo šeimos nariai vadino Mikiu.

4. POLITKOREKTIŠKUMAS. Reperis visada buvo kandus ir be gailesčio juokdavosi iš savo konkurentų. Vis dėlto rasizmu Eminemo apkaltinti neįmanoma. Per visą savo karjerą žodį negras Eminemas pavartojo tik dainoje „Criminal“. Vis dėlto ir šios dainos galutinėje versijoje neišgirsite šio nepagarbaus žodžio – pats reperis nusprendė cenzūruoti dainą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. REKORDAS. 2013-aisiais išleistai dainai „Rap God“ priklauso pasaulio rekordas – tai daugiausiai žodžių turinti daina. Per 6:04 minutės nuskamba 1 560 žodžių. Vidutiniškai tai sudaro 4,28 žodžio per sekundę. Beje, šioje dainoje yra vieta, kurios metu per 15 sekundžių Eminemas ištaria 97 žodžius. Kitaip sakant, 6,5 žodžio per sekundę. Tikras repo dievas!

6. PRAMIEGOTAS „OSKARAS“. Kai biografinio filmo apie Eminemą „8 mylia“ daina „Lose Yourself“ laimėjo „Oskarą“, reperio nebuvo salėje – Eminemas ramiai sau miegojo namie, o televizorius rodė animacinius filmus. Atlikėjas nepasirodė apdovanojimų ceremonijoje ne todėl, kad nevertintų „Oskaro“, o todėl, kad nė nemanė galintis jį laimėti. „Lose Yourself“ – pirmas repo kūrinys istorijoje, laimėjęs šią prestižinę statulėlę.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. CENZŪRA. Jei jau kalbame apie „Lose Yourself“, būtina pažymėti, kad tai pirma „Oskarą“ laimėjusi daina, kuri taip ir nenuskambėjo per apdovanojimų ceremoniją. Eminemas atsisakė scenoje atlikti televizijai ir radijui cenzūruotą versiją.

8. PERDOZAVIMAS. Nuolatinis stresas buvo palaužęs Eminemą. Buvo metas, kai jis buvo priklausomas nuo tokių receptinių vaistų kaip „Valium“, „Vicodin“ ar „Xanax“. 2007-aisiais Eminemas perdozavo metadono ir prarado sąmonę. Garsenybė buvo staigiai nugabenta į ligoninę. Gydytojai pareiškė, kad Eminemo suvartota metadono dozė prilygsta keturioms dozėms heroino. Reperis merdėjo, o medikai neteikė jam vilčių išgyventi. Vis dėlto Eminemas išsikapstė ir skelbia esąs švarus jau devynerius metus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

9. BANANAS. Kai Eminemas atėjo į susitikimą su vienu įtakingiausių pasaulio prodiuserių Dr. Dre, jis vilkėjo geltoną kombinezoną. Reperis visiškai neturėjo pinigų drabužiams, tad vilkėjo tai, ką jam davė rėmėjai. Vėliau Dr. Dre juokėsi, jog tąsyk Eminemas jam pasirodė panašus į bananą.

10. TEISMAS. Eminemą į teismą padavė jo tikra motina. Moteris įsižeidė, kad sūnus apie ją negražiai atsiliepė dainose (Eminemas repavo apie motinos priklausomybę nuo narkotikų). Ji reikalavo 10 mln. JAV dolerių kompensacijos už patirtą moralinę žalą, tačiau teismas jai liepė išmokėti vos 1 600 JAV dolerių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai