Emilis Vėlyvis Seimo prieigose pristatė provokuojantį „Zero III“ anonsą: pamatykite

„Zero III“ anonso pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Penktadienį režisierius Emilis Vėlyvis gerbėjus pakvietė susitikti Vilniaus centre esančioje Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo. Susitikimo proga – netrukus kino ekranus pasieksiančio naujausio jo filmo „Zero III“ pirmojo anonso pristatymas.

Sausio 27-ąją įvyks režisieriaus Emilio Vėlyvio filmo „Zero III“ premjera. Iki jos likus kiek daugiau nei mėnesiui E.Vėlyvis nusprendė duoti užuominą, kaip gi atrodys naujoji juosta, – pristatė pirmąjį filmo anonsą.

Anot E.Vėlyvio, filmas „Zero III“ aiškiai atskleis tautos meilės ir neapykantos politikams priežastis bei parodys politikų, žiniasklaidos ir verslo santykių sudedamąsias dalis, kaip korupcija, pinigai, cinizmas bei aistra.

Juostoje žiūrovai išvys būrį įžymybių: Ingą Jankauskaitę, Giedrių Savicką, Ramūną Cinėną, Rimantę Valiukaitę, Gytį Ivanauską, Mindaugą Papinigį, Kęstutį Jakštą, Ramūną Rudoką, Andrių Bialobžeskį ir kitus.

Dalis aktorių su gerbėjais bendravo ir pristatymo metu – čia pasirodė G.Savickas ir M.Papinigis, tarp žiūrovų įsimaišiusį sutikti buvo galima ir Gytį Šapranauską.

Vietą anonso pristatymui režisierius pasirinko neatsitiktinai. Kadangi „Zero III“ žanras – juodoji politinė komedija, tai visus pakvietė susitikti prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje.

„Zero III“ anonso pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kviesdamas paaiškino: „Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo 1990-aisiais tautos ir politikų dėka atgimė Lietuvos valstybė. Dar po metų toje pačioje aikštėje drąsi tauta ir drąsūs politikai plazdant Trispalvių jūrai apgynė Lietuvos valstybingumą. Praėjus 18-ai metų, 2009-ųjų sausį, tie patys politikai jau gynėsi nuo alkanos tautos smūgių – per riaušes dužo langai ir skriejo guminės kulkos. Dar po 7 metų, šiemet, visai greta Nepriklausomybės aikštės viena padovanota alkoholio butelio pakuotė sukėlė žemės drebėjimą Lietuvos politikoje – aukos nebaigiamos skaičiuoti iki šiol. Nėra kitos vietos Lietuvoje, kur taip akivaizdžiai matytųsi tautos ir politikų meilė bei neapykanta.“

„Zero III“ anonso pristatymo akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prie Seimo E.Vėlyvis uždegė du laužus, susirinkusius žmones vaišino karštais koldūnais ir sultiniu, mat lauke išties spaudė šaltis. Atmosferą kūrė aikštėje skambėjusios patriotiškos dainos.

Pristatydamas filmą E.Vėlyvis dėkojo visiems susirinkusiems, kūrybinei komandai. „Lietuviško kino istorijoje tai bus pirmas filmas apie politiką. Pagrindinė filmo tema susijusi su politika, politikais, jų veikla, santykiais ir, kas žiūrovams įdomiausia, linksmosiomis jų nuodėmis“, – kalbėjo režisierius.

Trumpą kalbą sakė ir M.Papinigis, šmaikštavęs, kaip atrodo darbas su E.Vėlyviu: neva pirmiausia ant kažko rėki, tada ant tavęs rėkia, tada būna muštynės, o pabaigoje miršti.

Mintimis lakoniškai pasidalijo ir G.Savickas: atkreipęs dėmesį, kad visi stovi tarp Seimo ir Nacionalinės Mažvydo bibliotekos, paragino susirinkusiuosius skaityti knygą, nes „kitaip reikės eiti dirbti į Seimą“.

Išgirdęs tokį pareiškimą į sceną nuskubėjo ir minioje įvykius stebėjęs , nežinia, kviestas režisieriaus ar ne, politikas Petras Gražulis. Jis čiupęs mikrofoną juokavo, kad jeigu filmas valdžiai nepatiks, tai bus uždraustas. „Dar ir kratą jūsų būstinėje padarysime“, – sakė.

„Zero III“ anonso pristatymas Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje (26 nuotr.)
+20
Emilis Vėlyvis pradeda filmuoti „Zero III“ (26 nuotr.)
+20
„Eurovizijos“ atranka filme „Zero III“ (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau