Emilijana pirmąkart dalyvaus „Eurovizijos“ atrankoje: pristato dainą apie lūžį gyvenime

Emilijana / Monikos Remeikytės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-12-29 12:28
Šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje dalyvaujanti Emilijana nusprendė atskleisti daugiau faktų apie specialiai šiam konkursui sukurtą jai itin daug reiškiantį ir šių dienų aktualijomis paremtą kūrinį „Illuminate“.

Nuo paauglystės dainuojančios Emilijos Katauskaitės karjeroje gausu skirtingų projektų: gyvo garso koncertų, pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, integruotų kūrinių su muzikinėmis grupėmis, kurie suformavo tai, kas šiandien džiugina jos gerbėjus, tačiau pastaruoju metu Emilijana visas savo kūrybines jėgas skiria pasiruošimui „Eurovizijos“ atrankai. Pasak atlikėjos, apsisprendimas dalyvauti šiame konkurse buvo ilgai brandintas.

„Man ši daina žymi svarbų lūžį gyvenime, kuris atvedė ir iki „Eurovizijos“ atrankos. „Illuminate“ yra apie pandemijos laikotarpį, kuris man asmeniškai buvo labai sudėtingas, tačiau jau matosi šviesa tunelio gale ir tiesa, kad iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas, drąsa kurti kitaip“, – sako E.Katauskaitė, ištikimiausių gerbėjų vadinama ir geriau žinoma kaip Emilijana.

Emilijana / Monikos Remeikytės nuotr.
Emilijana / Monikos Remeikytės nuotr.

Stipraus balso savininkė įsitikinusi, kad sunkūs laikotarpiai – dovana, nes tik per tokias pamokas pažįsti save labiau, viską gali pakeisti bei sugriauti senas, nusistovėjusias baimes. Tiesa, kalbėti apie tai be užuolankų pati Emilija mokosi iki šiol, mat iki asmeninės koronaviruso patirties gyvenime buvo linkusi daugiau matyti tik šviesiąją pusę bei tik ją ir norėdavo rodyti.

„Pandemija parodė kaip tamsu, liūdna ir vieniša gali būti. 2020-ųjų pradžioje teko grįžti iš Londono, kur mėgavausi savo dainavimo studijomis, iš ten parsivežiau ir pačią ligą, kurią tikrai sunkiai pakėliau – vos galėjau kvėpuoti ir jausmas buvo, kad niekada nebedainuosiu kaip anksčiau.

Emilijana / Monikos Remeikytės nuotr.
Emilijana / Monikos Remeikytės nuotr.

O taip pat su visu šiuo laikotarpiu grįžo ir mano panikos atakos, kurių nebepatirdavau jau kone 10 metų. Visgi, tai privertė ir kažką daryti, pradėti gilintis į save, ieškoti prasmės ir tikrai išsigryninti, kas esu aš. Įsitikinau, kad muzika man – visas gyvenimas ir didžiausias vaistas nuo visų depresijų. Tad spjovusi į viską lygiai prieš metus šiandien išvažiavau į Dubajų, surizikavau ir štai – grįžau su nuostabia, kiek kitokia daina“, – „Illuminate“ kilmės istoriją atskleidžia atlikėja.

Emilijanos teigimu, „Illuminate“ dainos prasmė slypi išėjime iš tamsos, kuri kiekvienam gali būti labai skirtinga. Išėjimas iš mirties, depresijos ar išsilaisvinimas po tiesiog labai sunkaus etapo.

„Užvaldyti baimės ir nerimo pasidarėme pikti, ieškome kaltų, kovojame patys nežinodami prieš ką, visą dėmesį nukreipiame į aplinką, o ne į pačius save. O visa, ko mums išties reikia, siekiant išgyventi tokius sunkius laikotarpius, nešiojamės kartu su savimi, ta stiprybė yra mūsų viduje“, – pagrindinę žinutę perduoda E.Katauskaitė, pridurdama, kad nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai sukurtą dainą iliustruoja toks pat minimalistinis, bet apie gylį kalbantis vaizdo klipas.

Naujausi straipsniai