Emigrantės istorija: pradėjusi nuo kambarinės darbo, kuria papuošalus už 10 tūkstančių eurų

Aistė Juškaitytė / Kadras iš laidos
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-09 14:05
Vienas brangiausių Londono rajonų. Senoviniame pastate įsikūrusi prabangiausia ir didžiausia Londono universalinė parduotuvė „Harrods“. Joje – daugiau nei 300 garsiausių dizainerių ir prekės ženklų parduotuvių, todėl čia yra į ką paganyti akis.

29-erių juvelyrė lietuvė Aistė Juškaitytė matuojasi meno kūrinius primenančias rankines, puoštas kristalais. Jų kainos prasideda nuo kelių ir gali siekti kelias dešimtis tūkstančių eurų. „Bateliai pelenei“, – juokauja Aistė, rankose laikydama iš išvaizdos nelabai patogius, tačiau įspūdingai žaižaruojančius batelius. Šiuose Aistės žodžiuose – daug tiesos. Į Angliją mergina atvyko prieš dešimt metų tam, kad uždirbtų ir padėtų išlaikyti Lietuvoje likusią daugiavaikę šeimą.

Šiandien ji jau gali pasigirti baigusi prestižinėmis vadinamas juvelyrikos dizaino studijas, jos vestuvinių ir sužadėtuvių žiedų kolekcija prieš kelerius metus laimėjo „Brown & Newirth Live Project 2014” apdovanojimą, o vos pasirodžiusi prekyboje buvo greitai išpirkta. Brangiausio dirbinio kaina – beveik 10 tūkstančių svarų.

„Pinigai ant medžių neauga, ir nereikia skųstis, kad mes čia tik sunkius darbus galime dirbti. Aš esu puikus pavyzdys, kad gali pradėti nuo juodo darbo, bet individualios pastangos yra tai, kas nulemia – ar turėsi gerai apmokamą, patogų darbą, išsilavinimą ir pasieksi karjeros aukštumas“, – jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. LNK laidoje „Nuo... Iki...“ mintimis dalinsis Londone gyvenanti juvelyrė Aistė Juškaitytė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai