Emigrantės I. Dulkytės svajonės Anglijoje dužo: mylimojo išdavystė ir verslo žlugimas

Ieva Dulkytė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-27 12:16
Nuosavą restoraną Londone turėjusi lietuvė Ieva Dulkytė geriau nei bet kas kitas žino, kokia sunki ir nepakeliama emigracijoje būna vienatvė. Kai svetimoje šalyje neturi kam pasiguosti, kai nėra su kuo pasitarti ir viską, kas benutiktų, turi spręsti pati. LRT laidos „Emigrantai“ herojė Ieva papasakos, kiek sunkumų teko išgyventi, o po jos istorijos gali būti, kad daug kas persigalvos, ir vis dėlto nebenorės išvykti į svajonių šalimi dažnai pavadinamą Angliją.

I. Dulkytės emigracijos istorija prasidėjo dar 2001-aisiais, kai netikėtai gavo pasiūlymą išvykti gyventi ir dirbti į Portugaliją. Tuo metu bet kokia Vakarų Europos šalis jaunai lietuvei atrodė kaip svajonės išsipildymas. Per daug net nesigilino, ką reikės daryti.

„Mane sužavėjo portugalų atsipalaidavimas, amžinai geras oras ir gyvenimas prie jūros“, – sako Ieva. Galbūt Portugalijoje ir būtų nugyvenusi visą gyvenimą, tačiau netikėtai jos kelyje pasipainiojo žavus anglas.

„Aš dirbau restorane padavėja. Tenai pradirbau 3 metus, ir susitikau savo meilę. Jis anglas buvo, atostogose. Atvažiavo tenai, susipažinom, metus jis mane lankė, po metų paprašė, kad atsikraustyčiau čia, į Angliją“, – laidoje „Emigrantai“ pasakos Ieva.

Lietuvė sako, kad niekada nebūtų pasirinkusi Anglijos – į šią šalį ją atvedė akla meilė. Ieva Dulkytė tikėjo, kad iš to turėtų išeiti kažkas labai gražaus. Visgi meilė netruko amžinai. I. Dulkytė sako supratusi, kad tas romanas niekur neveda. Nebuvo nei vestuvių, nei vaikų, moteris pajuto, kad tapo anglo žaisliuku. „Jis susirado daug kitų moterų“, – skaudžią tiesą pripažins „Emigrantai“ herojė.

Ateina ta akimirka, kai viduje imi ir pripažįsti, kad mylėjai blogą žmogų. Tik ilgai nenorėjai to suprasti.

Atsikratyti melagiu vyru nebuvo taip jau lengva, prasidėjo grasinimai, kuriuos Ieva didvyriškai iškentėjo. „Ateina ta akimirka, kai viduje imi ir pripažįsti, kad mylėjai blogą žmogų. Tik ilgai nenorėjai to suprasti“, – atvirai kalba ji.

Nutraukusi santykius Ieva nusprendė iš Kento grafystės persikelti į Londoną: „Jaučiau, kad Londone man turi pasisekti. Norėjau kažką įrodyti sau ir kitiems.“ Keliuose privačiuose restoranuose padirbusi lietuvė pajuto, kad atėjo metas nuosavam verslui. Visgi Ieva dabar įspėja visus, kurie mano, kad Londone lengva kurti verslą. Ji sako neįvertinusi milžiniškos šio miesto konkurencijos. Tiesa, tai Ieva Dulkytė suprato per vėlai.

Verslo žlugimas lietuvei buvo it peilis po kaklu. Smūgis, kuris visiškai sužlugdė Ievą. Kol tūkstančiai žmonių įsivaizduoja, kad Anglijoje lengva siekti svajonių – Ieva suprato, kaip čia galima greitai sužlugti. „Dariau viską, kad tai neįvyktų, tačiau man nepavyko“, – liūdnai pripažįsta ji. Pirmą kartą apie tai kalbėdama ji prieš kameras vos sulaikys ašaras.

Skaudi lietuvės I. Dulkytės istorija „Emigrantuose“ – šį antradienio vakarą per LRT televiziją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai