Emigrantė Julija Miliūtė: „Nuo chemikalų rankose atsivėrė žaizdos, troškulį malšinau gerdama vandenį iš kopūsto lapo“

Julija Miliūtė/LNK nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-19 11:51
„Dažno emigranto pasakojimas apie pasakiškus pinigus tėra saldus melas, slepiant tikrąją tiesą – savaičių savaites bedarbystės, kraupias gyvenimo sąlygas ir kartais tik simbolinį uždarbį“, – jau šį ketvirtadienio vakarą LNK pokalbių laidoje „Valandoje su Rūta“ pasakos emigrantė Julija Miliūtė.

17 metus Anglijoje gyvenanti Julija savo patirtį netgi aprašė knygose „Ar braškės virsta ferariais“ ir „Emigrantai. Kodėl aš vis dar ten?“. Moters pasakojimas priblokš – nuo chemikalų svogūnų, kopūstų ir gėlių laukuose jos rankos suskeldėdavo taip, kad jose atsiverdavo žaizdos, o pasibaigus atsineštam vandeniui tekdavo gerti iš kopūstų lapų, išsirinkus smulkias šiukšleles, voratinklius ir negyvus vorus.

Tuo metu iš Gruzijos į Lietuvą tolimųjų reisų vairuotoju dirbti atvykęs gruzinas Teimurazis Bochorišvilis pasakos, kaip buvo apgautas… „Patekau į katorgą. Dirbau už „ačiū“, miegojau vilkike, o kad išgyvenčiau prašiau duonos ir vandens“, – pasakos Teimurazis.

„Taip, kaip seniau lietuviai buvo vežami vagonais į Sibirą, taip dabar lietuviai mikroautobusais vežami vergauti užsienyje, o ukrainiečiai atvežami vergauti čia“, – teigs Erikas Pavlovičius, Vytauto Sirvydžio kontoros advokatas. Erikas šiuo metu teisme gina lietuvį emigrantą, kelerius metus vergavusį vištyne Anglijoje.

„Piktinamės mūsų lietuvaičių emigrantų išnaudojimu svetur, kad esame pigi darbo jėga Ispanijoje, Anglijoje ar Norvegijoje. Bet ar matome, kaip su atvykusiais užsidirbti elgiamės patys?“, – jau šį ketvirtadienio vakarą pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ 20 val. per LNK klaus laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.
Temos:
LNK Emigrantai

Naujausi straipsniai