Elžbieta Latėnaitė – apie dukrai skiepijamas vertybes: „Kiekvieną vakarą Kalistai skaitau pasakas“

Elžbieta Latėnaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-18 09:50
„Buvau jautrus, linksmas ir geras vaikas“, – prisimena aktorė Elžbieta Latėnaitė, prisijungusi prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamos akcijos „Gelbėk su pasaka“, kuria siekiama padėti vaikams ir šeimoms, per koronaviruso pandemiją itin nukentėjusioms finansiškai ir emociškai. Aktorė mielai sutiko pasidalinti savo skaitoma pasaka bei vaikystės prisiminimais.

Elžbietos tėvai, ypač mama, labai mylėjo literatūrą, tad Elžbieta ryškiai pamena mamos skaitytas pasakas. Paūgėjusi mergaitė pasakas labai mėgo skaityti ir pati. Labiausiai E. Latėnaitei įsiminė vaikystėje perskaitytos A. Lindgren knygos, ypač „Ronja plėšiko duktė“. Taip pat aktorei labai patiko knyga „Paslaptingas sodas“.

„Būtent dėl to man svarbu kas vakarą skaityti knygas ir savo dukrai Kalistai. Tai yra mielas mūsų ritualas“, – sako Elžbieta Latėnaitė ir pabrėžia, kad bendraujant su dukra jai yra svarbiausia pagarbos ir saugumo jausmo suteikimas, o knygų skaitymas drauge prie to ypatingai prisideda.

Elžbieta Latėnaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Elžbieta Latėnaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Manau, kad bet kuriam vaikui svarbus ne tik stogas virš galvos, tinkami drabužiai ir maistas, bet ir saugumo jausmas, žinojimas, kad vaikas yra ne vienas. Vaikas turi jausti, kad yra mylimas, suprasti, kad greta esantys žmonės visada palaikys“, – pasakoja žinoma aktorė.

Elžbietai labai svarbu savo dukrą išmokyti nubrėžti tinkamas ribas bendraujant, taip pat – išmokyti atpažinti emocijas, ugdyti pasitikėjimą. „Tiksliai nežinau, kaip tai padaryti, bet norėčiau, kad mano dukra augtų, kaip save mylintis ir laimingas žmogus“ , – prisipažįsta Elžbieta.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus.

Šią kampaniją („Save with Stories“) šiuo metu įgyvendina tarptautiniam tinklui „Save the Children“ priklausančios organizacijos, o į kampaniją įsitraukia daug visame pasaulyje garsių žmonių.

 

Naujausi straipsniai