Elvyra Monginienė: „Moterys puošiasi nebe papuošalais, o kaukėmis ir jų aksesuarais“

Elvyra Monginienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-08 12:12
Veido kaukės tapo neatskiriama mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi ir panašu, kad dar ilgai be jų neapsieisime. Pavasarį savo kurtas apsaugines veido kaukes pristačiusi papuošalų dizainerė bei prekinio ženklo „Elvyra Design“ puoselėtoja Elvyra Monginienė, įsisiūbavus antrajai pandemijos bangai, sukūrė išskirtinius veido kaukių aksesuarus.

„Mintis kurti kaukių aksesuarus pirmiausiai kilo dėl higienos. Pastebėjau, kad žmonės kaukes grūda į kišenes, numeta kur papuola automobilyje arba tiesiog laiko rankinėje užkastą kalnais kitų daiktų. Aš, beje, nesu išimtis. Darydavau tą patį, o tai tikrai nėra higieniška, nes paskui tą kaukę dedamės ant veido. Antra, kaukes dažnai pamirštame arba dar blogiau – pametame. Kilo mintis sukurti aksesuarą ne tik atliekantį kaukės laikymo ir saugojimo funkciją, bet tuo pačiu ir stilingą papuošalą. Taip tarp kaukių aksesuarų pirmiausiai atsirado apyrankė-piniginė, skirta kaukei laikyti ir visuomet turėti šalia savęs, o vėliau ir grandinėlės tipo stilingi kaukių laikikliai“, – pranešime spaudai cituojama Elvyra Monginienė.

E.Monginienės kolekcijos modelis
E.Monginienės kolekcijos modelis

Dizainerė, kurdama kaukių aksesuarus, liko ištikima „Swarovski“ kristalams bei odai. Pasak jos, kristalų spindėjimas suteikia odai subtilios prabangos, o oda prislopina kristalų žėrėjimą, sukurdama tobulą balansą.  Žinantys Elvyros Monginienės kūrybą, jau atkreipė dėmesį, kad ji kristalus mėgsta kombinuoti su metalinėmis detalėmis arba griežtų formų elementais.

„Naudojant kristalus – svarbu nepersistengti, nes yra labai plona riba tarp skoningo papuošalo ir visiško kičo. Taigi, kaukių laikikliai būtent ir yra pagaminti iš odinių detalių, kristalų ir grandinės, kuri šiuo metu karaliauja mados topuose. Kiekviena mažutė odinė detalė yra iškertama rankomis, oda išploninama, krašteliai du kartus aptepami specialia guma sulyginančia kraštelį, vėliau detalės klijuojamos tarpusavyje įterpiant kristalus ir galiausiai kraštai yra nudažomi. Laikiklis gali būti personalizuojamas, odoje įspaudžiant vardą ar inicialus“, – darbo subtilybėmis dalinosi dizainerė.

E.Monginienės kolekcijos modelis
E.Monginienės kolekcijos modelis

Elvyra pristato dviejų modelių kaukių laikiklius. Vienas jų – dabintas kristalais, turintis daugiau blizgėjimo ir skirtas moterims, o kitas –  turintis daugiau metalinių detalių ir labiau mėgstamas vyrų  bei moterų, kurioms nepatinka pernelyg intensyvus žėrėjimas.

„Ironiška, tačiau moterys puošiasi nebe auskarais ar kaklo papuošalais, bet kaukėmis bei jų aksesuarais“, – sakė Elvyra Moginienė.

Savo kūrinius dizainerė, pasikvietusi modelį Marių Litvinavičių, pristato naujausioje fotosesijoje. „Esu dėkinga grimo meistrei Gabrielei Sinickaitei, fotografei Aurai Šimkienei bei filmavimo komandai „LXM media”, padėjusiems įgyvendinti mano sumanymą“, – džiaugėsi papuošalų kūrėja.

Naujausi straipsniai