Eltonas Johnas užsipuolė Venecijos merą dėl uždraustų knygų apie tos pačios lyties sutuoktinius

Eltonas Johnas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-18 16:54
Didžiosios Britanijos estrados veteranas Eltonas Johnas aršiai užsipuolė Venecijos merą, kai to Italijos miesto darželiuose ir mokyklose buvo uždraustos vaikiškos knygelės, vaizduojančios šeimas, kuriose abu tėvai yra tos pačios lyties.

Dainininkas, su partneriu Davidu Furnishu auginantis du sūnus, savo „Instagram“ paskyroje dėl to žingsnio pliekė naujai išrinktą Venecijos merą Luigi Brugnaro.

„Gražioji Venecija iš tikrųjų skęsta, bet ne taip greitai kaip storžievis netolerantiškas Brugnaro“, – 68 metų Eltonas Johnas rašo savo žinutėje, antradienį sulaukusioje didelio atgarsio Italijos žiniasklaidoje.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Luigi Brugnaro, kuris dėl uždraustų knygelių taip pat buvo kritikuojamas Italijos rašytojų ir leidėjų, į dainininko pareiškimus tiesiogiai neatsakė.

Meras tik pasidalijo daugeliu „Twitter“ žinučių, kuriose jam reiškiamas palaikymas. Kai kurių tonas buvo atvirai homofobinis.

„Paklausyk, @eltonjohndotcom: mes ginam savo vaikus nuo žmonių, tokių kaip tu“, – rašė vienas komentatorius.

Birželį išrinktas Luigi Brugnaro iš pradžių nurodė pašalinti iš mokyklų bibliotekų 49 knygas, vykdydamas savo priešrinkiminį pažadą.

Kilus pasipiktinimui dėl to sprendimo, daugelis tų leidinių buvo vėliau pripažinti tinkami jauniesiems skaitytojams ir praeitą mėnesį buvo grąžinti į bibliotekų lentynas.

Vis dėlto kūriniai, teigiamai vaizduojantys homoseksualias šeimas, tokie kaip Francesco Pardi „Mažasis kiaušinis“ („Piccolo Uovo“) ir prancūzų iliustratorės Ophelie Texier „Žanas ir jo dvi mamos“ („Jean a deux mamans“) liko uždrausti.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Birželį aiškindamas savo poziciją dienraščiui „La Repubblica“ Luigi Brugnaro sakė atstovaujantis miesto gyventojų daugumos nuomonei.

„Namuose tėvai gali būti vadinami „Tėtis 1“ ir „Tėtis 2“, bet aš turiu galvoti apie daugumą šeimų, kurioje yra motina ir tėvas“, – meras sakė laikraščiui.

Eltonas Johnas jau nebe pirmąjį kartą kelia bangas Italijoje dėl gėjų teisių problemų.

Kovą jis paragino boikotuoti mados namus „Dolce and Gabbana“, kai jų dizaineris Domenico Dolce, kuris pats yra gėjus, pareiškė, kad dirbtinio apvaisinimo būdu pradėti kūdikiai yra „sintetiniai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai