Ella Tatarinova Rygoje pristatė Paryžiaus romantika alsuojančią kolekciją

Ella Tatarinova / Annos Protko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-30 15:26
Savo kuriamomis kolekcijomis šiemet jau pakerėjusi Monaką, Italiją, Šveicariją, Lietuvą ir Ukrainą, mados namų „Femmes Fatales“ kūrybos direktorė Ella Tatarinova naujausius savo kūrinius pristatė kaimyninės Latvijos sostinėje.

Prašmatniame mados renginyje „Bonjour, Paris“ apsilankė daugiau kaip šimtas kviestinių svečių iš Europos, Amerikos bei Pietų Afrikos. Tarp garbingiausiųjų – Latvijos prezidentas Valdis Zatleras su žmona Lilita bei Holivudo prodiuseris Izidoras Gordonas. Teatralizuotą mados spektaklį stebėjo ir lietuvių dizainerės talento gerbėjų būrys iš mūsų šalies. Į Rygą atvyko verslininkai Irena Marozienė, Marius Gelažnikas, Tatjana Liubertienė, Olga Rusakova, Elmira Danilova, Bela Chavkina.

Annos Protko nuotr.
Annos Protko nuotr.

Ellos Tatarinovos komandoje buvo ir ištikimi jos bendražygiai – pasaulinio garso menininkas Vladimiras Tarasovas ir manekenė Renata Mikailionytė, mados kūrėjos sūnus, fotografas Leonidas Tatarinovas.

Uždaro pasirodymo metu pristatyta daugiau kaip pusė šimto prancūziška dvasia alsuojančių „Femmes Fatales“ mados namų kūrinių. Auksiniu rudeniu pasipuošusi Ryga vienam vakarui tapo XX amžiaus pradžios Paryžiumi.

Annos Protko nuotr.
Annos Protko nuotr.

„Įsivaizduokite antrąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, kuris skelbė naujos epochos pradžią. Tai didžiųjų mokslinių atradimų metas, kai kiekvienas savo viduje išgyveno tam tikrą laisvės revoliuciją. Estetika tada tapo labai svarbiu gyvenimo segmentu. Daugybė kūrėjų persikėlė į Paryžių ieškoti įkvėpimo, naujų vėjų ir idėjų. Čia tuo laikotarpiu traukė visos iškiliausios planetos asmenybės – Ernestas Hemingway, Gertrude Stein, Arthuras Milleris. Juk tai buvo siurrealizmo, net avangardo pradžia. Žmonės ėmė laužyti senąsias taisykles ir kurti liberalesnes naujas. Šis laikotarpis senajam pasauliui buvo naujo kelio pradžia, todėl mane jis pavergė. Būtent tos epochos dvasios įkvėpta kūriau savo naująją kolekciją, kurioje stengiausi perteikti paryžietišką rafinuotumą, prancūzišką eleganciją ir subtilią prabangą, visa tai skoningai sujungus su individualumu ir galimybe išsiskirti iš minios“, – apie rudens/žiemos kolekciją „Bonjour, Paris“ pasakoja dizainerė Ella Tatarinova.

Annos Protko nuotr.
Annos Protko nuotr.

Išskirtinio pristatymo modeliams sukurti naudoti tik aukščiausios klasės audiniai, kurie gaminami garsiuose Italijos fabrikuose. Tarp dominuojančių – žakartas, aukso ir sidabro siūlėmis puoštas šilkas, kašmyras, kailiai, didelis dėmesys skirtas perlams. Dizainerė šįsyk rinkosi dūmines žydrą ir rožinę, įvairių atspalvių pilką, kreminę, kaštoninę ir juodą spalvas. Nušviesti Latvijos sostinėje lietuvių rengiamą mados šou susirinko net dvi dešimtys žiniasklaidos atstovų.

2009-aisiais įkurti mados namai „Femmes Fatales“ lepiam Europos mados elitui šių metų pradžioje Vilniuje pristatė Venecijos dvasios įkvėptą kolekciją „Ciao Venezia“. Prieš kiekvieną parodymą Ella Tatarinova ištisus mėnesius praleidžia kelionėse, įkvėpimo ieškodama muziejuose, įžymiausiose vietose, istoriniuose rūmuose ar tiesiog kelyje. Didžiulę laiko dalį kūrėja skiria ir vietų, kuriose rengia savo madų šou, atsirinkimui.

„Rygoje idealiausios man pasirodė „Grand Hotel Palace“ erdvės – šis Latvijos sostinės širdyje esantis prabangus viešbutis išsiskiria aristokratiška aplinka, kurios reikėjo naujosios kolekcijos pristatymui“, – gražių žodžių negaili Italijoje, Florencijoje gyvenanti mados kūrėja iš Lietuvos Ella Tatarinova.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai