Elizabeth II karstas atgabentas į rūmus Škotijos sostinėje: su karaliene atsisveikino minios

Elizabeth II karstas atgabentas į rūmus Škotijos sostinėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Britų karalienės Elizabeth II vėliava dengtas karstas sekmadienį buvo atgabentas į velionės monarchės rezidenciją Škotijos sostinėje Edinburge – Holirudhauzo rūmus.

Karstas buvo atvežtas kortežu per lėtą procesiją Škotijos kaimiškose vietovėse. Gedintys britai užplūdo miesto gatves ir buvo išsirikiavę palei užmiesčio kelius, norėdami sudalyvauti istoriniame atsisveikinime su 70 metų valdžiusia karalienė.

Katafalkas važiavo septynių automobilių kortežo priešakyje, procesijai prasidėjus Balmoralyje, kur karalienė mirė ketvirtadienį, eidama 97-uosius. Jos karstas buvo uždengtas Škotijos karališkąja vėliava, o ant jo buvo padėtas vainikas iš dvaro gėlių, įskaitant kvapiuosius pelėžirnius, kuriuos labai mėgo velionė.

Elizabeth II karstas atgabentas į rūmus Škotijos sostinėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II karstas atgabentas į rūmus Škotijos sostinėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Škotijos karališkojo pulko nariai karstą nešė į sosto salę šalia stovint vienintelei Elizabeth II dukteriai – princesei Anne. Šiuose rūmuose karalienės palaikai bus laikomi iki pirmadienio popietės, kad rezidencijos darbuotojai galėtų atiduoti paskutinę pagarbą.

Pirmadienį naujasis Jungtinės Karalystės suverenas Charlesas III ir jo sutuoktinė Camilla vyks į Edinburgą, kad palydėtų velionę į Šv. Egidijaus katedrą. Karstas ten bus laikomas parą, o antradienį bus išskraidintas į Londoną.

Kaip šeštadienį pranešė karališkųjų rūmų pareigūnai, Elizabeth II valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Fotogalerija:

Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67
Skaitykite daugiau