Elgesio modeliai, tyliai žlugdantys įsimylėjėlių santykius

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-13 21:30
Meilė – tai ne vien tai, ką rodo filmuose. Tai ne tik romantiški pasimatymai ir bučiniai mėnesienoje. Laimingi santykiai – tai sunkus darbas, grįstas kantrybe ir abipuse pagarba. Pateikiame dažniausius elgesio modelius, kurie, jums to net nepastebint, iš lėto žlugdo pačius gražiausius santykius.

Bandymai vienas kitą pakeisti

Tobulų žmonių nebūna. Norint, kad santykiai būtų laimingi, nederėtų painioti įpročių ir charakterio bruožų. Atminkite – kad ir kiek priekaištautumėte, yra dalykų, kurių žmogus tiesiog nepajėgi savyje pakeisti. Todėl nepainiokite po namus išmėtytų kojinių (įprotis) ir penktą kartą per tris mėnesius pamesto skėčio (išsiblaškymas – charakterio savybė).

Vieši priekaištai

Niekada nesiaiškinkite santykių viešumoje. Taip elgdamiesi, sugluminsite ne tik savo antrąją pusę, bet ir aplinkinius. Kad ir kaip virtų kraujas, kad ir kaip norėtumėte sudėlioti visus taškus virš „i“, darykite tai tada, kai liksite dviese, akis į akį.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kuo pasižymi laiminga pora?

Barniai

Neskaitykite jos/jo žinučių, netikrinkite elektroninio pašto, kišenių ar rankinių. Šnipinėjimas žudo meilę ir ardo santykius.

Žinoma, nesutarimų neišvengsite. Anksčiau ar vėliau bet kuri pora pradeda „kibirkščiuoti“. Dar daugiau – tai visai normalu, nes ginčai ir barniai yra laimingų santykių sudėtinė dalis. Tačiau tik su viena sąlyga: neperženkite ribos. Neįžeidinėkite vienas kito, nemanykite, kad jūsų nuoskauda yra svarbesnė nei partnerio. Atminkite auksinę taisyklę: nėra konfliktų, kurių, pasitelkus kompromisą ir elementarų mandagumą, nebūtų galima išspręsti.

Tylėjimas

Niekas, net ir mylimas žmogus nemoka skaityti kitų žmonių minčių. Yra kokia nors problema? Įvardinkite ją garsiai. Kažkas netenkina? Kalbėkite. Emocijų išreiškimas, beje, kiek pozityvių, tiek negatyvių, yra geros psichinės sveikatos ir laimingų santykių garantas.

Nesugebėjimas atleisti

Klysta visi. Jūs, beje, taip pat. Išmokite atleisti. Nelaikykite savyje nuoskaudų. Tai ne tik išgelbės jūsų santykius, bet ir padės išvengti nereikalingo streso. Psichologai seniai įrodė, kad nesugebėjimas atleisti neigiamai veikia žmogaus sveikatą.

 

Netinkamas laikas ir vieta

Kalbėti apie jums svarbius dalykus reikia tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Pavyzdžiui, nederėtų pradėti pokalbio apie būsto remontą po sunkios darbo dienos. Trumpi atsakymai ir abejingi linksėjimai – tai ne visada abejingumo požymis. Pagalvokite, gal jūsų partneris pavargo ir visai neturi jėgų diskusijoms apie tai, kokia spalva reikėtų dažyti prieškambario sienas. Tokiu atveju atidėkite pokalbį kitam kartui.

Hiperbolizavimas

Jis pamiršo išmesti šiukšles? Ji lygindamas sudegino jūsų marškinius? Nupirko ne tą jogurtą ir pamiršo sumokėti už internetą? Kalbant apie santykius, visa tai tėra jūsų dėmesio neverti niekai. Nedarykite iš musės dramblio ir negadinkite nei sau, nei antrajai pusei nuotaikos. Verčiau išeikite pasivaikščioti (kartu ir šiukšles galėsite išnešti). Paragaukite „ne to“ jogurto, gal jo skonis dar geresnis? Nėra interneto, nes partneris pamiršo už jį sumokėti? Uždekite žvakes ir praleiskite romantišką vakarą be interneto.

Taip pat skaitykite: 30 frazių, kurios šaldo poros santykius

Šnipinėjimas

Meilė grindžiama pasitikėjimu. Pasitikėkite savo antrąja puse. Jūsų mylimas žmogus turi teisę į asmeninę erdvę. Supraskite tai ir gerbkite šią teisę. Neskaitykite jos/jo žinučių, netikrinkite elektroninio pašto, kišenių ar rankinių. Šnipinėjimas žudo meilę ir ardo santykius.

Abejingumas sau

Ar pastebėjote, kad kai žmonės susiranda mylimąjį/mylimąją ir kai jų santykiai klostosi puikiai, tie žmonės pradeda mažiau rūpintis savimi? Harmoningi ir ramūs santykiai – tai nuostabu. Bet tai ne priežastis nustoti rūpintis savimi ar visai apsileisti. Jeigu norite, kad jis/ji neprarastų susidomėjimo jumis, nepamirškite ir toliau rūpintis savimi bei, žinoma, mylėti savęs.

Palyginimai

Pamirškite apie buvusius mylimuosius ar mylimąsias. Jie liko praeityje. Dabar turite naują meilę. Auginkite ir tobulinkite šiuos santykius. Jeigu pradėsite lyginti (net mintyse) naują mylimąjį ar mylimąją su savo „ex“, labai lengvai sugriausite besimezgančią meilę.

 

Kartu 24 val. per parą

Ar neatrodo keistos tos poros, kurios visada ir visur yra kartu? Žmogaus psichikai ir fiziologijai yra gyvybiškai būtina vienatvė. Nesistenkite kiekvieną akimirką būti su partneriu. Atvirkščiai, kuo rečiau (proto ribose) būsite kartu, tuo labiau vertinsite savo santykius.

Melas

Melas gali sugriauti net pačius tvirčiausius santykius. Vadovautis daktaro Hauso filosofija, kad „meluoja visi“, galima, tačiau ne bendraujant su mylimu žmogumi. Sriuboje trūksta druskos? Pasakykite. Mylimojo dovanota suknelė nepatiko? Pasakykite. Būkite sąžiningi vienas su kitu ir išmokite priimti tiesą.

Melas sau

Pagalvokite, gal jūsų partneris pavargo ir visai neturi jėgų diskusijoms apie tai, kokia spalva reikėtų dažyti prieškambario sienas.

Ar žinote, kad santykiai kartais griūva ne todėl, nes meluojame partneriui, o todėl, nes esame nepakankamai sąžiningi patys su savimi? Paklauskite savęs, ar tai tikrai tas žmogus, su kuriuo norėtumėte sulaukti senatvės? Ar galite šiam žmogui visiškai atsiverti ir būti savimi? Kol sąžiningai neatsakysite sau į šiuos klausimus, vargu ar toliau galėsite kurti darnius santykius.

Taip pat skaitykite: Darniam gyvenimui: 10 dalykų, kuriuos vyrai ir moterys turėtų žinoti vieni apie kitus

Nepasitikėjimas savimi

Kuo žemesnė jūsų savivertė, tuo nesaugiau šalia jūsų jaučiasi partneris. Na, ką galėtų pasiūlyti žmogus, kuris ir pats netiki savo jėgomis? Tad atsikratykite kompleksų ir neabejokite savimi. Beje, bėkite kuo toliau nuo tokio žmogaus, kuris kelia savo savivertę jūsų sąskaita ir verčia jus jaustis menku.

Norai ir perspektyvos

Kas bus toliau? Kur nuves jūsų santykiai? Jūs turite tiksliai žinoti, ar sutampa jūsų ir mylimojo/mylimosios tikslai ir norai. Gal jis/ji visai nenori santuokos ir vaikų, o štai jūs savo ateitį įsivaizduojate visai priešingai? Nesidrovėkite užduoti tokių klausimų ir nebijokite nutraukti neperspektyvių, su jūsų norais nesutampančių santykių.

Meilė kaip duotybė

Manoma, kad mylima ne už kažką, o tiesiog todėl, nes mylima. Taip, tai tiesa. Tačiau ši tiesa turi antrąją medalio pusę: meilės nereikėtų priimti kaip savaime suprantamos duotybės. Meilė – tai likimo dovana. Nepamirškite būti dėkingi šalia esančiam žmogui už jo jausmus.

Taip pat skaitykite: Darniam gyvenimui: moterys, jei sutikote tokį vyrą, nepaleiskite jo

Darniam gyvenimui: vyrai, jei sutikote tokią moterį, nepaleiskite jos

Temos:

Ji ir Jis

Naujausi straipsniai