Elegantiškoms nuotakoms – R.Silės suknelių kolekcija: susitinka plunksnos ir perlai

Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-06-15 16:09
Šiaulietė vestuvinių suknelių kūrėja Raimonda Silė šiais metais džiugina jau antrąja kolekcija. Dienos šviesą išvydo per kelių metų kūrybos etapą sukurtos suknelės. Kruopštumu garsėjanti dizainerė įsitikinusi, kad sau drabužį svarbiausiai gyvenimo šventei ras įvairių stilių nuotakos.

„Šios suknelės yra išskirtinės savo įvairove. Perlai, tiulis, plunksnos ir net rožinė spalva – kolekcija skirta įvairiems skoniams, tačiau labiausiai mylinčioms eleganciją“, – šypsosi kūrėja.

Raimonda, kiekvieną sezoną sugebate nustebinti jūsų kūrybą sekančias būsimas nuotakas. Šiais metais sukūrėte dvi vestuvinių suknelių kolekcijas.  Iš kur semiatės įkvėpimo įvairialypei kūrybai? 

Mane įkvėpė pati įvairovė. Jau keletą metų pristatytos kolekcijos buvo vientisos stilistikos, vyravo vienas arba du audiniai, ta pati dekoravimo technika ar kirpimai.

Ši kolekcija kitokia – čia nėra vyraujančio silueto, audinio rūšies, konstrukcijos, spalvos. Per visą kūrybinį kelią eskizų sąsiuviniuose susikaupė suknelių. Jos buvo pavienės, be idėjos kurti kolekciją. Išanalizavau eskizus, kruopščiai juos atrinkau ir sukūriau šią kolekciją. Galima sakyti, tai savotiška popieriuje nugulusių kūrybinių minčių retrospektyva.

Kolekciją pavadinau angliškai – „Diverse“. Lietuviškas atitikmuo būtų „Visokia“. Šios suknelės skirtos įvairių stilių nuotakoms. Vestuvinį apdarą gali rasti ir blizgučius mylinti nuotaka, ir minimalizmo, švaraus silueto gerbėja.

Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.
Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.

Papasakokite, kaip pavyksta sukurti kokybišką gaminį? Esate minėjusi, jei pasiuvusi suknelę nepajaučiate nusiraminimo, galite imti ir viską pradėti nuo pradžių… 

Svarbu kiekvieną kūrimo, siuvimo ir dekoravimo etapą atlikti kruopščiai, tinkamai ir taip, kad pačiai patiktų. Esu labai priekabi savo darbui. Ko gero, prie to labai prisideda 15 metų kasdienio darbo patirtis. Po tiek laiko ateini į studiją ir žinai, ką turi daryti ir kaip tai turi atrodyti.

Išskirtiniai audiniai, įvairūs siluetai ir dekoravimo idėjos. Panašu, viskas susikaupė per daugelį metų.

Kai pamatau kokį nors man ypatingą audinį, negaliu jo neįsigyti. Taip neskubant, neperkant vien tik todėl, kad suknelei sukurti skubiai reikia audinio, studijoje nugulė retos taftos, šifonai, organzos mikado šilkai, nėriniai ir tiuliai. Audiniai parvežti iš Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, kiti – įsigyti Lietuvoje. Per keletą metų susikaupė išties įspūdinga audinių kolekcija. Džiaugiuosi galėjusi juos panaudoti. 

Šioje kolekcijoje suknelę gali rasti „undinėlės“, tiesaus, raidės „A“ bei trapecijos silueto suknelių mylėtojos. Yra ir blizgančių, karoliukais, žvyneliais, „Swarovski“ perlais bei kristalais siuvinėtų. 

Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.
Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.

Minimalizmo gerbėjos turėtų dėmesį atkreipti į lygaus audinio sukneles, be siuvinėjimų ir blizgesio. Kolekcijoje yra besiplaikstančio šilko ir kietos, lengvai besiformuojančios taftos. Spalvos – skaisčiai balta, gelsva ir net rožinė. Dėmesį traukia plunksnos, rankų darbo gėlių rankovės, šleifai.

Vienai suknelei naudotas pagal individualų užsakymą plisuoti organzos ir tiulio audiniai. Kita – dekoruota rankų darbo sutažo detalėmis, sukurtomis iš kristalų. Trečią puošia rankų darbo purios natūralios organzos gėlės, kurioms sukurti sunaudota net 6 metrai šilko. 

Suknelę besirenkančioms nuotakoms patariu atsižvelgti į savo charakterį ir įsiklausyti, ko joms norisi. Tada išsirinkti tą vienintelę ir nepakartojamą suknelę bus labai paprasta. 

Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.
Raimondos Silės suknelių kolekcija / Natalios Koinovos nuotr.

Kokiai nuotakai skiriate šią kolekcija?

Kolekcijos pavadinimas išduoda, kad ji skirta visokiai nuotakai. Yra suknelių, skirtų „dvaro karalienei“. Jų sijonams suformuoti panaudota daug audinio, nugaroje driekiasi iškilmingas šleifas, o kūną tvirtai prilaiko korsetas. Yra suknelių eleganciją mėgstančioms nuotakoms – tai „undinėlės“ arba tiesaus silueto suknelės, kurios priglunda ir pabrėžia kūno linijas. Suknelę gali rasti ir apie trumpą drabužį svajojanti nuotaka. Šiai moteriai norisi žaismingumo ir laisvės kūnui, kai šilkas švelniai glosto kūną, o kojas kutena stručio plunksnų detalė.

Yra kelios suknelės, kurios iš tiesų yra ne suknelės, o kostiumai. Juos sudaro sijonas ir korsetas. Taip sukuriama galimybė nuotakai vakarinėje dalyje suknelės sijoną keisti į trumpesnį arba į stilingas kelnes. 

Naujausi straipsniai