Ekstremalus Norvilų karantinas: „Neturime nei vandens, nei dušo, nei tualeto“

Renata ir Deividas Norvilai/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-03 11:11
Kai kurios Lietuvos įžymybės į karantino priesaką „būti namuose“ pažvelgė itin griežtai. Pavyzdžiui, šiomis dienomis Renata ir Deivis Norvilai iš naujo atrado savo sodybą Zarasų rajone.

Tris vaikus auginanti pora suprato, kad vidury miškų esantis senas, prieš keletą metų judviejų įsigytas buvęs  girininko būstas  – tobula vieta izoliuotis. Keturi kilometrai aplink – jokių kaimynų, tačiau kur kas didesnis iššūkis, anot Renatos, tai, kad miškuose  jie  gyvena tarsi laukiniai.

Deivis ir Renata Norvilai / TV3 nuotr.
Deivis ir Renata Norvilai / TV3 nuotr.

„Neturme nei vandens, nei dušo, nei tualeto“, – pasakoja Renata. Deivis neslepia, kad pirkti atokią sodybą buvo jo idėja. Tiesa, vos pamačiusi  vyro svajonių būstą Renata tiesiog pakraupo: sodybos kiemas buvo apžėlęs dilgėlėmis, po pirmojo apsilankymo jie parsivežė pilną mašiną erkių, o, atvykę kitą kartą atrado, kad namas pilnas bičių, kurios buvo susisukusios lizdus tiesiai po namo grindimis. Visgi šie iššūkiai ant asfalto užaugusių Norvilų neatbaidė ir jiedu  prikėlė sodybą naujam gyvenimui. Renata tapo ne tik statybininke, puikia betonuotoja, tapetuotoja, bet ir medžiotoja.  Tuo metu Deivis patobulino medžių genėjimo ir maisto gamybos įgūdžius.

Antanas Nedzinskas / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.
Antanas Nedzinskas / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Jau septynerius metus saviizoliacijos sąlygomis gyvena ir buvęs Seimo narys, o dabar tiesiog kaimo turizmo sodybos savininkas Antanas Nedzinskas.  Močiutės  sodybą savo rankomis naujam gyvenimui prikėlęs Antanas neslėps:  ndienos situacija Lietuvoje jam yra visiškas krachas. Vos suklestėjusi jo sodyba – tuščia, beveik visi vasaros sezono užsakymai – atšaukti. Nors verslas stoja,  savo pasirinkimu gyventi toli nuo žmonių  Antanas labai džiaugiasi. 

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir LNK projekto „Kelias į žvaigždes“ nugalėtojas Anatolijus Oleinik. Neištvėręs Vilniuje, jis grįžo į gimtuosius Druskininkus, nusipirko sodo namelį ir tenai ėmė lipdyti „berno butą“. Dar  nepabaigęs remontų Anatolijus vedė, taigi namo pertvarkas teko vykdyti iš naujo. O šį pavasarį dainininkas žada skirti kardinaliems pokyčiams – Anatolijus statys naują namą, o iš žmonos močiutės atsiveš bičių ir mokysis bitininkauti.

Kaip  maksimaliai išnaudoti karantiną? Kaip įdarbinti žemę, iš naujo atrasti laiką su šeima ir vidinę ramybę? Apie tai – jau šį vakarą, 19.30 val., LNK laidoje „KK2 penktadienis“.

Naujausi straipsniai