Ekspresyvus akordeono ir fortepijono duetas pakvies į muzikinę kelionę nuo Lisabonos iki Buenos Airių

Akordeono meistras João Gentilas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-23 12:02
Sostinės gyventojus keli gūdūs lapkričio vakarai nuskraidins į rudens melancholiją išsklaidysiančius tolius ir svaiginančias Buenos Airių sutemas. „Akordeonas – tarsi dar viena mano kūno dalis“, – šypsosi vienas garsiausių portugalų akordeono meistrų João Gentilas. Lapkričio 22 d. ir 23 d. akordeonistas su pianistu iš Argentinos Francu Chirif‘iu užburs klausytojus ekspresyviomis portugalų ir argentiniečių melodijų interpretacijomis.

Lisabona. Iš bohemiškosios tavernos atvilnija tradicinės portugalų melodijos. Buenos Airės. Iš cigaro dūmuose skendinčio kabareto sklinda veržliojo tango akordai – maga įspūdį sugauti visomis juslėmis?

Vienas daugiausia tituluotų portugalų akordeonistų João Gentilas, beje, nukeliantis skrybėlę prieš lietuvių akordeono virtuozą M. Levickį, savo pasirodymais Vilniuje žada jausmus sujauksiantį potyrį.

Muzikos kritikai liaupsina atlikėją: „João Gentilas suteikė akordeonui naujų pustonių, paversdamas jį švelniu ir sentimentaliu instrumentu, savo dumplėmis skleidžiantį neįtikėtinai melodingą ir galingą grožį.“

Pianistas Franco Chirife/Organizatorių nuotr.
Pianistas Franco Chirife/Organizatorių nuotr.

Kaip įsijautus ekspresyviai galima virkdyti akordeoną, João Gentilas įrodė du kartus viešėdamas Lietuvoje su Editos Piaf programą atliekančia lietuvių karštai pamilta portugalų dainininke charizmatiškąja Viviane.

Lapkričio gale akordeono meistras grįžta į Vilnių dėl dviejų ekskliuzyvinių pasirodymų su savuoju muzikos projektu. Jam akomponuos pianistas iš Argentinos Franco Chirife’is. Šis genialus duetas publiką pakvies į širdį prakalbinančią kelionę: ją pradėsime atmosferiškuose Portugalijos sostinės skersgatviuose ir, perskrodę Atlanto vandenyną, pateksime į dienos šurmuliu aidinčias Buenos Airių sutemas.

Akordeono meistras João Gentilas/Organizatorių nuotr.
Akordeono meistras João Gentilas/Organizatorių nuotr.

Nuo subtilios tradicinės portugališkos muzikos ir fado žanro ilgesingų skambesių virtuozai João Gentilas ir Franco Chirife’is mus nublokš į emocingojo argentinietiško tango erdves. Žinoma, išgirsime ir šiurpulius kūnu varinėjančių Tango Nuevo karaliaus A. Piazollos kompozicijų, ir unikalių fado bei tango fusion pasažų.

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai