Ekscentriškasis Dennisas Rodmanas planuoja atostogas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas su žmona Ri Sol-Ju ir krepšininku Dennisu Rodmanu (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas su žmona Ri Sol-Ju ir krepšininku Dennisu Rodmanu (dešinėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2013-03-12 14:12
AA

Keistoji porelė tampa dar keistesnė: buvusi JAV krepšinio žvaigždė Dennisas Rodmanas neseniai stebėjo vienas rungtynes Pchenjene su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, o dabar, kaip pranešama, jiedu planuoja kartu atostogauti.

Karjerą baigęs ekscentriško būdo 51 metų krepšininkas, paskelbęs apie savo atostogų planus pirmadienį, tapo iškiliausiu iki šiol su Kim Jong Unu susitikusiu amerikiečiu. Jiedu pirmąkart tiesiogiai bendravo per buvusios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės neseniai įvykusią kelionę į Pchenjaną, kuri buvo surengta tuo metu, kai komunistinė valstybė pradėjo garsiau žvanginti ginklais Korėjos pusiasalyje.

Nors Vašingtono pareigūnai nesureikšmino šio vizito, sakydami, kad buvęs „Chicago Bulls“ krepšininkas neatstovauja Jungtinių Valstijų požiūriui, D.Rodmanas pirmadienį nurodė planuojantis grįžti į izoliuotą ir skurstančią šalį.

Duodamas trumpų komentarų vietos televizijai KXJB Šiaurės Dakotos mieste Farge, D.Rodmanas Kim Jong Uną vadino savo draugu.

„Neteisinu jo veiksmų, tačiau jis mano draugas“, – D.Rodmanas sakė vienam žurnalistui. Paklaustas, ar planuoja grįžti į Šiaurės Korėją, jis atsakė: „Taip, grįšiu – rugpjūtį. Atostogausiu su juo.“

Šie D.Rodmano žodžiai nuskambėjo, kai Kim Jong Unas pagrasino „nušluoti“ vieną Pietų Korėjos salą, o Šiaurės Korėja vėl atsidūrė diplomatų taikiklyje, Junginėms Valstijoms paskelbus naujų sankcijų, o Jungtinėms Tautoms (JT) apkaltinus šią šalį dideliais žmogaus teisių pažeidimais.

JAV valstybės departamento atstovas Patrickas Ventrellis praeitą savaitę atmetė pareiškimus, kad D.Rodmanas gali tapti Amerikos ambasadoriumi Šiaurės Korėjoje dėl savo netikėtai užmegztų ryšių su tos šalies lyderiu.

„Netgi nesu tikras, ar man būtų oru kaip nors atsakyti, – sakė jis. – Dennisas Rodmanas niekada nebuvo žaidėjas mūsų diplomatijoje. Jis neatstovauja Jungtinių Valstijų požiūriui.“

„Turime tiesioginių kanalų bendravimui su KLDR (Korėjos Liaudies Demokratine Respublika). Jie žino, kaip su mumis susisiekti, – tvirtino P.Ventrellis. – Užuot leidęs pinigus sporto renginių organizavimui, Šiaurės Korėjos režimas verčiau sutelktų dėmesį į savo žmonių gerovę ir vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus.“

JAV ir Šiaurės Korėja oficialiai nepalaiko diplomatinių santykių, tačiau yra palikusios atvirus ryšių kanalus per JT būstinę Niujorke, o tarpininkės vaidmenį taip pat atlieka Švedija.