Ekonomistė Aušra Maldeikienė prisipažino serganti antros stadijos vėžiu

Aušra Maldeikienė
Šaltinis: Žmonės
AA

Europos Parlamento narė, ekonomistė Aušra Maldeikienė prisipažino kovojanti su sunkia liga, jai nustatytas antros stadijos krūties vėžys.

Šią žinią politikė patvirtino naujienų portalui Delfi.lt. Anot Aušros, ji ilgą laiką, beveik metus, jautėsi pavargusi. Medikams pradėjus ieškoti tokios savijautos priežasčių jai buvo diagnozuotas krūties vėžys, o spalio pradžioje jai bus pradėta taikyti chemoterapija.

Kaip skelbia minėtas portalas, politikė nenori daug kalbėti apie ligą, tačiau supranta, kad jos būseną turi žinoti rinkėjai. A. Maldeikienė žada dirbti tiek, kiek tik pajėgs.

Krūties vėžys – Lietuvoje labiausiai paplitusi moterų vėžinė liga. Krūties vėžiu per savo gyvenimą suserga maždaug kas devinta moteris. Dažniausiai krūties vėžys užklumpa vyresnes nei 50 metų moteris, bet kartais susargdina ir jaunesnes. Vyrai taip pat serga krūties vėžiu, tačiau retai ir sudaro mažiau negu 1% visų krūties vėžio atvejų.

Kai kurios krūties vėžiu sergančios moterys jaučia, kad krūtyse atsirado pokyčių ar kitokių simptomų, tačiau daugelis moterų nieko nejaučia ir nepastebi tol, kol joms nediagnozuojama liga. Dažnai nerimą keliančių požymių ar simptomų atsiranda ne dėl vėžio, o dėl kitų sveikatos sutrikimų.

Krūties vėžys atsiranda tada, kai normalios krūties ląstelės išsigimsta ir pradeda nevaldomai daugintis, o jų perteklius kaupiasi į darinį ar sluoksnį, vadinamą augliu arba naviku. Auglys gali būti vėžinis arba nepiktybinis. Vėžinis auglys yra piktybinis, tai reiškia, kad jis gali išplisti į kitas kūno vietas. Nepiktybinis auglys neplinta.

Prieš savaitę apie vėžio diagnozę viešai prakalbo ir kita žinoma moteris – velionio prezidento Algirdo Brazausko žmona Kristina Brazauskienė. Moters teigimu, ji kovojanti su trečios stadijos melanoma.

Diagnozę moteris išgirdo prieš metus ir lankydamasi Juntinėse Amerikos Valstijose atsisakė operacijos, tačiau gavo jai tinkančius vaistus.

„Geriu vaistus, jie stiprina imuninę sistemą, todėl, manau, ligą įveiksiu“, – naujienų portalui 15min kalbėjo K. Brazauskienė.

Skaitykite daugiau