Ėjimo varžybos įplieskė konfliktą: Benediktas Vanagas sulaukė Vlados Musvydaitės kaltinimų

Benediktas Vanagas, Vlada Musvydaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-09-27 17:03
Sveikatinimo projektų iniciatorė, buvusi Lietuvos lengvosios atletikos čempionė Vlada Musvydaitė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo atviru nusivylimo laišku: ji kaltina lenktynininko Benedikto Vanago vadovaujamą įmonę pažeidus ilgamečio Vlados organizuojamo renginio „Ėjimo varžybos“ intelektines nuosavybės teises.
Vlada Musvydaitė kreipėsi į Benedikto Vanago įmonę su vieša pretenzija dėl savaitgalį įvykusio renginio „Ėjimas“. Pasak žinomos sveikatinimo projektų iniciatorės, šis renginys pažeidė 6 metus iš eilės Vlados organizuotų „IKI Ėjimo varžybų“ intelektines nuosavybės teises, panaudojus renginio koncepcijos požymius, kurie „suklaidino tiek partnerius, tiek renginio dalyvius“.
 
Portalui Žmonės.lt susisiekus su Vlada Musvydaite, ši patikino, kad Benedikto Vanago vadovaujama įmonė savavališkai plagijavo ne vieną renginio detalę – nuo beveik identiškų medalių iki pasisavintų „Ėjimo varžybų“ nuotraukų, kurios buvo koreguotos nuotraukų redagavimo programos pagalba.
 
„Neslėpsiu, pamačius, kad „Ėjimas“ renginys buvo gyvas „Ėjimo varžybos“ plagiatas, pirmiausia sureagavau moteriškai – apsiverkiau, o vėliau ėmiausi veiksmų. Noriu pabrėžti, kad esu už sveikatingumo ir sporto renginius, jų turėtų būti kuo daugiau, tačiau originalūs, o ne pažeidžiantys kitų teises“, – portalui Žmonės.lt sakė Vlada Musvydaitė.
„IKI Ėjimo varžybos“ medalis ir „Ėjimas“ medaliai / Vlados Musvydaitės montažas
„IKI Ėjimo varžybos“ medalis ir „Ėjimas“ medaliai / Vlados Musvydaitės montažas
Visą situaciją Vlada Musvydaitė aprašė „Facebook“:
 
„Savaitgalį gavau smūgį į veidą, o kartu ir visa „IKI Ėjimo varžybų“ organizavimo komanda ir dalyviai. UAB Pitlane, kuriai vadovauja Benediktas Vanagas, pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises. Jau kreipėmės su oficialia pretenzija ir norime informuoti apie tai visus viešai.
 
Nemokamas ėjimo renginys „Ėjimo varžybos“ yra organizuojamas jau 6 metus, renginio koncepcija yra sukurta mano ir ištobulinta kartu su UAB Walk15 komanda. Šis ėjimo renginys yra unikalus tuo, kad skatina kartu eiti ne tik šeimas, kolektyvus, bet ir vestis augintinius, kurie yra registruojami atskirai. Jie taip pat apdovanojami medaliais.
 
Medalių mūsų renginių dalyviams išskirtinumas yra tas, kad jie visada yra mediniai ir su violetine virvele. Gaila, tačiau UAB Pitlane organizuotame renginyje, kuris vyko šį šeštadienį, atkartoti ne tik medaliai ir kitos sudedamos renginio dalys, bet ir panaudotos mūsų renginio nuotraukos. Buvo panaudoti esminiai mūsų koncepcijos požymiai, kurie, kaip paaiškėjo iš gautų atsiliepimų, suklaidino tiek partnerius, tiek ir renginio dalyvius.
 
Renginio komunikacijoje buvo panaudota ne tik mūsų renginių skiriamoji spalva – violetinė, bet netgi ir keletas mūsų nuotraukų, kurios buvo tik vizualiai pakoreguotos pašalinant mūsų renginių rėmėjų atributiką.
 
Pasaulinėje praktikoje bet koks renginio koncepcijos panaudojimas yra galimas tik turint renginio franšizę, tačiau UAB „Pitlane“ su tokiu prašymu į mus nesikreipė, taigi tokiu būdu grubiai pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises.
 
Esu padariusi net 18 tokio tipo renginių, kuriuose integruota visa mano šeima. Noriu visus suklaidintus informuoti, kad rugsėjo 25 d. organizuotas renginys „Ėjimas“ yra tik bandymas nukopijuoti UAB Walk15 organizuojamas iniciatyvas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Vlada Musvydaitė.
 
Vaizdo įrašas:

Sveiki, savaitgalį gavau smūgį į veidą, o kartu ir visa IKI Ėjimo varžybų organizavimo komanda ir dalyviai. UAB Pitlane, kuriai vadovauja Benediktas Vanagas, pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises. Jau kreipėmės su oficialia pretenzija ir norime informuoti apie tai visus viešai. Nemokamas ėjimo renginys "ĖJIMO VARŽYBOS" yra organizuojamas jau 6 metus, renginio koncepcija yra sukurta mano ir ištobulinta kartu su UAB WALK15 komanda. Šis ėjimo renginys yra unikalus tuo, kad skatina kartu eiti ne tik šeimas, kolektyvus, bet ir vestis augintinius, kurie yra registruojami atskirai. Jie taip pat apdovanojami medaliais. Medalių mūsų renginių dalyviams išskirtinumas yra tas, kad jie visada yra mediniai ir su violetine virvele. Gaila, tačiau UAB,,Pitlane“ organizuotame renginyje, kuris vyko šį šeštadienį, atkartoti ne tik medaliai ir kitos sudedamos renginio dalys, bet ir panaudotos mūsų renginio nuotraukos. Buvo panaudoti esminiai mūsų koncepcijos požymiai, kurie, kaip paaiškėjo iš gautų atsiliepimų, suklaidino tiek partnerius, tiek ir renginio dalyvius. Renginio komunikacijoje buvo panaudota ne tik mūsų renginių skiriamoji spalva - violetinė, bet netgi ir keletas mūsų nuotraukų, kurios buvo tik vizualiai pakoreguotos pašalinant mūsų renginių rėmėjų atributiką. Pasaulinėje praktikoje bet koks renginio koncepcijos panaudojimas yra galimas tik turint renginio franšizę, tačiau UAB "Pitlane" su tokiu prašymu į mus nesikreipė, taigi tokiu būdu grubiai pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises. Esu padariusi net 18 tokio tipo renginių, kuriuose integruota visa mano šeima. Noriu visus suklaidintus informuoti, kad rugsėjo 25 d. organizuotas renginys „Ėjimas“ yra tik bandymas nukopijuoti UAB Walk15 organizuojamas iniciatyvas.

Posted by Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė on 2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

B.Vanagas: „Kaltinimai rimti, reikia atsakyti“

Kiek vėliau savo poziciją išsakė ir Benediktas Vanagas. Pasak lenktynininko, renginio „Ėjimas“ organizatoriai nepažeidė jokių intelektinės nuosavybės teisių, o Vlados Musvydaitės kaltinimai – nepagrįsti. Įrašu jis taip pat pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“.
 
„Ėjimas tebūnie visiems! Apie bandymus monopolizuoti spalvą ir sveiką gyvenseną.

Kaip žinia, šeštadienį surengtas nuostabus ėjimas, sutelkęs tūkstančius gyvų ėjimo entuziastų su šeimomis, draugais, kolegomis ir augintiniais iš visos Lietuvos.
 
Šiandien Pitlane komanda ir aš (kaip gi be Vanago pavardės) sulaukėme viešų Vlados Musvydaitės kaltinimu. Iš publikuoto kreipimosi suprantame, kad Vlados nuomone, Pitlane pažeidė Walk15 intelektualias teises, tiksliau:
 • „pasiskolino“ „unikalią“ ėjimo idėją, dar gi, ėjimas su šeima, kolegomis ar augintiniais, pasirodo, irgi „unikalus“.
 • pagamino medinius medalius su violetine virvele.
 • be leidimo naudojo violetinę spalvą.
 • panaudojo dvi vizualiai pakoreguotas, taip pat ir Walk15 naudotas nuotraukas.
Kaltinimai rimti, reikia atsakyti:
 • Masinius sporto renginius Pitlane organizuoja 15 metų.
 • Tą daro komanda, mano rolė juose senokai – patariamoji.
 • „IKI Velomaratonas“, kuriuo didžiuojamės, apskritai buvo didelis masinių sporto renginių pokyčių „ledlaužis“. Po jo gimė ne viena gera iniciatyva, kurią sveikinu. Kaip ir ne vienas gera praktinis tokių renginių organizavimo sprendimas. Iš Velomaratono gerosios praktikos sėmėsi ir semiasi ne vienas sporto renginių organizatorius.
 • Šeimų, įmonių, draugų, vaikų ar bendraminčių registracija nėra jokia naujiena renginių pasaulyje. Mes tai darėme visada.
 • Kadangi dalyvių ir taip buvo daugiau nei 6000, nebuvo jokio poreikio registruoti augintinių, juolab, duoti jiems medalius. Dar gi, nemanome, kad reikia kankinti gyvūs kabinant jiems tai, ko gamta nedavė. Jei augintinių šeimininkai, drauge įveikę trasą, nori nufotografuoti savo augintinį su medaliu, čia Jų sprendimas.
 • Dabar pakalbėkime apie spalvas. Kad ir kaip norėčiau piktintis gamyklinėmis komandomis ar didžiausiais pasaulio prekės ženklais, pradėjusiais naudoti juodą, matinę bolido spalvą, sidabrinį bulių ar baltus partnerių logotipus, suprantu, kad spalvos man nepriklauso. Yra toks terminas, kaip spalvų psichologija. Didieji pasaulio protai tiria, kaip viena ar kita spalva veikia žmones, ką ji reiškia, su kuo asocijuojasi. Blue-Purple-Pink derinys perteikia reikalingas konceptualias nuostatas ir plačiai naudojamas ėjimo ir apskritai judumo renginiuose visame pasaulyje. Komentaruose įdėsiu keletą „po ranka rastų“ pavyzdžių.
 • Mediniai medaliai – populiarėjanti, daugybėje renginių naudojama ir sveikintina ekologiška iniciatyva. Ją aktyviai siūlo ir dauguma atributikos gamintojų.
 • Dabar dėl dviejų nuotraukų. Jas mums pateikė renginio partneriai, kuriais pasitikime ir neturime pagrindo abejoti autorinėmis teisėmis. Jokios papildomos nuotraukų korekcijos neatliktos.
Vietoje pabaigos. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Lietuvoje yra daugybė bėgimo, dviračių, ėjimo ir kitokių sveiką gyvenseną propoguojančių renginių. Jų dalyviai turi teisę pasirinkti, o organizatoriai – rodyti savo išmonę ir talentą. Suprantu, kad labai norėtųsi būti vienintele Planetos ėjimo renginių organizatore, bet šiandien tegalime ištarti AČIŪ, kad prisidedate kuriant sveikesnę visuomenę“, – rašė Benediktas Vangas.
 
Įrašas feisbuke:

Ėjimas tebūnie visiems! Apie bandymus monopolizuoti spalvą ir sveiką gyvenseną 🙂 Kaip žinia, šeštadienį surengtas...

Posted by Benediktas Vanagas on 2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

Naujausi straipsniai