Eidama 90 metus mirė „Oskaro“ laureatė Olympia Dukakis

Olympia Dukakis / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-05-02 14:18
Šeštadienį, eidama 90 metus, mirė amerikiečių aktorė Olympia Dukakis, pelniusi „Oskarą“ už valdingos motinos vaidmenį romantinėje juostoje „Pamišę“ (Moonstruck).

Žinią apie teatro veteranės, kuri sėkmingą karjerą kino pramonėje pradėjo jau perkopusi trisdešimtmetį, mirtį socialiniame tinkle „Facebook“ patvirtino jos brolis Apollo (Apolas).

„Mano mylima sesuo Olympia Dukakis mirė šį rytą Niujorke, – parašė jis. – Po daugelio mėnesių kovos su sveikatos problemomis ji pagaliau atgavo ramybę ir susitiko su [savo vyru] Louisu  [Zorichu].“

Mirties priežastis nebuvo nurodyta.

O.Dukakis pelnė „Oskarą“ už geriausią antraplanį vaidmenį 1987 metų juostoje „Pamišę“, kurioje suvaidino valdingą jaunos našlės – dainininkės Cher veikėjos – motiną.

Vaidmuo aktorei taip pat yra pelnė Auksinio gaublio apdovanojimą ir BAFTA nominaciją.

Olympia Dukakis / „Scanpix“ nuotr.
Olympia Dukakis / „Scanpix“ nuotr.

1991 metais aktorė leidiniui „Los Angeles Times“ kalbėjo: „Smagiausia tai, kad gatvėje praeidami žmonės pacituoja žodžius iš mano filmų; dėl „Pamišusių“, jie sako: „Tavo gyvenimas dingsta klozete“. Tai labai smagu.“

O.Dukakis taip pat pelnė pripažinimą už mažo Luizianos valstijos miestelio kirpyklos liežuvautojos vaidmenį 1989 metų filme „Plieninės magnolijos“, kuriame taip pat vaidino Julia Roberts, Shirley MacLaine, Sally Field ir Daryl Hannah.

1988 metais Oskaro statulėlės savininkės pavardę visi žinojo dar ir dėl to, kad jos pusbrolis Michaelas Dukakis tapo demokratų kandidatu į prezidento postą.

Baigdama savo kalbą per apdovanojimų ceremoniją ir laikydama rankose statulėlę, ji tarė: „Gerai, Michaelai, pirmyn“.

M.Dukakis galiausiai pralaimėjo rinkimus George'ui H.W.Bushui, ​​tačiau ir aktorė, ir jos pusbrolis toliau aktyviai dalyvavo politikoje.

Santuokoje su 2018 metais mirusiu aktoriumi L.Zorichu O.Dukakis susilaukė dukters ir dviejų sūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai