„Egyboy“ ženklo įkūrėjai Egidijus ir Remigijus Praspaliauskai: „Norime sudrumsti pilką realybę“

„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.
„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-08-22 14:44
AA

Kontraversiškų marškinėlių su Jėzaus, ikoniško drabužių dizainerio Karlo Lagerfeldo, ar žurnalo „Vogue“ redaktorės Annos Wintour atvaizdais pristatinėti tikrai nereikia. Mados prekės ženklo „Egyboy“ kūrinius galima rasti daugelio gatvės stileivų spintose. Tačiau kas slypi už ekscentriškojo ženklo – žino nedaugelis. „Egyboy“ įkūrėjai – iš Žemaitijos kilę broliai Egidijus ir Remigijus Praspaliauskai. „Visada vienas kitą papildėme“, – kalbėdamas apie darbą su broliu sako Remigijus.

Gabrielė Valaitytė

Apie meną, vaikystę, įkvėpimą ir gyvenimą užsienyje Žmonės.lt kalbėjosi su „Egyboy“ įkūrėjais R. ir E. Praspaliauskais. 

Dabar gatvės stileivoms jūsų kūrybos pristatinėti tikrai nereikia, tačiau nuo ko prasidėjo jūsų kūrybos kelias – žino nedaugelis. Kaip kilo „Egyboy“ idėja?

Pabudo liaudis ir darbo diena prasidėjo. „Egyboy“ yra PYYYYP menininko pseudonimas, o dabar sparčiai kylančios drabužių linijos/gatvės brando tikras vardas. Pradžia gimė nuo atkąsto obuolio, iš tikro „Egyboy“ yra gyvenimas, be „Egyboy“ pasaulis būtų nuobodus, leiskite jums užklijuoti šitą etiketę ant kaktos. Tu užmerk akis, užsikimšk ausis, girdisi vis vien miesto gaudesys!

„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.

Ar Jūsų žinomumas prasidėjo nuo ikoniškų „Vogue“ marškinėlių išleidimo?

Viskas prasideda nuo originalių idėjų ir saldaus laiko paaukojimo, kaip antai žiūrėti televizorių su čipsais arba skrieti vandens motociklu per ežerėlį.

Ar tikėjotės, kad sulauksite tokio populiarumo?

Tikėjimas yra durnių motina, o baikerius pasivadinusius „Craizy in the Dark“, kažkas išvertė – durneliai tamsoje. Ar jie galėjo kada nors tikėtis tokio akibrokšto? Iš tikrųjų tikime viskuo ką darome, nes darome užtikrintai. Svarbiausia viską sprogdinti POP..

Esate broliai. Ar užaugote kūrybingoje šeimoje?

Sieloje esame užkietėję menininkai (dvyniai) vandeniai, visada vienas kitą papildėme, vaikystė buvo labai linksma, lankėme dailės mokyklą, praleisdavome daug laiko saulėje, smėlyje žaisdami visokius kiemo žaidimus. Netgi esame matę ateivius, kol paaiškėjo, kad ten buvo kaimynas su žibintuvėliu nakty. Mama buhalterė, tėvas policininkas, sesuo šefas, mes menininkai – visi įvairių sričių specialistai (šypsosi).

„EgyBoy“ kūriniai / Asmeninio albumo nuotr.

Ar nesunku dirbti su šeimos nariu?

Mūsų atveju pasikartosiu – 100 procentų ne. Vienas Yin kitas Yang = ZEN.

Iš kur esate kilę?

Esame žemaičiai, atrodo tuo yra viskas pasakyta (šypsosi).

Gyvenote Australijoje, Sidnėjuje. Ką ten veikėte?

Būtų ilgas listas, bet prisipažinsiu, kaip visi ieškojome aukso..

„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.

Šiuo metu gyvenate Paryžiuje. Kokią įtaką Jūsų kūrybai padarė kiekvienas miestas, kuriame teko praleisti daugiau laiko?

Krosanas, garuojanti kava taip gyvenu Paryžiuje, bet kadangi „Egyboy“ yra du žmonės, tai viskas susidvejina, kartais po dar poros alaus susiketurgubina..Kiekvienas miestas labai skiriasi: Sidnėjus: saulė, banglentės, blizgantis paviršius, tattoo, rokas, jūros gėrybės, šypsenos. Paryžius: balandžiai, bagetės, beretės, dūmai, susivėlę plaukai, konceptai, aukštoji mada, malunsparniai purškiantys CHANEL kvepalus. Vilnius: žalias, ilgi vakarai, ramus, mėlynais džinsais ir languotais čeburėkais, gyvenimo kokybe brangesnis už Berlyna, bet pigesnis dėvėtuose, kartais vielabraukis pravažiuoja ir kontrolierius paklausia kur toliau..? Kaip matote daug niuancų..

Iš kur semiatės įkvėpimo?

„Lipnūs Macharadžos pirštai“ – ak, jei viskas išsipildytų..Tai buvo didelis įkvėpimas dailės studijų metais. Šiuo metu kaip magnetas traukia Paryžiaus gatvės kultūra, graffiti ir muzikos žodžiai tokie, kaip audra po kaldra. Ir iš nesibaigiančių projektų šiuo metu galvoju apie paroda pavadinimu RAP Ū TACIJA.

„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.

Bene kontraversiškiausi Jūsų kurti marškinėliai – su Jėzaus atvaizdu. Lietuva yra pakankamai konservatyvus kraštas. Ar nesulaukėte kritikos ar neigiamų reakcijų iš visuomenės?

Na, užmetus sportbačius ant interneto laidų irgi galima susilaukti kritikos. Naktį užtraukiu užuolaidas, kad nematytu pikti žmonės manęs, visokie iškrypėliai, jiems neturi rūpėti, mano reikalas ką aš veikiu.

Kokią žinutę neša Jūsų kūryba? Ką norite pasakyti savo darbais?

Norime sudrumsti pilka realybę, nuplėšti visas kaukes, (iš tikro mėgstame žaisti tarp vaizdo ir teksto konteksto, patinka surealizmas, kurti naujadarus, naujas mados ikonas, savo „Egyboy“ kalba bandome pagauti kitą kampą) parodyti tikrąjį veidą. Kartais palinkėti: „Vaikai, gyvenkime draugiškai“. Šiais laikais – ART IS SHIT AND SHIT IS ART.

„EgyBoy“ kūriniai / RASAJ nuotr.

Kam yra skirti „Egyboy“ drabužiai?

Ieškojome ir skeiterių, ir breikerių, ir marionečių, bet nepaaiškėjo..kol kas, gal tai, kaip vienas amerikiečių menininkas Keith Haring yra pasakęs: „Menas turi priklausyti pasauliui, o ne tik parodos rūmams“. Tegu dega širdys!

Remigijus ir Egidijus Praspaliauskai / Asmeninio albumo nuotr.
„EgyBoy“ kūriniai (19 nuotr.)
+13