Eglė Skrolytė Velykų tradicijų mokėsi su seserimi Neringa

Velykų tradicijų popietės akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sekmadienį būrys garsenybių drauge praleido Velykų tradicijų popietę, jos metu drauge mokėsi marginti velykinius kiaušinius ir šventiškai dekoruoti stalą. Vieni čia apsilankė su vaikais, kiti – su mylimaisiais, o televizijos laidų vedėją Eglę Skrolytę į renginį atlydėjo sesuo.

Susipažinti su Velykų tradicijomis į Vilniaus centre esančią „Bernelių užeigą“ atskubėjo aktoriai Goda Petkutė, Eglė Lekštutytė, Vaiva Mainelytė, Vytautas Anužis, Vega Anužienė, Dalia Morozovaitė, Jurgita Drabatienė, Gabija Ryškuvienė, muzikantas Linas Zareckas, Daiva Tamošiūnaitė, prodiuseris Martynas Tyla ir kiti. 

Apie Velykų tradicijas svečiams pasakojo etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė, dekoruoti stalą mokė dizainerė Viktorija Jakučinskaitė. 

Būrys garsenybių drauge ruošėsi Velykoms (49 nuotr.)
+43

Į renginį drauge su seserimi Neringa atėjusi Eglė Skrolytė Žmonės.lt pasakojo, kad Velykos jų šeimoje – viena svarbiausių metų švenčių. „Man ji visad asocijuojasi su švara, gaiva, atėjusiu pavasariu“, – sakė televizijos laidų vedėja. Velykų pusryčius ji nuolat valgo su visa šeima, taigi ir Neringa kaskart sėda prie to paties stalo. 

Abi seserys juokėsi prisiminusios, kaip Velykas švęsdavo vaikystėje. „Pamenu, dar miegodavome, o iš virtuvės jau sklisdavo garsai – tėvai anksti atsikėlę ruošdavo stalą. Vienas maldavo ką nors, kitas plakdavo...“ – pasakoja Eglė. 

Velykų tradicijų popietės akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Tiesa, Velykas Skrolių šeima imdavo švęsti ženkliai iš anksto – nuo Verbų sekmadienio. „Tada tėtis ateidavo ir nuplakdavo mus rytais verbomis. Mes labai nenorėdavom – prašydavo, kad jis baigtų, neplaktų“, – pasakoja E.Skrolytė. 

Tuo tarpu Neringos ryškiausias prisiminimas – margučių dažymas. „Dešimt margučių būdavo skirta man – aš juos spalvindavau su flomasteriais“, – kikena mergina. Šįmet seserys Velykas ir vėl sutiks kartu.

Velykų tradicijų popietės akimirka / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau