Eglė Kernagytė-Dambrauskė: „Žinau, kaip atrodydama geriausiai jaučiuosi“

Eglė Kernagytė-Dambrauskė / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-12 11:51
Kovo 8-osios proga Vilniuje vyko konferencija „Moters vizija“, kurios viena iš pranešėjų – TV laidų vedėja, maestro Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė-Dambrauskė – kūrybiška, meniška asmenybė, kuriai neretai tenka savo įvaizdį kurti atsižvelgiant į tai, jog yra žinoma. Konferencijos rėmėjo „Ozas“ tinklaraščiui duotame interviu Eglė papasakojo apie tai, kokį stilių labiausiai mėgsta, kodėl šiuo metu jos spintos turinys keičiasi ir ką, kai neturi ką rengtis, du sūnus auginančiai moteriai pataria jos mama.

Ar daug dėmesio skiriate savo aprangai?

Žinoma, kaip atrodau man yra labai svarbu, tiesiog nepersistengiu. Kai palyginu, kiek savo aprangai laiko ir pastangų skiria kiti, manau, kad savo įvaizdžiui skiriu mažiau dėmesio nei derėtų.

Koks yra Jūsų kasdienis aprangos stilius?

Mano kasdienis stilius yra visiškai paprastas ir neįpareigojantis: džinsai ir sportbačiai. Man svarbiausia, kad jausčiausi patogiai, laisvai ir tvarkingai (galima jaustis patogiai ir su treningais, bet, tegu jie lieka sporto salei). Geriausiai jaučiuosi Nidoje, kur ore sklando laisvės ir paprastumo pojūtis. Būdama ten, užsidedu kepurę, apsivelku mėgstamą džemperį, mylimiausius, gerai nudilusius džinsus – tai apranga, kuri neįpareigoja, kuria neišsiskiriu iš kitų. Be to, manau, kad moteriškumą galima pabrėžti ne tik užsivilkus labai stipriai įliemenuotą suknelę ar palaidinę su gilia iškirpte. Daug daugiau žavesio atskleidi, kai tu jautiesi patogiai, jaukiai ir nesi įsprausta į kokius nors suvaržymus.

Ar vaikai turi įtakos Jūsų garderobo formavimui?

Pati mamos kasdienybė turi įtakos garderobo formavimui. Taip pat ir laisvalaikis, kurį leidžiu su šeima. Pavyzdžiui, nesvarbu, koks metų laikas, visada savo automobilyje turiu žieminius batus ir striukę, nes mano sūnus lanko ledo rutulio užsiėmimus – šilti rūbai man praverčia einant į ledo areną. O vasaromis leidžiu laiką lauke, kuomet kartu su vaikais važinėju paspirtukais ar longboardais. Šiuo atveju neapsieinu be sportinės avalynės.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Ar mėgstate eksperimentuoti su išvaizda?

Seniau eksperimentuodavau su plaukais. Kažkada plaukų stilistas Kęstas Rimdžius man nukirpo, išskuto ir nudažė plaukus visiškai baltai. Man tai buvo kardinalus pokytis, prie kurio turėjau priprasti. Pamenu, prabudau paryčiais ir rašiau Kęstui, kad nelįsiu iš namų be kepurės, tačiau jau po kelių dienų apsipratau ir buvau dėkinga jam už šį eksperimentą. Pamačiau, kaip galima žaisti savo išvaizda ir išdrąsėjau. Bet dabar mano stilius nebesikeičia, nes nebereikia ieškoti to, kas man tinka, kadangi žinau, kaip atrodydama geriausiai jaučiuosi. Be to, pastebėjau, kad eksperimentuoja drąsūs, ekstravagantiški žmonės, o aš savęs tokia nelaikau.

Koks yra kūrybingos, meniškos ir žinomos asmenybės įvaizdis?

Yra susiformavęs stereotipas, kad meniškas žmogus turi mūvėti nutįsusias kelnes ir vilkėti trikotažinius marškinėlius. Neslėpsiu, aš mėgstu kartais taip apsirengti. Mano mėgstamiausi rūbai yra džinsai, megztinis ir sportiniai bateliai. Žinoma, aprangos stilius gali keistis priklausomai nuo to, kur einu. Kai vežu vaiką į darželį, nesidažau ir nesigarbanoju plaukų, o įsliuogiu į patogius rūbus. Visiškai kitaip atrodau, vykdama į renginį. Tenka susitikti su žmonėmis, kuriems jausčiau rodanti nepagarbą, jei ateičiau plaukus surišusi į kuoduką, su dideliu megztiniu, džinsais bei sportiniais bateliais. Tokiais atvejais aš pasitempiu. Tris metus auginau namuose vaikus ir tuomet nereikėjo nei aukštakulnių, nei suknelių. Dabar, kai grįžau į darbus, keičiasi ir spintos turinys – po truputį atsiranda aukštakulnių ir suknelių.

Kokių spalvų rūbus dažniausiai vilkite?

Juoda ir pilka yra mano spalvos, nors turiu ir pastelinių spalvų rūbų. Mano mama yra kostiumų dailininkė ir ji sako, jei neturi ką rengtis, tai rinkis juodos spalvos rūbus. Tai spalva, kuri tinka bet kuriai progai. Tokios yra mano kasdieninės spalvos, bet kartais pavargstu nuo jų ir nusiperku, pavyzdžiui, žalią megztinį, kuris pagyvina garderobą.

Kokiais aksesuarais mėgstate puoštis?

Tai gali būti skrybėlė, auskarai, sagė, spalvotas šalikas. Man patinka apsirengti labai paprastai, kad galėčiau žaisti su detalėmis. Turiu akinius be dioptrijų ir kartais jais pasipuošiu. Galiu nedažyti blakstienų, bet paryškinti raudonai lūpas ar ryškiai nulakuoti nagus – jie ir tampa akcentu bendrame įvaizdyje. Aš nemėgstu kakofonijos, kuomet visko ant žmogaus labai daug, dėl to renkuosi paprastą stilių su ryškesne detale.

Žmonės.lt

Temos:

Stilius Stilius

Naujausi straipsniai