Eglę jau papuošusi Aistė Guogienė labiausiai laukia per šventes Briuselyje gimsiančio kūdikio

Aistė Guogienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2014-12-12 09:07
Nenumaldomai artėjant jaukioms žiemos šventėms verslininko, Europos Parlamento nario Antano Guogos (40) ir jo žmonos Aistės Guogienės (33) namuose jau kvepia Kalėdomis: sutuoktiniai papuošė mišku kvepiančią dviejų metrų aukščio eglę ir nekantriai laukia švenčių. Ne tik dėl jaukaus šventimo, bet ir dėl artėjančio dar vieno stebuklo – judviejų kūdikis pasaulį turėtų išvysti būtent per žiemos šventes.

Devintą mėnesį besilaukianti A. Guogienė šiuo metu džiaugiasi giminaičių draugija – jos atvyko pasisvečiuoti ir aplankyti į Lietuvą šioms šventėms negrįšiančios Aistės. Sesuo jai atvežė ir lietuviškų kūčiukų, ir naminių grybų, todėl A.Guogienė džiaugėsi, kad ant Kūčių stalo puikuosis tradiciniai patiekalai.

„Šiuo metu pas mane kaip tik vieši sesuo ir pusseserė – visos kartu aplankėme Briuselio kalėdinę mugę. Labai gražu, ypač – vakare, nes viskas aplink žiba įvairiausiomis spalvomis. Mugėje apžiūrėjome pačių įvairiausių kalėdinių rankdarbių, žaislų, skanėstų... Populiariausi – belgiški vafliai, žmonės juos labai noriai perka ir karštus valgo čia pat, mugėje“, – įspūdžiais dalijosi A.Guogienė, ji pridūrė, kad ir jos visos trys neatsispyrė pagundai paragauti šių vaflių ir paskanauti kalėdinės arbatos.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pasiteiravus, ką gražaus mugėje įsigijo savo namams, A.Guogienė teigė, kad nors visokių mielų smulkmenų joje apstu, namų jiedu su Antanu per daug nukrauti nenori. „Pati nusipirkau tik mažą megztą Kalėdų Seneliuką, nes jis man pasirodė labai kruopščiai padarytas“, – šyptelėjo ji.

Moteris pasakojo, kad lankantis mugėje jos dėmesį patraukė Briuselio kalėdinės eglės papuošimai. „Šventos Katerinos aikštėje pagrindinė eglė papuošta užrašais „Ryga“. Galvoju, kodėl Briuselio eglė papuošta tokiais užrašais? Atsiminėm, kad 2014-ųjų Europos kultūros sostinė – Ryga, todėl jie taip sugalvojo papuošti savo miesto eglę“, – pasakojo A.Guogienė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kalėdoms papuošė dvimetrinę eglę

Moteris pasakojo, kad šiuo metu A.Guogai intensyviai dirbant Kalėdų rūpesčiais ir džiaugsmais labiausiai rūpinasi ji. „Eglutę išrinkau pati – nuvažiavau ir kartu su pardavėju įkėlėme ją į automobilį. Antanas buvo užimtas savais darbais, todėl nenorėjau jo trukdyti. Mūsų eglė – daugiau kaip dviejų metrų!“ – juokėsi A.Guogienė. Ji sako, kad ir papuošti teko jai pačiai, tačiau to ėmėsi su malonumu.

„Antanas nesigilina į tokias smulkmenas, kokius žaisliukus parinkti, kokiom spalvom puoši. Sakė, kad pasitiki manimi ir žino, jog papuošiu puikiai“, – šypteli Aistė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pašnekovė juokavo, kad eglę puošti „padėjo“ šunys Nordas ir Mūras – vis taikėsi nugvelbti kokį žaislą. „Šunis eglė labai domina – bepuošiant tai žaisliuką kokį pagriebdavo, tai prie šakų lindo uosteliauti. Galvojau, kad žemiausiai kabantys žaisliukai ilgai neišsilaikys, bet viskas gerai – prieina, pauosto, bet nejudina“, – džiaugėsi moteris.

Norėtų šventes sutikti Lietuvoje

A.Guogienė pasakojo, kad pastaruosius metus Kalėdas su Antanu sutikdavo šiltuose kraštuose, todėl šventinės nuotaikos beveik nepajusdavo, o Briuselyje laukimas kur kas panašesnis į Lietuvoje tvyrančią prieššventinę nuotaiką.

„Taip jau susiklostė, kad pastaruosius kelerius metus Kalėdas sutikome Australijoje, todėl kalėdinė nuotaika beveik nesijautė: ten labai karšta, žmonės per Kalėdas kaituoja, kepa kepsnius. Šiais metais sutiksime vėl ne Lietuvoje, bet šventės jau kur kas labiau jaučiasi, tik gaila, kad nėra sniego“, – sakė Aistė, išreiškusi viltį, kad iki Kalėdų Briuselis dar pasipuoš sniegu.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Moteris atviravo, kad labiausiai norėtų švęsti Lietuvoje, tačiau šiemet situacija susiklostė būtent taip, kad šventes teks sutikti Briuselyje.

„Tikrai norėtųsi švęsti Lietuvoje – nes ten ir tėvai, ir artimiausi giminės. Atstumas iki Lietuvos nedidelis, todėl, be jokios abejonės, joje ir švęstume: tiesiog dabar tokia situacija, kad vaikelio gimimas numatytas per Naujuosius, bet realiai tai jau gali įvykti bet kada. Nusprendėme likti Briuselyje, nes jeigu būčiau gimdžiusi Lietuvoje, keletą mėnesių negalėčiau keliauti ir pasimatyti visiems būtų sudėtinga: Antano darbai čia, jam reikėtų nuolat skraidyti“, – sakė A.Guogienė.

Moteris jau tris mėnesius niekur neskrenda, nes mano, kad skraidyti paskutiniais nėštumo mėnesiais nėra labai gerai tiek pačiai nėščiajai, tiek kūdikiui. „Nieko, kitais metais jau tikrai visi švęsime, bus ir mūsų laukiamiausia kalėdinė dovanėlė“, – šyptelėjo pirmagimio su dideliu džiaugsmu laukianti A.Guogienė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai