Egipte už nepagarbą Islamui aktorius kalėjime praleis tris mėnesius

Adelis Imamas / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-02-02 19:22
Kairo teismas paskelbė nuosprendį dėl kelių sukurtų vaidmenų Islamo negerbimu apkaltintam arabų pasaulyje garsiausiam egiptiečių komikui Adeliui Imamui ir skyrė jam trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Apie tai ketvirtadienį agentūrai AFP pranešė pats aktorius.

Ieškinį jam pateikė ryšių su islamistais turintis advokatas Asranas Mansuras.

A.Imamas, Jungtinių Tautų gerosios valios ambasadorius, vadinamas arabų pasaulio Charlie Chaplinu, buvo nuteistas už akių.

„Aš apskųsiu šį sprendimą, – sakė jis. – Kai kurie žmonės, norintys išgarsėti, pateikė ieškinį prieš mane už mano atliktus darbus, kurie, anot jų, įžeidžia Islamą, bet visa tai netiesa“.

71-erių garsenybė senokai nesutaria su islamistais, kurie aktoriaus darbus laiko šventvagiškus.

Pastarąjį kartą aktorius buvo kritikuotas už vaidmenį 1994 metais išleistoje juostoje „Al-Irhabi“ (Teroristas), kurioje jis vaidina islamistų fundamentalistą, taip pat už pjesę „Al-Zaeem“ (Lyderis) – komedijoje, kurioje A.Imamas išjuokia regiono autokratinius vadovus.

A.Imamas, vaidinęs daugiau kaip 100 filmų ir 10 pjesių, yra labai gerbiamas arabų publikos už tai, kad jis nesižemina prieš galinguosius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai