Egidijus Sipavičius: „Negaliu pakęsti šiukšlių ne tik gamtoje, bet ir žmonių kalboje“

Egidijus Sipavičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Egidijus Sipavičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
2018-01-12 12:00
AA

Šį kartą kviečiame artimiau pažinti scenos džentelmenu tituluojamą, išskirtinio balso savininką Egidijų Sipavičių. Daugiau kaip tris dešimtmečius dainuojantis atlikėjas ir toliau trykšta energija bei gera nuotaika. Kam jis sako taip, o kam ne?

TAIP

Darbui naktį

Neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto. Sportuodamas atsipalaiduoju, pasisemiu energijos.

Dažniausiai darbą pradedu vakare, o baigiu naktį. Tada dar laukia kelionė namo ir atsipalaidavimas grįžus. Be to, dirbti nuo ryto man būtų fiziologiškai sudėtinga, nes balsas „prabunda“ tik apie vidurdienį, todėl net planuojant įrašus studijoje, repeticijas, renkuosi popietinį laiką, kai balsas yra jau geriausios formos.

Sportui

Neįsivaizduoju savo gyvenimo be sporto. Sportuodamas atsipalaiduoju, pasisemiu energijos. Be to, tai man yra nuostabus laisvalaikio leidimo būdas ir priemonė palaikyti sveikatą bei gerą savijautą. Sportuoju kelissyk per savaitę, nes privalau palaikyti gerą formą, kuri būtina scenos žmogui. Atostogaudamas taip pat renkuosi galimybes aktyviai leisti laiką – slidinėju, kaituoju, plaukioju burlente.

Teatrui

Kada nors mokslininkai išras, kaip keliauti laiku į kitus pasaulius, bet kelionės į emocijų, jausmų, dramos pasaulį mokslui neįkandamos. Šiuolaikinis teatras, kai nebėra takoskyros tarp scenos ir žiūrovo, man labai patinka. Įsitraukiu į jį šimtu procentų, prarasdamas ir erdvės, ir laiko nuovoką. Galiu sakyti, jog esu šiuolaikinio teatro mėgėjas, klasikiniai pastatymai man atrodo neaktualūs.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laiko planavimo mokytojas: „Kasdien atlikite po žingsnį, vedantį link tikslo“

Egidijus Sipavičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Spontaniškoms kelionėms

Jos nuostabios. Gal dėl to, kad itin retai nutinka. Paprastai kelionės, atostogos būna suplanuotos metus ar porą į priekį, tad jei įsiterpia kas nors nenumatyto, būna itin malonu. Nesu neplanuotai išvykęs į kitą pasaulio kraštą porai savaičių, bet trumpos išvykos Europoje ir Lietuvoje man patinka. Jų metu tiesiog įsilieji į tos vietos gyvenimą, ragauji, žvalgaisi ar tiesiog ilsiesi su puodeliu kavos kokios nors aikštės kavinukėje.

Knygoms

Knyga – kaip teatras, tik daugiau pertraukų, kurių laiką nustatai pats. Man patinka įsijausti į kitus pasaulius, skaitau daug, naudojuosi bibliotekos paslaugomis. Bibliotekų galimybėms šiandien labai džiugina – gali rinktis knygas, jas užsisakyti, rezervuoti, pratęsti terminus neišeidamas iš namų. Apskritai, manau, kad būtina skaityti. Tai ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet priemonė lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, aiškią kalbą.

Kasdieniams ritualams

Kasdieniai ritualai būtini, jie man suteikia saugumo jausmą. Stresinėse situacijose kasdieniai ritualai, pasikartojimai tarsi sako „nusiramink, viskas gerai, viskas kaip vakar, tas pats bus ir rytoj“. Be to, tokie ritualai kartais tampa ir tam tikra meditacijos forma – juos atlieki, tačiau to net nefiksuoji, tuo metu leidi mintims tarsi išskristi. Kasdieniai ritualai man asocijuojasi su malonumais ir jokiu būdu nenorėčiau, kad jie taptų rutina.

NE

Veganiškai mitybai

Mėgstu skaniai valgyti, išmėginti naujus patiekalus, skonius. Jokiu būdu neteigiu, jog veganiški patiekalai neskanūs, valgau ir juos, bet nenoriu savęs riboti, vadovautis griežtomis taisyklėmis. Maistas – vienas gyvenimo malonumų, noriu juo mėgautis laisvai. Esu smalsus, todėl neatsisakau paragauti net pačių egzotiškiausių patiekalų. Tiesa, pastaruoju metu stebiu aiškią tendenciją, jog keliautojai susipažįsta su svečia šalimi būtent ne lankydamiesi muziejuose, o ragaudami įvairius vietos patiekalus.

Dabar sąmoningai nė nepradedu žiūrėti net pačių populiariausių, geriausių serialų šiuo metu. Jie kuriami taip, kad sukeltų tam tikrą priklausomybę.

Serialams

Jie kuriami taip, kad sukeltų tam tikrą priklausomybę. Tiesa, esu peržiūrėjęs visus „Nuodėmingosios Kalifornijos“ sezonus ir žinau, kaip negali atsiplėšti nuo ekrano nepažiūrėjęs dar vienos serijos. Dabar sąmoningai nė nepradedu žiūrėti net pačių populiariausių, geriausių serialų šiuo metu. Mieliau renkuosi kiną, internetinės televizijos laikais, man patinka žiūrėti jį tada, kai aš noriu, o ne TV programoje parašytu laiku.

Darbui biure

Toks darbo pobūdis tikrai ne man. Man tai asocijuojasi su monotonija ir stresu. Mažiausiai 8 valandos per dieną, metų metus, tarp keturių sienų, su tais pačiais žmonėmis, kai kurių gal ir pakęsti negali, susirinkimai, viršininkai, kelionės į darbą tuo pačiu laiku, tomis pačiomis gatvėmis, kamščiai... Man būtų tikrai sunku. Esu laisvos profesijos atstovas, tačiau nesakau, jog neturiu darbotvarkės. Ją susidėlioju kas kartą vis kitaip.

Naujųjų pažadams

Nesuprantu jų galios. Nemanau, kad Naujųjų metų ar Žolinių proga duoti pažadai vykdomi geriau nei be progos. Mano nuomone, pasižadėjimai sau, kad nuo pirmadienio laikysiuosi dietos, nuo kitos savaitės pradėsiu sportuoti yra motyvacijos stokos požymis. Jei tvirtai nusprendei kažką keisti – daryk dabar, šiandien. Jei dar keletą dienų ar mėnesių sau nuolaidžiauji – nepakankamai supranti duoto pažado reikalingumą.

Namų ruošai

Jos nemėgstu ne todėl, kad tingiu, nors tvarka mano aplinkoje man reikalinga. Atrodo, tereikia visai nedaug ir bus tvarkinga, tačiau man nepavyksta susitvarkyti iki galo. Galiu išplauti, išsiurbti, nuvalyti dulkes, bet galų gale vis tiek lieka kažkokia netvarka. Taigi mano tvarka kitiems gali atrodyti didžiausia netvarka.

Šiukšlėms

Man bado akis šiukšlės gamtoje, gatvėse. Pykstu dėl jų ant šiukšlinančiųjų. Negaliu pakęsti ir šiukšlių kalboje. Rėžia ausį nereikalingi žodžiai: „ta prasme“, „žinai“. Nešneku labai taisyklingai, tačiau kalbos šiukšlių stengiuosi, kiek įmanoma, išvengti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sandra Žutautienė: „Aukoti reikia, tačiau yra žmonių, kurie tuo piktnaudžiauja“