Egidijus Dragūnas su modeliu Deimante Guobyte apsilankė prieglaudoje „SOS gyvūnai“

Deimantė Guobytė ir Egidijus Dragūnas / Sauliaus Balčiūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-29 13:43
Grupės „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas kartu su labdaros ir paramos fondo „Lietuva – gyvūnams“ įkūrėja Deimante Guobyte apsilankė gyvūnų prieglaudoje „SOS gyvūnai“ Vilniuje.

„Jau anksčiau turėjau minčių įsigyti šunį, tačiau išvydęs situaciją, kokios tikrai nesitikėjau, savo planus greičiausiai pakeisiu. Manau, augintinį sau išsirinksiu iš prieglaudos gyventojų. Vienam iš jų tikrai atsiras vietos mano namuose“, – patikino E.Dragūnas.

Apsilankęs „SOS gyvūnai“, populiariausias Lietuvos dainininkas prieglaudai padovanojo šunų ėdalo. Prie šio kilnaus tikslo prisidėti jis paragino ir gerą savo bičiulį, kaunietį verslininką Tautvydą Barštį. Atlikėjo teigimu, jis taip pat greičiausiai parems prieglaudą, padovanodamas šunų ėdalo.

Sauliaus Balčiūno nuotr.
Sauliaus Balčiūno nuotr.

E.Dragūnas tikino anksčiau niekada nesusimąstęs, kiek žmonių savo augintinius tiesiog palieka gatvėje ir koks svarbus yra „SOS gyvūnai“ savanorių darbas.

„Aš taip gerai jaučiuosi, kad galėjau čia apsilankyti ir padėti beglobiams, pamatyti problemos mastus. Juk beglobiais visus šiuos gyvūnus padaro žmonės“, – kalbėjo atlikėjas. 

D.Guobytės įkurtam labdaros ir paramos fondui „Lietuva – gyvūnams“ jau yra padėjusi ir dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Ji fondui skyrė dalį pinigų, surinktų už aukcione parduotus bilietus į koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose. 

Sauliaus Balčiūno nuotr.
Sauliaus Balčiūno nuotr.

Apie „Lietuva – gyvūnams“

„Lietuva gyvūnams“ – tai ne pelno siekianti labdaros organizacija, įkurta Deimantės Guobytės iniciatyva. Organizacijos tikslas – ne tik remti gyvūnų prieglaudas visoje Lietuvoje, bet ir skatinti žmones į savo šeimas priimti naujus augintinius būtent iš šių laikinų globos namų. Pati Deimantė jau daugelį metų gyvena JAV, kur, kaip ir kitose Vakarų šalyse, jau tapo mada, norma ir savotiška humaniškumo išraiška mažuosius keturkojus draugus rinktis iš gyvūnų prieglaudų, tokiu būdu suteikiant jiems antrąjį šansą patikėti žmogumi.

Kad tokia mada taptų gražia tradicija ir mūsų šalyje, – tokį sau tikslą išsikėlė organizacija „Lietuva – gyvūnams“. Ne paslaptis, kad šiandien Lietuvoje pastebima priešinga tendencija – klesti neatsakingas ir nelegalus gyvūnų veisimas, tuo pačiu daugėja į gatvę išmestų ar į prieglaudas atiduotų gyvūnų skaičius. Sektinas pavyzdys ir pripažinimas visuomenėje turėtų būti ne puikavimasis brangiu augintiniu, o dėmesys ir rūpestis tiems, kuriems labiausiai to trūksta.

Sauliaus Balčiūno nuotr.
Sauliaus Balčiūno nuotr.

Kitas organizacijos tikslas – kiek įmanoma pagerinti gyvenimo kokybę tiems gyvūnams, kuriems vis dėlto tenka gyventi ne mylinčioje namų aplinkoje, o prieglaudoje. Liūdna stebėti, kaip dažnai gyvūnų prieglaudos yra naudojamos pinigų plovimo tikslams, piktnaudžiaujant aukojančių žmonių gera valia ir dosnumu.

„Lietuva – gyvūnams” sieks tapti tokia organizacija, kuri neapsiribos surinktų lėšų perskirstymu gyvūnų prieglaudoms, tačiau rūpinsis ir prižiūrės kiekvieno paaukoto euro tikslinį panaudojimą.

Žmonės.lt