Egidijus Dragūnas ir Eleonora Sebrova apžiūrėjo Vilniuje uždaromus vaikų globos namus

Egidijaus Dragūno apsilankymas vaikų globos namuose / Asmeninio albumo nuotr.
AA

Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namuose apsilankė atlikėjas Egidijus Dragūnas. Jis čia atvyko kartu su Eleonora Sebrova ir sūnumi Deivydu. Visi kartu jie bendravo su vaikais, pasveikino su praėjusiomis šventėmis. Dauguma vaikų taip pat norėjo asmeniškai pasveikinti svečius – dovanojo savo piešinius ir atvirukus.

„Visiškas stebuklas yra turėti tokius mažus draugus, pagal galimybes prisidėti, kad jiems pasaulyje būtų nors kiek geriau“, – po susitikimo sakė E.Dragūnas.

Atlikėjas taip pat apžiūrėjo, kokiomis sąlygomis šiuo metu gyvena vaikai, domėjosi, kaip vykdomas įstaigos reorganizavimas. Mažieji gyventojai aprodė savo kambarius, parodė savo spintelės, virtuvėlę.

„Kiekvienas vaikas turi labai nedidelę savo asmeninę rakinamą spintelę, joje tvarkingai sudėti daiktai: rašymo priemonės, sąsiuviniai. Kiekvienas rodė savo spintelę kaip didžiausią pasaulyje džiaugsmą. Tai labai jautru“, – teigė E.Dragūnas.

Egidijaus Dragūno apsilankymas vaikų globos namuose / Asmeninio albumo nuotr.

Dauguma vaikų Egidijų jau pažįsta, ir atlikėjas į kai kuriuos jau kreipiasi vardais. Prieš dvejus metus E. Dragūnas lankė vaikus norėdamas pakviesti į savo koncertą Vilniuje. Tuomet Kalnų parke vykusiame koncerte apsilankė beveik visi šiuose globos namuose gyvenantys vaikai. Taip atlikėjas ir šioje globos įstaigoje gyvenantys vaikai susidraugavo.

Šiandien atlikėjas pažadėjo vaikus pakviesti į šiais metais vyksiantį koncertą. Kovo mėnesį E. Dragūnas taip pat planuoja apsilankyti vaikų globos namuose Klaipėdos regione. Ten gyvenantiems tėvų neturintiems vaikams taip pat planuojama padovanoti kvietimus į koncertą Klaipėdoje.

„Manau, kiekvienas mūsų gali rasti savo širdyje vietos bei noro padėti mažesniam ir silpnesniam. Vaikai yra mūsų ateitis, į kurią reikia investuoti šiandien – visiems kartu“, – teigė atlikėjas.

Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namuose, kuriuose šiandien lankėsi E. Dragūnas, šiuo metu gyvena 38 vaikai nuo 7 iki 18 metų. Kai atlikėjas šiuose globos namuose lankėsi prieš dvejus metus, juose gyvenančiųjų skaičius tuo metu buvo beveik toks pat.

Egidijaus Dragūno apsilankymas vaikų globos namuose (19 nuotr.)
+13

Iki 2020 m. institucinė vaikų globa bus panaikinta

Nuo sausio 1-osios įsigaliojo Civilinio kodekso pataisa, pagal kurią iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus galės patekti tik išimtinais atvejais ir būti juose ne ilgiau kaip tris mėnesius.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, institucijoje globojamų vaikų skaičius kiekvienais metais mažėja vos keliais procentais – 2013 m. vaikų globos namuose buvo globojami 4368 vaikai, 2014 m. – 4086 (6,9 proc. mažiau nei ankstesniais metais), 2015 m. 3868 vaikai (5,6 proc. mažiau).

Lietuva yra įsipareigojusi vykdyti reformas, pagal kurias iki 2020 m. institucinė vaikų globa bus panaikinta, tačiau neaišku, kaip pavyks per trejus metus rasti namus beveik 4 tūkst. vaikų.

Skaitykite daugiau