Egidijaus Dragūno spektaklis: teisme suokė apie meilę, paskui mestelėjo „daugiau nestosiu“

Egidijus Dragūnas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-05-22 13:05
Prieš porą mėnesių žiniasklaidą apskriejo filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas SEL lyderio Egidijaus Dragūno konfliktas su policininkais. Garsųjį „Audi R8“ vairuotoją pareigūnai kovo 19 d. Vilniuje sustabdė įtardami, kad jis važiavo be saugos diržo. Prašomas pateikti dokumentus, 39 metų vyras ne tik atsisakė vykdyti šį reikalavimą, bet ir pasidavė nevaldomam pykčiui – šaukė, keikėsi, kaltino pareigūnus užsiiminėjant „bet kuo“. Po šio incidento policija E.Dragūnui iškėlė dvi bylas.

Dėl paskirtos nuobaudos už važiavimą be diržo Selas savo iniciatyva, nesutikdamas su pažeidimu, jau bylinėjosi trečiadienį, o šią penktadienio popietę dainininkas vėl buvo priverstas apsilankyti teisme: nagrinėta jam iškelta byla dėl pareigūno teisėto nurodymo nevykdymo bei jo garbės ir orumo įžeidimo.

Nufilmuota: po teismo posėdžio Selas pareiškė, kad daugiau nestos, kai stabdys policija.

Užvakar dalyvaudamas pirmojoje byloje (dėl saugos diržo), Selas teisme atskleidė konflikto su policija priešistorę ir jo įtūžio motyvus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak E.Dragūno, viskas prasidėjo vienoje Vilniaus sankryžoje, kur patrulių ekipažas ėmė jį persekioti. Selas įsitikinęs: perdėto policijos dėmesio jis sulaukia ne kaip kelių erelis, o įžymybė, vairuojanti išskirtinį automobilį. Savo ruožtu patruliai tvirtina E.Dragūną stabdę tik todėl, kad jis vairavo neprisisegęs.

„Kiekvienas veiksmas turi kažkokį atoveiksmį. Šioje situacijoje aš buvau išprovokuotas. Turiu kitą bylą, kurioje skundžiu visą situaciją. Aš važiavau su diržais. Puikiai mačiau, kad esu filmuojamas. Apgailestauju, kad blogiu atsakiau į blogį. Į melą ir pyktį aš neturėjau atsakyti pykčiu. Kitą sykį aš tikrai susilaikysiu, nusišypsosiu“, – teismui aiškino E.Dragūnas.

Selas sakė, kad jam pareikštus kaltinimus pripažįsta iš dalies. Vairuotojas apgailestavo, kad įsivėlė į situaciją, kuri beprasmiškai atima daug laiko, nervų, energijos.

Nesiryžo pakartoti keiksmažodžių

Bylą nagrinėjęs teisėjas Dariušas Lučinskis pasitikslino, ar tikrai E.Dragūnas vartojo necenzūrinę leksiką. Selas patvirtino. „Kokie tai buvo žodžiai?“, – prašė sukonkretinti posėdžio šeimininkas. „Negražūs žodžiai“, – jų pakartoti nesiryžo E.Dragūnas, kuris šią penktadienio popietę buvo nusiteikęs itin geranoriškai ir taikiai.

Selo interesams teisme atstovavęs advokatas Mažvydas Aliukonis pakartojo, kad jo klientas pykčio gatvėje nesuvaldė ne iš piktos valios. „Tai buvo reakcija į neteisėtus veiksmus“, – pareiškė gynėjas.

M.Aliukonis ryžosi paprašyti teismo neįmanomo dalyko: kad byla E.Dragūnui būtų apskritai nutraukta. Jei teisėjas vis dėlto skirs nuobaudą, ji, advokato prašymu, turėtų būti kuo mažesnė.

„Visada nugali meilė ir šypsena, bet tikrai ne pyktis“, – penktadienį teisme lyriškai buvo nusiteikęs E.Dragūnas.

Pačioje posėdžio pabaigoje teisėjas suteikė teisę pasakyti  paskutinį žodį pačiam vairuotojui.

„Tikiuosi tai mano ne paskutiniai žodžiai. Aš nekalbėsiu teisiniais terminais. Visada nugali meilė ir šypsena, bet tikrai ne pyktis“, – lyriškai buvo nusiteikęs E.Dragūnas.

Išsityčiojo ir apšaukė patrulius

Žmonės.lt primena: kai  kovo 19 d. patruliai pavijo ir užblokavo E.Dragūno „Audi“, vairuotojas tiesiog pasiuto.

„Tu užsiiminėji bet kuo, supranti? Ir tu pats tai žinai, kad tu užsiiminėji bet kuo!“ – ant patrulio šaukė dainininkas.

Selas savo priekaištus pasodrino piktais necenzūriniais žodžiais. 

„Musarai, pyd..., gaidžiai. Skatina (liet. gyvulys ), bl...“, – tai burbėjo, tai rėkė E.Dragūnas.

Kiek anksčiau atlikėjas tiesiog tyčiojosi iš patrulių, ignoruodamas jų reikalavimus pateikti vairuotojo pažymėjimą ir transporto priemonės dokumentus.

„Nerėk – aš nekurčias. Aš atsisakau jums duoti dokumentus. Kvieskit kitą ekipažą, nes aš su šūdmaliais neturiu laiko šnekėt. Ieškau, nematai, kad aš ieškau? Galvoju, kur padėjau...“ – švilpavo ir atsikalbinėjo Selas.

Selas atsidūrė nuovadoje

Už tokį išsidirbinėjimą „Audi“ vairuotojas buvo pristatytas į policijos komisariatą, kur jam surašytas administracinio teisės pažeidimo (ATP) protokolas, šiandien atvedęs į teismą.

ATP kodekso 187-asis straipsnis numato, kad pareigūno teisėto nurodymo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

Šią bylą penktadienį išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas nutarimą E.Dragūnui žada paskelbti kitą savaitę.

Žmonės.lt