Efektyvi treniruotė ant bėgimo takelio: 3 taisyklės

Treniruotė ant bėgimo takelio / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-19 15:43
Ant bėgimo takelio prakaitą liejate jau kurį laiką, tačiau rezultatai vis tiek nedžiugina? Pats metas imtis portale self.com siūlomų pokyčių.

Greičiau!

Niujorke įsikūrusio sporto klubo trenerė Shayne Staley tikina, kad pagrindinė ant bėgimo takelių sportuojančiųjų klaida – manymas, kad bėgti visuomet reikia tuo pačiu greičiu.

„Jei jūsų tikslas – atsikratyti antsvorio ir sudeginti riebalus, savo greitį bėgant ant bėgimo takelio vertėtų vis padidinti. Tai praktikuodami ir vis didindami tempą, raumenis taip stipriai užvesite, kad kilokalorijos dar kelias valandas deginsis pačios jums jau nulipus nuo takelio“, – tikina specialistė.

Shayne Staley pataria treniruotę pradėti 3–5 minučių lengvu bėgimu ristele, tuomet 30-čiai sekundžių greitį kiek padidinti ir vėliau minutę vėl bėgti ristele. Šį pratimą trenerė rekomenduoja pakartoti aštuonis kartus. Tokiu atveju, anot Sh. Staley, treniruotė truks 20 minučių, tačiau ji bus kur kas efektyvesnė nei 40 minučių treniruotė ant bėgimo takelio nekeičiant greičio.

Didinkite bėgimo takelio nuolydį

Jei ilgai vargti ant bėgimo takelio nemėgstate, trenerė pataria tiesiog padidinti jo nuolydį – taip treniruotė bus tiek pat efektyvi.

„Vėlgi 3–5 minutes bėkite įprastai, tuomet pasididinkite bėgimo takelio nuolydį ir kiek pagreitinę bėgimo tempą taip bėkite dar vieną minutę. Vėliau nuolydį vėl sumažinkite ir lengvai dar minutę ar pusantros pabėgėję ristele, jį vėl pakelkite. Kartokite tai aštuonis kartus“, – pataria trenerė.

Spauskite save

Persitempti ant bėgimo takelio tikrai nederėtų, tačiau Shayne Staley pataria per treniruotę bent keletą kartų šiek tiek save spūstelėti ir nors minutę pabėgti iš visų jėgų – tai padės užvesti širdį ir raumenis, kad degintųsi dar daugiau riebalų.​

Ji24.lt

Naujausi straipsniai