Eduardo Gimenezas koncerte pristatys su Leonu Somovu įrašytą naują albumą: „Jame yra daug moterų“

Eduardo Gimenezas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Karolina Tomkevičiūtė
Publikuota: 2015-08-10 12:01
Dainininkas ir tango šokio Lietuvoje pradininkas Eduardo Gimenezas (45) po ilgos pertraukos savo gerbėjams dovanoja naują albumą, kuriame šį kartą tik jo kūrybos dainos. Albumas „Viento“ („Vėjas“) buvo įrašytas kartu Leonu Somovu, o rugpjūčio 28 d. Vilniaus „Piano.lt“ terasoje jie kartu surengs pasirodymą. E.Gimenezas papasakojo, koks buvo naujų dainų kelias, kol jos pasiekė klausytojus.

– Eduardo, kodėl net 8 metai praėjo po paskutiniojo tavo albumo ir kas paskatino išleisti naują?

– Atrodo nieko ypatingo mano gyvenime neatsitiko. Gal tai iš nuobodulio ir rutinos, kurioje buvau užsisukęs. Jaučiausi tarsi stovintis šulinio vanduo, kuriam grėsė sugesti. Gyvenime nebebuvo jokio bangavimo. Tačiau kai išsiskyriau su savo drauge, manyje įvyko kažkoks žemės drebėjimas, kuris ištaškė tą ramų vandenį ir sukėlė bangas. Ačiū Dievui, kad taip atsitiko, nes prabudau ir susivokiau, kad per ilgai gyvenau snaudulyje. Prabudęs pagaliau turėjau, ką papasakoti. Todėl albumas „Viento“ yra tarsi romanas arba paskutinių trijų metų dienoraštis.

– Nebaisu, kad tas dienoraštis dabar atskleistas visiems?

– Baisu, bet jau praėjo metai, kai mes su Leonu Somovu baigėme albumo įrašus. Tačiau ir šiandien klausant man neatsibosta, tas rezultatas mane vis dar maloniai stebina. Tai yra geras ženklas.

Kai paskutinį kartą buvau įsimylėjęs, bandžiau kurti meilės dainas – nepavyko.

– Kaip susidūrė tavo ir Leono Somovo keliai?

– Man reikėjo žmogaus, kuris nebūtų popsininkas, nes aplink daug darančių popsą. Prisiminiau man patikusius Leono darbus ir nusprendžiau, kad jis geriausiai galėtų suteikti formą mano naujoms dainoms.

Paskambinau ir pasiūliau keletą dainų. Jis mane įspėjo, kad nedarys tradicinės latino muzikos, bet gyvai išklausęs, kad sukūriau visiškai kitokią muziką, jis sutiko dirbti kartu. Nors Leonas nesupranta ispanų kalbos, jis puikiai pajautė tų dainų emociją.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

– Kodėl naują albumą pavadinai „Viento“ („Vėjas“)?

– Albumas yra gilus. Nemanau, kad jis liūdnas. Jis yra gyvas ir tikras. Tos dainos liudija apie mano sužeistą sielą ir pasitikėjimo bei drąsos atgavimą. Tai tarsi trijų paskutiniųjų metų refleksija, kuri gimė iš meditacijos, apmąstymų ir dviprasmiškų jausmų. Šis albumas yra padėka žmonėms, kurie mane lydėjo sunkiomis akimirkomis ir parodė šviesą. Nors galbūt, kai kurie jų ir nesužinos, kiek gero jie man padarė atsiradę mano kelyje. O vėjas simbolizuoja, kad ramybė ir snaudulys baigėsi.

– Kaip ruošiesi albumo pristatymui scenoje?

– Norisi išnaudoti visas albumo galimybes, tos dainos yra labai tinkamos šokui. Todėl scenoje žiūrovai išvys tradicinį argentinietišką tango, kurį jungsime su šiuolaikinio šokio elementais. Šokio programą man padės išpildyti dvi profesionalios šokėjos, kurios neseniai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė magistro studijas.

– Tai vis dėlto tavo albume yra tango muzikos?

– Tai nėra tango albumas, bet dalis dainų įeina į tą kategoriją, nes pagrindiniu instrumentu pasirinkome akordeoną, kuriuo groja akordeonistas Nerijus Bakula. Albumo dainose susijungia akordeono garsai ir elektroninė muzika, taip išgavome naują ir unikalų skambesį. Tango yra labai svarbi mano gyvenimo dalis, o akordeonas yra tango siela.

Akordeonas muzikai visada suteikia ypatingos spalvos – nostalgijos, melancholijos ir aistros. Manau, kad šie trys jausmai yra neatsiejami vienas nuo kito. Viską, ką iškenčiame savo viduje yra aistra, jei jos neturėtume būtume robotai be jausmų.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

– Tau lengviau kurti, kai tau skauda, ar kai tu įsimylėjęs?

– Kai paskutinį kartą buvau įsimylėjęs, bandžiau kurti meilės dainas – nepavyko. Man reikalingas kažkoks vidinis konfliktas, kažkas turi atsitikti arba privalai turėti labai daug fantazijos. Vis dėlto labai matosi, jei pradedi iš rutinos ir kasdienybės kurti muziką. Jei nori padaryti pophitą yra labai aiški formulė: pasirink tinkamus akordus, ritmą, melodiją ir priedainį.

– Ar į sceną lipsi įsimylėjęs?

– Ne, bet išeisiu atsigavęs. Pagaliau atgavau pasitikėjimą. Susitaikiau su savimi, nebebijau vienatvės.

– Tai albumo pristatymo vakarą nebus žmogaus, kuriam skirsi dainas?

– Albume yra daug moterų. Jos yra tos muzikos įkvėpėjos. Jos iš įvairių mano gyvenimo momentų: mano mama, dukra, mano buvusi draugė ir kitos. Nors kai kurios dainos gimė iš išsiskyrimo, tamsiuose perioduose atsitiko ir gerų dalykų. Kažkurios moterys atnešė savo „žvakę“ ir apšvietė mano tolimesnį kelią bei palydėjo mane link šviesos tunelio gale. Aš joms esu dėkingas už emocinę pagalbą, todėl natūraliai susiklostė, kad kelios dainos gimė joms. Ko gero, kažkurios jų bus koncerte.

Naujo albumo „Viento“ pristatymo koncertas – rugpjūčio 28 d.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Žmonės.lt
Temos:
Tango Muzika

Naujausi straipsniai