Editos Užaitės atostogos Egipte: metė sau iššūkį ir išbandė ekstremalų sportą

Editos Užaitės kelionė Egipte / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Įveikiau savo įsitikinimus ir baimes“, – po kelionės į Egiptą džiaugėsi aktorė Edita Užaitė. Kartu su vyru Linu Ryškumi ir dukra Marija bei draugų kompanija žiemos pabaigoje leidusis į saulėtąjį kraštą, aktorė parsivežė neįkainojamą patirtį – baiminusis vandelenčių sporto, šįkart ji nepabūgo stoti ant burlentės, kuri ją daugelį metų „gąsdino“.

„Daugiau niekada nekeliausiu į Egiptą“, – taip po pirmos savo kelionės į saulėtą kraštą prieš tris metus tikino Edita Užaitė.

Visgi, ne veltui posakis „niekada nesakyk niekada“ toks populiarus – Edita su vyru, dukra ir šeimos draugais susikrovė lagaminus ir vėl išvyko į Egiptą.

Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Edita pasakojo, kodėl pirmasis kartas kardinaliai skyrėsi nuo antrojo apsilankymo Egipte. Regis, prie viso to prisidėjo ne tik kelionės suplanavimas, bet ir pasikeitęs moters požiūris.

„Kai pirmą kartą lankiausi Egipte, gyvenau ne kokiame viešbutyje, o išnuomotose apartamentuose tarp vietinių. Ten buvo tikras šiukšlynas... Gatvėse ožkos ėdė popierių, ant kiekvieno kampo miauksėjo valkataujančios katės... Tuo metu mane labai neigiamai paveikė kultūriniai bei teisiniai šalies aspektai“, – prisimindama pirmąją kelionę į Egiptą pasakojo Edita.

Editos Užaitės kelionė Egipte / Asmeninio albumo nuotr.

Portalui Žmonės.lt aktorė atskleidė, kad į šalį antrą kartą sugrįžo nevisai planuotai. Norėdama pailsėti kur nors netoli, Edita beieškodama kelionės pastebėjo, kad Egiptas tuo metu buvo ekonomiškiausias ir geriausias variantas. 

Šįkart šeima Egipte praleido 10 dienų, per kurias iš naujo pažino šį kraštą. Edita atskleidė, kad be visų įspūdžių, pagrindiniu kelionės akcentu tapo netikėtai įveikta baimė.

„Nors vandenlenčių sportas mane visada žavėjo, daug metų turėjau nusistatymą, kad plaukti burlente ar kaitu nesugebėčiau. Paprasčiausiai tai – ne man. O šiemet pagalvojau, kiek dar aš laikysiuosi šios nuostatos? Turiu imti ir išbandyti!“.

Nusispjovusi į savo įsitikinimus, E.Užaitė pasisamdė instruktorių ir kelionę Egipte pažymėjo išbandytu ekstremaliu sportu. „Buvo labai smagu! Sekėsi puikiai, o ir pati lagūna buvo saugi, tad jaučiausi tvirtai ir netgi nė karto nenukritau“, – įveikusi savo baimę džiaugėsi aktorė.

Editos Užaitės kelionė Egipte / Asmeninio albumo nuotr.

Ji pastebėjo, kad čia pagelbėjo pasikeitęs požiūris – neplanuoti ir nekurti blogiausių scenarijų.

„Vis įsivaizduodavau, kad nukrisiu ar vėjas nupūs netinkama kryptimi. Tačiau tada nusprendžiau liautis planuoti blogiausius scenarijus. O jei ir nukrisiu, tai kas? Manau, kad toks baimės įveikimas ir nauja patirtis rezonuoja daugeliui gyvenimo situacijų“.

Pasidžiaugusi nauja patirtimi, Edita pridūrė, kad neketina sustoti – ir toliau kelionėse planuoja išbandyti vandenlenčių sportą ir kelti sau kartelę. 

Editos Užaitės kelionė Egipte / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, iš kelionės aktorė parsivežė ne tik naujus įspūdžius, bet ir šešis egiptietiškus receptus. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Edita atskleidė, kad dažnai keliaudama išbando skirtingų kultūrų virtuvę ir net nežinodama tikslaus recepto sugrįžusi namo patiekalą bando atkartoti.

„Pakankamai netrumpai sukuosi virtuvėje, kad suvokčiau kas iš ko pagaminta. Dabar paragavusi kurį nors patiekalą kitoje šalyje, galiu įvardinti jo ingredientus ir sugrįžusi namo daugmaž atkartoti. Galiu atrasti net ir slapčiausius receptus“, – juokavo ji.

Galiausiai pasidžiaugusi pavykusia kelione, Edita reziumavo: trečią kartą į Egiptą sugrįžtų, bet tik tikslingai – šįkart į buriavimo treniruotes.

Edita Užaitė (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau