Edita Daniūtė – apie neįprastas Velykas Ispanijoje, sulaužytą tradiciją ir pagausėjusią šeimą

Edita Daniūtė su sūnumi Romeo, dukra Evita ir vyru Mirko / Gedmanto Kropio ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sportinių šokių šokėja, trenerė ir teisėja Edita Daniūtė-Gozzoli šiemet Velykas atšventė neįprastai. Vietoj vaišėmis nukloto stalo Italijoje ar gimtojoje Lietuvoje – teisėjavimas sportinių šokių turnyre Ispanijoje. Vis tik su šeima – su vyru Mirko Gozzoli, dukra Evita bei sūnumi Romeo – išvykusi E.Daniūtė portalui Žmonės.lt pasakoja, kad tikisi rasti laiko poilsiui ir pasimėgauti šiltais saulės spinduliais. Energijos jai tikrai reikės – moteris turi pasirūpinti pagausėjusia šeima, kurią papildė iš Ukrainos nuo karo pabėgęs ir globoti priimtas šokėjas.

Edita Daniūtė-Gozzoli Velykas jau keletą metų šventė ne Lietuvoje – dėl pandemijos gimtinėn grįžti negalėjo ir minėjo jas su vyro šeima Italijoje, kurioje šiuo metu ir gyvena. Vis tik šiemet jų nepavyko sutikti nei vienoje, nei kitoje šalyje – Edita su šeima išvyko į Ispanijos miestą Kambrilį, kur teisėjavo tarptautiniame konkurse ir dalyvavo didelėje šokių stovykloje. Sportinių šokių šokėja, trenerė ir teisėja tikina, kad tai buvo pirmosios Velykos, kurias ji paaukojo darbui.

„Turnyro organizatorius mane kvietė jau daug metų, bet aš vis atsisakydavau. Vis tik šiemet nusprendžiau važiuoti, kadangi Europoje – labai sudėtinga situacija, niekas nežino, ko laukti. Su vyru juokaujame, kad mūsų profesija ekstremaliomis sąlygomis greičiausiai taptų nereikalinga – tuo įsitikinome per pandemiją. Taigi, džiaugiamės, kad turime darbo ir jo poreikis neišnyko“, – portalui Žmonės.lt sako Edita.

Edita Daniūtė su sūnumi Romeo, dukra Evita ir vyru Mirko / Asmeninio albumo nuotr.

Nors prie Velykų vaišių stalo Edita su vyru Mirko, dukra Evita ir sūnumi Romeo susėsti negalėjo, vienas kito draugija jie pasidžiaugė dar prieš turnyrą. Dar šiek tiek laiko Ispanijoje jie praleis ir po konkurso: ilsėsis ir su vaikais keliaus į atrakcionų parką.

„Aš, aišku, kaip visada pusiau atostogauju, pusiau dirbu. Oras čia šiek tiek geresnis nei Italijoje, tad po turnyro tikiuosi atsipalaiduoti ir pasimėgauti šiluma. Jei norėtume kaitresnės saulės, tektų keliauti kur nors toliau, tačiau atsižvelgiant į dabartinę situaciją pasaulyje ir nežinomybę, reikia ieškoti kuo daugiau pozityvo, kuo mažiau reaguoti į kasdieninius trikdžius, nesusipratimus ir minimaliai nervintis. Negatyvo ir taip yra per daug“, – tvirtina sportinių šokių profesionalė.

Edita Daniūtė su sūnumi Romeo ir dukra Evita / Asmeninio albumo nuotr.

Velykų tradicijos ištesėti nepavyko

Italijoje gyvenanti E.Daniūtė-Gozzoli kadaise sau prižadėjo, kad liks ištikima lietuviškoms tradicijoms ir kasmet margins kiaušinius. Specialių dažų čia nėra, tad kiaušinius ji margina svogūnų laiškais ir įvairiais žalumynais. Vis tik šiemet sau duoto pažado nepavyko laikytis.

„Neseniai teisėjavau varžybose Rumunijoje, o kai grįžau, reikėjo ruoštis šiai kelionei, tad paprasčiausiai nebeturėjau jėgų. Romeo tiesiog patepliojo kiaušinius flomasteriais ir nusinešė į darželį“, – juokiasi ji.

Nepaisant to, į Ispaniją jie nusivežė didžiulį šokoladinį kiaušinį – tokie skanumynai per Velykas Italijoje dovanojami vaikams. Editos vyras Mirko Gozzoli surengė tradicinę lobių medžioklę, itališkai vadinamą „caccia al tesoro“. Sekdami užuominas, vaikai turėjo surasti paslėptą kiaušinį.

Editos Daniūtės sūnus Romeo, dukra Evita ir vyras Mirko / Asmeninio albumo nuotr.

Šis žaidimas, kiaušinių marginimas ir ridenimas – vienintelės jų šeimos tradicijos. Anot moters, išskirtinių Velykų tradicijų nėra ir Italijoje.

„Italai tiesiog susirenka, valgo ir geria vyną, o vaikai keičiasi dovanotais šokoladiniais kiaušiniais“, – Žmonės.lt tikina E.Daniūtė-Gozzoli.

Priėmė globoti šokėją iš Ukrainos

Pastaruoju metu Editos dienotvarkė įtempta ne tik dėl darbų gausos, bet ir dėl naujo šeimos nario – iš Ukrainos bėgusio ir priglausto berniuko. Iš karo siaubiamos šalies jis išvyko su mama, kuri ir kreipėsi į Gozzoli šeimą su prašymu jį pagloboti bei mokyti sportinių šokių.

„Mūsų globojamo berniuko mamos situacija – labai sudėtinga, ji neturi galimybių jam leisti šokti, tad paprašė mūsų pagalbos. Jis – labai geras, puikiai išauklėtas, draugiškas, tiesiog stebuklingas vaikas. Džiaugiamės pagausėjusia šeima, tačiau organizuotumo reikia kur kas daugiau.

Edita Daniūtė su sūnumi Romeo ir dukra Evita / Asmeninio albumo nuotr.

Beje, jis galbūt net šoks kartu su mano dukra. Berniukas aukštas, o kadangi mano dukrytė taip pat yra nemažo ūgio, jie labai vienas kitą atitinka. Evita yra labai užsidegusi ir vėl nori pradėti šokti. Džiugu, jei turėsime naują porą“, – šypsosi moteris ir priduria, kad ukrainietis berniukas šiuo metu lankosi pas mamą ir tvarko reikiamus dokumentus.

Paklausta, kaip į karą Ukrainoje reaguojama Italijoje, Edita patikina, kad italai – kaip visada atsipūtę ir baimės nejaučia. Į šalį atvyksta pabėgėliai, tačiau jų nėra itin daug.

„Paskutiniu metu nemažai keliavau ir pastebėjau, kad daugiausiai ukrainiečių yra Lenkijoje, Lietuvoje, Vokietijoje. Į Italiją jie neplūsta, nes čia sunku pragyventi. Manau, kad ji ir netaps labai populiaria šalimi“, – svarsto ji.

Kiek kitaip situaciją vertina Editos tėvai. Portalui Žmonės.lt moteris pasakoja, kad jie karo labai bijo: „Mama neseniai atsiuntė siuntinį, kuriame – jos vertingiausi daiktai. Siūliau tėvams atvažiuoti į Italiją, tačiau jų baimė dar nėra tokia stipri“.

Pati šokėja stengiasi išlikti rami, nesekti minios pėdomis ir galvoti savo galva. Nors ir nežino, kas mūsų laukia, ji mano, kad NATO priklausančios šalys yra saugios.

„Kad ir koks beprotis būtų Putinas, manau, kad kažkiek sveiko proto turi, NATO šalių nepuls ir realaus pagrindo panikuoti nėra. Lietuva labai gerai padarė, kad įstojo į NATO. Dabar galime būti tie maži šuniukai, kurie labai loja, nes dideli šunys juo apsaugo.

Vėlgi, tai yra mano asmeninė nuomonė ir gal aš per daug pasitikiu NATO, tačiau situaciją noriu vertinti savarankiškai ir ramiai, nes pastebėjau, kad pastaruoju metu žmonės pasaulyje yra labai susipriešinę. Nežinau, kodėl taip vyksta, bet visi staiga patapo teisėjais ir vykdo socialinius teismus. Nemanau, kad jie visada turi pagrindo – kartais užsipuolami ir nekalti žmonės, kurie su tomis problemomis visai nesusiję. Aišku, karo atveju viskas kitaip“, – svarsto E.Daniūtė-Gozzoli.

Fotogalerija:

Edita Daniūtė su šeima (24 nuotr.)
+18
Skaitykite daugiau