Edgaras Montvidas dalyvaus paskutiniajame Virgilijaus Noreikos atsisveikinimo turo koncerte

Edgaras Montvidas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-01-30 14:44
Netrukus legendinis Lietuvos tenoras Virgilijus Noreika Kauno miestui ir jo svečiams surengs ypatingą muzikinę puotą. Baigiamąjį turo koncertą papuoš ne tik naujais opusais papildyta programa, bet ir keletas malonių staigmenų. Koncerte ypatingojo svečio teisėmis sutiko dalyvauti ilgametis Virgilijaus Noreikos bendražygis, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dirigentas Saulius Sondeckis, o specialiai šiam koncertui iš Londono atskris vienas žymiausių V.Noreikos mokinių, pasaulio operų teatruose ir koncertų salėse dainuojantis Edgaras Montvidas.
Agentūros „Per Musica“ nuotr.
Agentūros „Per Musica“ nuotr.

Baigiamajam koncertui Kauno miestas pasirinktas neatsitiktinai – 2012 m. rugsėjo 30 d. Kauno Žalgirio arenoje V.Noreiką netikėtai užklupo liga, sutrukdžiusi pilnai atlikti visą suplanuotą programą.

„Labai pergyvenau dėl Kauno koncerto. Iki šiol negaliu pamiršti, kaip mane vieną pirmųjų pagriebė ankstyvas gripo virusas, ir, nors balso stygos liko sveikos, aplink jas buvo toks uždegimas, kad beveik negalėjau dainuoti. Nepadėjo nei geriausi Vilniaus ir Kauno daktarai, nei injekcija prieš pat koncertą Žalgirio arenoje. Nors iki paskutinės minutės tikėjau, kad viskas susitvarkys, taip neįvyko – brangus mano gyvenimo miestas Kaunas, kuriame dainavau pirmuosius savo rečitalius, liko neišgirdęs manęs taip, kaip buvo planuota. Atsiprašydamas Kauno publikos, kurią labai gerbiu ir branginu ir kurios dėmesio visada labai laukiu, kviečiu į paskutinį turo koncertą, rengiamą būtent čia, Kaune, senojoje Kauno halėje“ – kalbėjo maestro Virgilijus Noreika.

Agentūros „Per Musica“ nuotr.
Agentūros „Per Musica“ nuotr.

Didžiųjų Lietuvos miestų arenose nuskambėję šeši turo „Ačiū už meilę – Virgilijus Noreika“ koncertai nepaliko abejingų – tūkstantinės maestro talento gerbėjų minios ne kartą kilo iš savo vietų, aplodismentų jūra palydėdamos Virgilijaus Noreikos, Vaido Vyšniausko, Edmundo Seiliaus ir Merūno Vitulskio atliekamus garsiausius tenorų repertuaro perlus.

Agentūros „Per Musica“ nuotr.
Agentūros „Per Musica“ nuotr.

Paskutiniajame turo koncerte Kauno halėje V. Noreika scenoje pasirodys kartu su žymiaisiais mokiniais Edgaru Montvidu ir Merūnu Vitulskiu,  Petro Bingelio vadovaujamu Kauno valstybiniu choru bei viso turo po Lietuvą metu maestro lydėjusiu orkestru „Vilnius Sinfonietta“,  

Koncerto programą komentuos ir atlikėjus pristatys V. Noreikos biografas muzikologas Viktoras Gerulaitis. Jau prasidėjo prekyba bilietais į baigiamąjį turo „Ačiū už meilę – Virgilijus Noreika“ koncertą Kauno halėje, kuris vyks balandžio 13 d.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai