Edgaras Lubys su vienuoliais pristato dainą ir vaizdo klipą „Viltį nešk“

Edgaras Lubys / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-23 10:39
Šiandien, kai visi skuba pas artimuosius švęsti gražiausių metų švenčių, dainų kūrėjas ir atlikėjas Edgaras Lubys pristato naujausią savo dainą „Viltį nešk“, kuri, anot paties dainininko, atspindi artėjančių Kūčių ir Kalėdų dvasią.

Šis kūrinys gimė paprašius broliui Benediktui, kuris drauge su kitais Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno broliais įsteigė uostamiestyje šv. Pranciškaus Onkologijos centrą. Čia vėžiu sergantiems žmonėms teikiama dvasinė, psichologinė ir kita pagalba. Daina „Viltį nešk“ tapo himnu kasmet vienuolių organizuojamo „Vilties bėgimo“, kurio metu renkamos lėšos Onkologijos centrui.

„Džiaugiuosi galėdamas savo kūryba prisidėti prie tokios kilnios misijos ir žinios vėžiu sergantiems žmonės, kad jie ne vieni, kad yra vieta, kur jie ras ne tik pagalbą, bet ir supratimą, dvasinę paramą, kuri taip reikalinga užklupus šiai ligai, – pasakoja Edgaras Lubys. – Šia daina linkiu visiems pajausti šią akimirką, jos trapumą ir grožį, tiesiog džiaugtis ja. Būkite laimingi, kupini šviesos, džiaugsmo ir dieviškumo.“

Kasdien su žmonių skausmu, neviltimi ir baime susiduriantis brolis Benediktas sako, kad ne tik dabar, prieš šventes, yra tamsiausias metas, bet ir apskritai šalį aptraukęs tamsos šydas, kurį norisi suardyti, įžiebti blyksnį šviesos, kuri žmones išvestų iš negandų.  

„Tiek daug žūstančių, sergančių… Vien onkologinių ligonių kasmet – po dvidešimt tūkstančių. Situacija nėra gera. Atrodytų, naujai prasidedantys metai tikrai nieko nekeičia. Bet aš tikiu, kad iš tamsos, kokia gūdi ji bebūtų, gimsta šviesiausi dalykai: iš motinos įsčių ateina kūdikis, iš žemės prasikala daigas, po tamsios nakties išaušta šviesi diena, – pasakoja brolis Benediktas. – Norisi, kad žmonės tuo tikėtų ir tuo gyventų. Mes turime nešti tą viltį.“

Kiekvieną pavasarį brolis Benediktas organizuoja paramos onkologiniams ligoniams renginį „Vilties bėgimas“, kuriame kasmet bėga vis daugiau žmonių, atvykstančių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio. Visos surinktos lėšos keliauja į šv. Pranciškaus Onkologijos centrą.

 

„Šia daina norime pakviesti kuo daugiau žmonių dalyvauti „Vilties bėgime”, kuris vyks gegužės 15 dieną Klaipėdoje. Pirmą kartą čia bus bėgamas maratonas. O jau 2017 metais prašysime Edgaro, kad sukurtų dar vieną dainą, nes tuomet jau bus bėgamas maratonas,“ – ateities planus dėsto ir ragina prisijungti brolis Benediktas. 

„Vilties bėgimo“ himnui „Viltį nešk“ buvo sukurtas ir vaizdo klipas, kuriam taip pat ieškota ypatingos vietos, galinčios atskleisti dainos idėją ir kilnų tikslą. Tam labiausiai tiko Onkologijos centro Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia.

„Mąstant apie vaizdo klipą šiai dainai, norėjosi kąžko šviesaus, ramaus, gal net sakralaus,“ – sako E.Lubys. „Styginių instrumentų orkestras, berniukų balsai, žvakių šviesa tikrai sukūrė ypatingą nuotaiką ir aurą, kuri kažkuo primena Kūčių vakarą, kai visi susėda prie bendro stalo, dalinasi 12 patiekalų, ramiai bendrauja, apmąstydami besibaigiančius metus, dėkodami Dievui už suteiktas dovanas.“ 

Drauge su Edgaru Lubiu vaizdo klipe dainą atlieka Klaipėdos berniukų choras „Gintarėlis“, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio. Jiems pritarė Klaipėdos kamerinis orkestras ir jo vadovas Mindaugas Bačkus. Dainos „Viltį nešk“ vaizdo klipo režisierė – Agnė Kupliauskienė. 

Edgaras Lubys ir brolis Benediktas linki visiems šviesių Kūčių ir šv.Kalėdų ir kviečia pažiūrėti „Vilties bėgimo“ himno „Viltį nešk“ vaizdo klipą. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai