E. Latėnaitė-Bieliauskienė praskaidrino senjorų kasdienybę: šventė Onines ir kartu šoko kankaną

Emilija Latėnaitė tapo raudonos nosies ambasadore / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prie aukojimo platformos „Aukok.lt“ projekto „Tapk Ambasadoriumi“ prisijungusi aktorė Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė penktadienį praleido Senjorų socialinės globos namuose. Dar prieš keletą savaičių Emilija pasiryžo atkreipti dėmesį į organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ programą, kuri padeda senjorams atsiverti, atsipalaiduoti, socializuotis, jaustis svarbiais ir mylimais. Emilijai jau pavyko surinkti 775 eurus, tačiau iki užsibrėžtos 2 tūkst. eurų sumos dar šiek tiek trūksta.

Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė kadaise pati buvo „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ organizacijos narė. Moteris ne kartą lankė ligoninėse įvairius pacientus, praskaidrindavo dieną sergančių žmonių šeimoms bei jiems patiems. Šį kartą žinoma moteris ragino atkreipti dėmesį į pažeidžiamą bei labai jautrią visuomenės dalį – senjorus. Aktorė paprašė prisidėti prie geresnės senjorų būties ir galimybės jiems leisti senti oriai.

„Per dieną gavau tiek įspūdžių, kad iki šiol jie manęs neapleidžia. Kartu su močiutėmis ir seneliais šventėme Onines, šokome kankaną ir maloniai šnekučiavomės. Su tais žmonėmis aš atradau nuostabų ryšį, kuris praturtino vidų“, – kalbėjo Emilija.

Emilija Latėnaite tapo projekto „Tapk ambasadoriumi!“ dalimi/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kartu su dar dviem gydytojais klounais Emilija leidosi į kelionę po skirtingus senjorų pasaulius. Moteris pasakojo, kad kiekvienas jų penktadienio laukė su didžiausiu džiaugsmu, kadangi kiekvieną savaitės dieną senjorus aplanko geriausi jų draugai.

„Buvo nuostabu matyti, kaip klounų laukia seneliai. Jie visi nušvito vos tik mes pravėrėme jų namų duris. Aš pati stengiausi netrukdyti gydytojams klounams atlikti savo misijos, daugiau buvau stebėtoja, tačiau džiaugiuosi, jog teko artimiau pabendrauti ir galėjau su jais susipažinti. Mačiau neįtikėtinų dalykų. Kaip, pavyzdžiui, viena ten gyvenanti senolė, mažai bendraujanti ir užsidariusi savyje, įsileidžia klouną, mes su sutartine, kartodami „Laba diena, laba diena“ įžengiame į jos kambarį, klounas lėtais šokio judesiais prisiartina prie močiutės, o ši jam sako: „rašyk“. Klounas kažką užrašo ore ir paskui mes išėję matome, kaip močiutė taip pat ore kažką rašo, lyg kokį dienoraštį. Turiu omenyje, jog gydytojai klounai atlieka skirtingas misijas, jie prakalbina, padžiugina, suteikia senelių kasdienybei spalvų.“

Emilija pasakojo, kad liepos 26-ąją kartu su seneliais ji šventė ir Onines. „Daug Onų ten radome, viena Ona jau laukė pasipuošusi ir išdidžiai pakvietė mus užeiti į jos vardo dienos šventę. Sveikinome visas ir šokome su jomis kankaną. Aš asmeniškai pajutau begalinę senelių meilę ir gerumą. Kadangi mano rankos beveik visada labai šaltos, tai seneliai vos tik prieidavau pajusdavo mano rankų šaltumą ir puldavo jas šildyti.“

Emilija Latėnaite tapo projekto „Tapk ambasadoriumi!“ dalimi/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Emilija kartu su klounėmis pasibeldė į skirtingas, bet labai šiltas senolių širdis. Aktorė teigė, kad nuotaika sugrįžus iš ten nebuvo slogi.

„Pamačiau labai daug pasaulių, tas ryšys ir dėmesys buvo abipusis. Labai džiaugiuosi tapusi projekto dalimi ir noriu padėkoti visiems palaikantiems senelius, palaikantiems jų norą senti oriai“, – kalbėjo Emilija.

Anot aktorės, klounas tikrai padeda. Niekada nežinai nei ką tam žmogui suteikei, nei ką padarei, bet supranti, kad kažkuo padėjai.

Projekto „Tapk Ambasadoriumi“ dalimi tapusi aktorė siekia surinkti užsibrėžtą 2 000 eurų sumą klounų veiklai palaikyti. Kiekvienas prie jos gali prisidėti ČIA

Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė lankėsi senelių namuose (13 nuotr.)
+7

Skaitykite daugiau