E.Dragūno problemos nesibaigia: prokuratūra atnaujina tyrimą dėl galimo pasipriešinimo pareigūnams

Egidijus Dragūnas / BNS nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Vilniaus apygardos prokuratūra šią savaitę nusprendė atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl galimo atlikėjo Egidijaus Dragūno pasipriešinimo policijos pareigūnams, kurie jį, vairuojantį automobilį, buvo sustabdę pernai rugpjūtį.

Kaip BNS informavo prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, sprendimą trečiadienį priėmė vyriausiasis Vilniaus apygardos prokuroras Justas Laucius.

„Toks sprendimas priimtas patenkinus nukentėjusiųjų atstovės skundą ir nustačius, kad apylinkės prokurorės nutarimas nutraukti šį ikiteisminį tyrimą buvo priimtas skubotai, prokurorei neįvertinus visų svarbių bylos aplinkybių, kurių pagrindu galima aiškiai nuspręsti, kad nagrinėjamu atveju nebuvo padaryta nusikalstama veika“, – BNS sakė prokuratūros atstovė.

Egidijus Dragūnas / BNS nuotr.

Ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui buvo pradėtas rugpjūčio 31 dieną, kai policijos pareigūnai Vilniuje sustabdė automobilį „Bentley“ vairavusį E.Dragūną. Policininkai teigė, kad atlikėjas vairuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu, E.Dragūnas su tokiu pažeidimu nesutiko ir teigė reikalavęs, kad su juo bendraujantis pareigūnas užsidėtų apsauginę veido kaukę.

Egidijus Dragūnas / BNS nuotr.

Tarp atlikėjo ir pareigūnų kilus konfliktui, pastarieji panaudojo ašarines dujas bei antrankius ir sulaikė E.Dragūną. Po sulaikymo buvo nustatyta, kad atlikėjas buvo blaivus, iš areštinės jis buvo paleistas praėjus maždaug parai po sulaikymo. E.Dragūnas tuomet tvirtino, kad pareigūnai elgėsi netinkamai ir jį sustabdė tik todėl, jog jis yra gerai žinomas. Policijos departamentas teigė, kad E.Dragūnas nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų bei priešindamasis rankomis ir kojomis sudavė keletą smūgių policijos pareigūnams. Sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja portalui delfi.lt anksčiau sakė, kad tarnybinio patikrinimo metu pareigūnų įgaliojimų viršijimo nebuvo nustatyta.

Skaitykite daugiau