Dzūkijos sostinė įžiebė eglutę: Alytus šiemet pasirodė kukliau, bet iš visos širdies

Alytaus Kalėdų eglutė / Alytaus miesto savivaldybės nuotr,
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Sakoma, kad dzūkai – patys nuoširdžiausi, todėl šiemet buvo akcentuojama, kad ne eglutės aukštis ar papuošimų kiekis svarbiausia, o žmonių šypsenos, bendruomeniškumas ir susitelkimas šiuo sunkiu laikotarpiu.

Penktadienio vakarą žaliaskarė įžiebta Alytaus Rotušės aikštėje – kai didmiesčiai varžosi dėl kuo įspūdingesnių dekoracijų, alytiškiai pasirinko kitą kelią. Eglutę papuošta tik apačioje – tankiai sudėti žalios, sidabrinės ir raudonos spalvos burbulai, jie kylant į viršų retėja, o vėliau ir visai išnyksta, telieka žalios natūralios eglės šakos. Didžiausia puošmena – tūkstančiai lempučių, jos mirksi skirtingu dažniu ir spalvomis.

„Mane tėvai mokė, kad reikia mokėti džiaugtis mažais dalykais. Ir nors nepersistengėme su dekoracijomis, sakyčiau, visai neprastai gavosi – kiekvienas prie jos buvęs pripažins, kad emocija nėra proporcinga papuošimų skaičiui ir mūsų širdyse jau šventinis Kalėdų laukimas“, – džiaugėsi Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Alytaus eglutė / Alytaus miesto savivaldybės nuotr,

Eglutės puošybai buvo išleista 10 tūkstančių eurų ir tai, greičiausiai, viena kukliausių sumų visoje Lietuvoje.

Eglutės įžiebimas buvo palydėtas šventiniu koncertu, 3D pasaka ant teatro sienų, o pati kulminacija – eglutės įžiebimas lazerių šou pagalba, jie pasirinkti vietoje tradicinių fejerverkų, jų dabar miestas nusprendė atsisakyti.

Alytaus Kalėdų eglė / Alytaus miesto savivaldybės nuotr,

Taip pat penktadienio vakarą vyko projekto „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“ uždarymas, jame skambėjo Andru Loido Veberio (Andrew Lloyd Webber) ir Fredžio Merkurio (Freddie Mercury) muzika, atliekama Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Svajonė“, jungtinio miesto choro, solistų Indrės Anankaitės-Kalašnikovienės ir Jeronimo Miliaus, Alberto Antanavičiaus-Šekspyro, šoko „Aušrinė“. Lietuvos kultūros sostinės gintarinis medelis perduotas Tauragei – ji šiuo titulu džiaugsis 2023 metais.

Alytuje iki Kalėdų planuojama daugybė šventinių renginių – Alytaus miesto teatre kiekvieną šeštadienį iki Kalėdų ir antrąją Kalėdų dieną įsikurs Kalėdų senelio rezidencija, vaikų ir jaunimo laukia įvairios edukacijos, klouno pasirodymai ir kita veikla.

Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį 15–17 val. vaikų prie eglutės lauks tikrų tikriausias Kalėdų senelis su savo pagalbininkai.

Skaitykite daugiau