„Džokeris“ toliau muša populiarumo rekordus: šįkart tapo pelningiausiu komikso personažo filmu

Filmas „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-15 11:47
Naujausias filmas apie piktadarį klouną Džokerį viršijo net drąsiausius spėjimus – vos per pirmąjį ekranizacijos savaitgalį „Džokeris“ „susižėrė“ daugiau nei 96 milijonus JAV dolerių – ir tai skaičiai vien Amerikoje, teigiama, jog kitose valstybėse per pirmąją savaitę filmas apie blogiuką „surinko“ dar 152 milijonus JAV dolerių. „Džokeris“ pranoko anksčiau vienu pelningiausių spalio filmų laikytą „Venom“ – šis filmas praėjusių metų rudenį surinko 80 miijonų JAV dolerių.

Maža to, jis ir toliau muša populiarumo rekordus. Nepaisant to, kad sulaukė daug kritikos strėlių dėl filme vaizduojamo žmogaus, kenčiančio nuo psichinių sutrikimų, „Džokeris“, pasak užsienio žiniasklaidos, tapo pelningiausiu komikso personažo filmu. Šiomis dienomis filmas skaičiuoja uždirbęs apie 960 milijonų JAV dolerių. Tai 15 kartų daugiau nei filmo gamybos kaštai – jam išleista apie 62 milijonai JAV dolerių. 

Filmo „Džokeris“ premjera Los Andžele/Vida Press nuotr.
Filmo „Džokeris“ premjera Los Andžele/Vida Press nuotr.

Pagal šiuos rodiklius „Džokeris“ lenkia prieš tai buvusį pelningiausią komikso personažo filmą „Kaukė“. Jo biudžetas buvo 23 milijonai JAV dolerių, o pelnas – 351 milijonas JAV dolerių. 

Toddo Phillipso režisuota juosta, kurioje pagrindinį vaidmenį suvaidino aktorius Joaquinas Phoenixas netrukus pateks į istoriją kaip mažiausio biudžeto filmas, peržengęs 900 mln. JAV dolerių pajamų ribą. Pagal šiuos rodiklius, jis nusileidžia garsiajai „Bohemijos rapsodijai“, uždirbusiai 905 mln. ir išleidusiai 52 mln. bei „Liūtui karaliui“, kurio pajamos buvo 968 mln., o išlaidos 55 mln.

Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.

„Džokeris“ buvo pastebėtas ir Venecijos filmų festivalyje – nuo to laiko, kai festivalio dalyviai išvydo filmą, kilo ypatingas visuomenės susidomėjimas, kritikai negalėjo nustoti liaupsinti Joaquino Phoenixo už jo profesionalią vaidybą. Be to, šiai juostai pranaušaujamas ir ne vienas „Oskaras“. 

Tikimasi, jog ši juosta paskatins diskusijas viešoje erdvėje apie psichinę negalią turinčių žmonių integraciją į visuomenę, galbūt net taps savotišku kultūriniu simboliu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai