„Džokerį“ įkūnijęs Joaquinas Phoenixas gerai pažįsta tamsiąją gyvenimo pusę

Joaquinas Phoenixas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-27 13:35
Vaikystę jis praleido sektoje, skurdo, palaidojo akyse mirusį vyresnįjį brolį, įveikė alkoholizmą... Joaquinas Phoenixas (44) gerai pažįsta tamsiąją gyvenimo pusę, gal todėl jo įkūnytas Džokeris – toks įtikinamas.

Aktorius yra sakęs, jog jam nereikia semtis iš asmeninės patirties, kad vaidintų. Darbo principas – ištirpti vaidmenyje. Įsikūnydamas jis pamiršta gyvenimą ir apskritai – laiko save nuobodžiu, todėl mieliau vaidina. Aštuonių minučių plojimai po premjeros ir geriausio filmo titulas „Džokeriui“ bei „Auksinis liūtas“ režisieriui Toddui Phillipsui Venecijoje – pelnyti. O Phoenixo piktadariu negali netikėti ir... jo neužjausti.

Kai kurie Amerikos kino teatrai prieš premjerą sustiprino apsaugą – baiminamasi, kad Arturas Flekas (tai Phoenixo personažo vardas) sulauks kruvinų sekėjų. Taip jau buvo: 2012 metais Kolorado valstijos Ororos apygardoje per „Tamsos riterio sugrįžimo“ premjerą vietos gyventojas nušovė 12 žmonių, daugiau kaip 70 sužeidė. O naujo filmo dekoracijos pernelyg primena kai kuriuos depresijos prislėgtus nūdienos miestus ir realijas be menko fantastikos šydo. Pasak sužavėtų kritikų, „Džokeris“ – tikra, puikiai psichologiškai pagrįsta antiutopija“.

Joaquinas Phoenixas / „Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas / „Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.

Visa tai – pagiriamasis žodis Phoenixo darbui. Nenuėjo veltui titaniškos pastangos – mėnesius ieškotas tinkamas juoko tonas ar numesti 23 kilogramai (kone išprotėjo skaičiuodamas kiekvieną kaloriją ir gramą: svorio reikėjo atsikratyti labai greitai; žinoma, tokia psichologinė būsena baisiai tiko personažui).

Aktorius optimistiškai tiki, kad dauguma iš mūsų gali atskirti, kas dera, o kas – jau už ribos, tačiau kaip tada Pietų Korėjoje kylanti mada operuotis lūpas taip, kad būtų panašu į Džokerio šypseną? Bet jei jis pats susidorojo su savo demonais, tai gal ir kiti gali? Juolab kad Joaquino Phoenixo išbandymų sąrašas palaužtų ne vieną. Beje, jis ne visada vadinosi šitaip. Tėvai, garsios septintojo dešimtmečio sektos „Dievo vaikai“ misionieriai, praminė pirmagimį sūnų Riveriu (Upe), dukras Rain (Lietumi), Liberty (Laisvė) ir Summer (Vasara). Nenorėdamas išsiskirti iš draugijos vienintelis „tiesiog Joaquinas“ tapo Leafu – Lapu.

Visi jie tada buvo paprasčiausi Bottomai. 1979 metais nusivylusi šeima pabėgo iš sektos, kur vyresnieji vaikai susidūrė su seksualine prievarta, ir iš Pietų Amerikos grįžo į Floridą. Nė cento neturintiems buvusiems Venesuelos ir Trinidado arkivyskupams – tokį titulą jiems suteikė sektos lyderis Davidas Bergas – gimtinėje sekėsi sunkiai. Septynetas simboliškai ir skambiai persivadino Phoenixais – Feniksais, tapo veganais ir patraukė į Holivudą. Joaquinas iki šiol nevalgo mėsos ir net abu jo šunys – veganai.

Ne iš karto, bet Phoenixų penketukui pasisekė (laikas, praleistas gatvėje giesmėmis garbinant Dievą nenuėjo veltui). Buvo gražūs ir talentingi, ypač – vyriausiasis brolis Riveris (1979–1993), laikytas daugiausia žadančiu... Juos kvietė pasirodyti reklamose (šeimos reikalavimu jose neturėjo būti peršama mėsa), serialuose, filmuose. Devyniolikos sulaukęs Riveris buvo nominuotas „Oskarui“. O tada nutiko tragedija, kurios Joaquinui ir kitiems iki šiol neleidžia užmiršti reporteriai.

Aktoriui Johnny Deppui priklausančiame Los Andželo klube „The Viper Room“ tą vakarą buvo ir devyniolikmetis Joaquinas. Jis ir iškvietė greitąją pagalbą broliui, kuriam nuo kvaišalų pasidarė bloga, o apsauga tiesiog išstūmė mėlstantį vaikiną į gatvę. Atvykę medikai nebegalėjo padėti. Minėtasis skambutis pagalbos telefonu buvo paviešintas, įrašą transliavo per visas žinias, dar ir dabar jį galima rasti „YouTube“, o viename iš interviu aktorius sako, kad jei būtų sužinojęs, kas nufotografavo brolį karste, būtų sėdęs į kalėjimą už sunkų kūno sužalojimą.

Tada jis metams pasitraukė iš kino ir grįžo jau kaip Joaquinas Phoenixas. Iki šiol turi sąskaitų su žurnalistais, neveda socialinių tinklų paskyrų, o neseniai paklaustas, ar nebijąs, kad „Džokeris“ paskatins smurto pliūpsnį, nutraukė interviu su „The Telegraph“. Tiesa, vėliau pasiteisino nežinojęs, kaip protingai atsakyti į šį klausimą.

Net interviu šykštinčios garsenybės prieš premjeras leidžiasi į kalbas su žurnalistais. Pristatydamas filmą, sąžiningai atidirba ir garsiausias nūdienos Phoenixas (ir vienintelis, likęs kino pasaulyje: Liberty (43) nesifilmuoja nuo 1986 metų, Rain (46) karjera nesusiklostė, pastarasis Summer (40) filmas išėjo 2018-aisiais, Riveris mirė).

Tarsi atgailaudamas už nutrauktą interviu, aktorius įsileido garsų žurnalistą ir rašytoją Joe Haganą į namus ir atskleidė kelias asmeninio gyvenimo detales. Liepą jis susižadėjo su aktore Rooney Mara (34), be kita ko, vaidinusia jo personažo buvusią žmoną juostoje „Ji“ ir – po penkerių metų – Mariją Magdaleną to paties pavadinimo filme, kuriame šis įkūnijo Jėzų Kristų. Phoenixas kandžiai sako buvęs tiesiog sukurtas šiam vaidmeniui. Filmuodamasis su Rooney pirmąkart, buvo įsitikinęs esąs per bjaurus šiai merginai ir tik vėliau sužinojo, kad ji tiesiog drovėjosi parodyti simpatiją. Ar reikia sakyti, kad Mara – veganė. Ir – vienintelė moteris, kurios Phoenixas ieškojo internete, su kuria ilgai susirašinėjo ir su kuria štai jau treji metai gyvena name Holivudo kalvose.

Naujausi straipsniai