Džiugi naujiena „Roko naktų“ gerbėjams: pasibaigęs vasaros festivalis atgims žiemą

Festivalio „Roko naktys“ akimirka / Kazimiero Šešelgio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-07 17:48
„Buvo saulės ir lietaus, visko buvo, bet roko nei nulysi, nei iškepinsi. Trūksta dar sniego ir ledo“, – po dvi paras Zarasuose vykusių „Roko naktų“ kalbėjo festivalio vadas Algirdas Barniškis-Blėka, jau galvojantis apie kitą, žiemos festivalį „Roko naktys. Winter“.

Nors penktadienį Zarasuose kaip reikiant čirškino saulė, antrąją „Roko naktų“ dieną dangus jau buvo tikra palaima: nei karšta, nei šalta, o svarbiausia – sausa. Festivalininkai galėjo švęsti gyvenimą barų zonoje, maudytis ežere ar gal net alaus tiekėjų apynių baseine – būrelis linksmo jaunimo pasielgė ir taip.

Buvo verta išbandyti įvairias pramogas, pavyzdžiui, trumpam nusiimti savo odinę striukę ir prisitaikius nusišauti galingą pliušinį meškį tire ar pamiklinti ranką su lanku, ir strėlę guminiu antgaliu „įsegti“ savo geram draugui į sėdimąją.

„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.

Jei norėjosi tiesiog pailsėti prieš didžiuosius vakaro koncertus, galėjai rinktis ramų slėnį ir su kompanija įsikurti ten, kaip pasielgė atvykęs būrys baikerių.

Vidurdienį pradėjo veikti Cirko palapinė, šalia buvo galima apsipirkti atributikos kioske, kuriame buvo pasiūlyta visų didžiųjų roko monstrų aprangos tiek kūdikiams, tiek pečiuitiems vyrams.

Cirko palapinės koncertus vainikavo pribloškiantis duetas „The Pearl Harts“ iš Londono. Dvi gražuolės merginos, būgnai, gitara ir kompiuteris, o iš viso to išaugo toks šėlsmas, kad ne vienas pripažino šią grupę didžiausiu festivalio atradimu.

„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.

Jos pačios po pasirodymo ilgai bendravo ir fotografavosi su klausytojais. „Kas galėjo pagalvoti, kad kažkur čia, Zarasuose, bus taip gerai! Atvažiavome penktadienio naktį, nesupratome, kokia tai vieta. Bet kai sugrįžome iš ryto, pamatėme ežerą, pasivaikščiojome po mišką, o po to susipažinome su tokia nuostabia publika. Dabar galime sakyti, kad uau, tai buvo pats geriausias festivalis!“ – tvirtino rokerės.

Jeigu kas nors po jų šou dar vis drįstu ištarti, kad rokas – ne moterims, jos iškeltų vidurinį pirštą. Bet tokių neatsirado: grįžusios į mobilųjį artistų namelį britės iškart susidraugavo su kieta death metal grupe iš Liuksemburgo „Scarred“ ir kauniečiais „Wolfsome“, kurie savo kokybišku koncertu pradėjo antrąjį vakarą „Roko naktų“ pagrindinėje scenoje. Jei buvo negirdėjusių šių jaunų rokerių anksčiau, tai po jų koncerto gerbėjų gretos stipriai išaugo.

Romantiškai nusiteikę festivaliautojai šeštadienio vakarą galėjo pasimėgauti jaukiu akustiniu Aistės Smilgevičiūtės ir „Skylės“ pasirodymu. Aistė „Roko naktyse“ koncertavo pirmą kartą.

Visus prie scenos galutinai subūrė rokenrolo meistrai – „AC/DC Tribute.lt“. Ir nors virš galvų lijo, tai niekaip negalėjo sustabdyti „The Pearl Harts“ ir „Wolfsome“, prie scenos šokusių kaip pačiame geriausiame vakarėlyje. „Aš jums sakau: tas Blėka yra visiškas Angus Young‘as!“ – šūkavo britė gitaristė.

„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.
„Roko naktys“ nuotr.

Po ugningo Liuksemburgo metalistų koncerto jau tapo aišku, kad joks lietus neįveiks tų, kurie susirinko į Zarasus dėl sunkiosios muzikos. Ir netrukus jie buvo apdovanoti olandų simfoninio roko meistrų – grupės „Epica“ pasirodymu. Tikra roko deivė operiniu balsu – Simone Simon ne tik demonstravo puikų vokalą, bet ir pašėlusiai purtė savo išpuoselėtus raudonus plaukus. Daugelis kūrinių buvo lyg iš epinių filmų, ir tai derėjo su gamtos stichijos grasinimais, tvyrojusiais ore.

Pusę antros nakties liūtį sustabdė lietuviai „Thundertale“, užkūrę roko vakarėlį, kuris dar ilgai nesibaigė. Ir kai „Epica“ vokalistė Simone jau miegojo viešbučio lovoje Vilniuje, po šlapio koncerto su grupės draugais sukirtusi karštų mėsainių, Zaraso saloje kitos grupės tebebuvo euforijoje ir šventė festivalį.

„Ačiū visiems savanoriams, gerbėjams, šeimai, kurie plušo išsijuosę dėl rokenrolo. Dabar laukiame festivalio „Roko naktys. Winter“, kuris žiemą vyks Vilniuje. Trumpai sakant, tęsime savo misiją. Ir sieksime sugrąžinti mūsų emigrantus atgal į Lietuvą bent kelioms dienoms“, sekmadienį linksmai kalbėjo A. Barniškis-Blėka.

Kitas „Roko naktų“ renginys – gruodžio mėnesį: organizatoriai į Vilnių pasikvietė garsiuosius švedus „Amon Amarth“.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Roko naktyse“ groję BIX: „Kadangi koldūnų biznis žlugo, mes pradėsim verstis dešromis“

TAIP PAT SKAITYKITE: „Roko naktis“ atidarę „Jama&W“: „Turim vilkėti odines striukes, nes taip reikia“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai