Džiugas Siaurusaitis apie tai, kodėl trūksta laiko šeimai

Aktorius Džiugas Siaurusaitis sėdo į serialo „Rimti reikalai“ režisieriaus kėdę / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

Ką čia slėpti, kalbant aktoriui Džiugui SIAURUSAIČIUI (46), nori nenori girdi populiariojo animacinio filmo „Simpsonai“ pagrindinio personažo balsą. Bet juokams ne laikas, nes Džiugas užsiėmė rimtais reikalais – atsisėdo į režisieriaus kėdę ir filmuoja serialą „Rimti reikalai“.

Džiugas jau ragavęs režisieriaus duonos – kartkartėmis pavaduodavo kolegą Ramūną Rudoką serialo „Rezidentai“ filmavimo metu, yra prisidėjęs ir prie kultinio serialo „Moterys meluoja geriau“ bei „Pasmerktų“ režisūros. Tačiau pagrindiniu režisieriumi tapo pirmą kartą.

Kai buvo pasiūlyta imtis „Rimtų reikalų“, Džiugas sutiko, nes lyg ir juto, kad atsirado daugiau laisvo laiko. Bet šis pojūtis ištirpo vos panirus į darbą.

„Smagiausiai nuteikė pasitikėjimas manimi – nenoriu būti tas režisierius, kuris tik vykdo suplanuotas užduotis. Pats, pasitardamas su scenaristu ir prodiuseriu, rinkausi aktorius – ir 90 procentų sutiko! Malonu buvo girdėti, kad daugelis apsisprendė, ar filmuotis seriale, išgirdę scenaristo Edvino Kalėdos ir mano pavardes. Kadangi visi atėjo taip nusiteikę – atmosfera filmavimuose labai gera, – džiaugiasi Džiugas. – Jau nekalbant apie tai, kad šiame naujame seriale filmuojasi tokie grandai kaip Vidas Petkevičius ir Vytautas Anužis.“

Serialas „Rimti reikalai“ – tai kriminalinė drama-komedija, kurioje netrūks ir ironijos, moteriškų linijų, meilės ir dramų, susišaudymų ir muštynių.

Jūs iš tų žmonių, kurie mielai prisiima atsakomybę?

Nemėgstu, dažniausiai kratausi, visi mes daugiau ar mažiau esame tinginiai. Bet jei jau prisiimu atsakomybę, tai dirbu šimtu procentų. O kadangi čia „Rimti reikalai“, yra ką veikti (juokiasi).

Ką pasakytumėte skeptiškai nusiteikusiems serialų atžvilgiu?

Nieko. Kam nepatinka – tie ir nežiūri, todėl nematau prasmės teisintis. Bet ką kurdamas maksimaliai skiri jėgų ir stengiesi gaminti kokybišką produktą. O kaip jau išeina, sprendžia žiūrovai. Kita vertus, ir už 100 tūkstančių gali sukurti šlamštą, o už 10 tūkstančių išgauti puikų rezultatą.

Ar filmuojant jau patyrėte momentą, dėl kurio širdis dainuoja?

Jaunimas labai maloniai nustebino. Gelminė Glemžaitė, Dovilė Kundrotaitė, Oskaras Vyganovskis... Nenoriu vardinti, nes bijau ką nors praleisti, bet visi aktoriai pasiruošę, organiški, padaro, kiek reikia ir dar daugiau.

Galbūt iki savo režisūrinio debiuto susidūrėte su režisieriais, kurių sprendimai jums netikdavo, ir pats stengiatės išvengti tokių klaidų?

Oi ne, jei kas nors netikdavo – visi kolegos diskutuodavome ir rasdavome kompromisą.

Kadangi pats esu aktorius, sėdėdamas režisieriaus kėdėje puikiai suprantu kitą pusę. Man didžiausias peilis būdavo, kai nesuprasdavau veiksmo logikos. Pavyzdžiui, kodėl į kavą turiu berti dešimt šaukštelių cukraus, kai paprastai žmonės saldinasi daugiausia dviem. Taigi, jei tik pajuntame, kad scenarijuje nelogiškas momentas – sprendžiame dilemą iš karto. Seriale negalioja teatro taisyklė, kad kai aktoriui nepatogu – žiūrovui įdomu (juokiasi).

Filmuojate nuo gegužės, tad, galima sakyti, ši vasara Džiugui Siaurusaičiui bėga pro šalį?

Iš anksto buvo suplanuotos nedidelės šeimos atostogos – tai tiek to atokvėpio, šią vasarą dirbu per visus savaitgalius ir šventes.

Jūsų žmonai aktorei Linai Rastokaitei-Siaurusaitienei greičiausiai šis periodas nėra pats smagiausias – juk kažkada teigėte, kad namuose jūsų pareiga buvo gaminti maistą. Tai dabar šeima badauja?

Šiuo metu gal ir per mažai dėmesio skiriu šeimai, bet toks etapas. Nieko tokio, dar atsigriebsim. Jau pasvajoju, kad kai rudenį baigsime „Rimtus reikalus“, visą dieną stosiu kepti ant ugnies mėsos. Ne – visą savaitę! Kviesim draugus valgyti ir gulėsim ant šezlongų.

„Atsisakau priklausomybės nuo humoro“, – sykį viešai nuskambėjo tokia jūsų mintis, kai kas su nerimu pagalvojo, ar tik tai nėra tiesa. Iš jūsų visuomet tikimasi bajerio, tačiau tai jums nepatinka?

Tai tik mintis iš vienos televizinės parodijos. Tačiau joje yra tiesos. Aš nesu humoristas. Štai Mantas Katleris, Raimondas Bingelis, Mantas Stonkus yra humoristai, nes turi savo humoristinę programą, gali scenoje valandų valandas juokauti. Man nebent kartais natūraliai išsprūsta juokinga mintis susiklosčius tam tikroms aplinkybėms. Bet tai nereiškia, kad esu humoristas. Aš nemėgstu anekdotų, pats nepapasakočiau nė vieno ir norėčiau, kad man jų nepasakotų. Nes... dažniausiai jie nejuokingi arba seni.

Aktoriai apie režisierių Džiugą Siaurusaitį

Aktorė Dovilė Kundrotaitė / Tomo Ivanausko nuotr.

Dovilė Kundrotaitė: „Kartą filmuojantis Džiugui sakau: „Tu man beri pastabas, o aš tiesiog girdžiu „Simpsonus“. Su Džiugu kaip režisieriumi smagu dirbti, nes jis – labai konkretus. Justi, kad aktorystė jam padeda: jis supranta, ką ir kaip pasakyti aktoriui, kad šis tinkamai atliktų sceną. Džiugas aiškiai žino, ko nori, o tai didelė pagalba aktoriui“.

Mantas Vaitiekūnas / Gedmanto Kropio/„Žmonės“ nuotr.

Mantas Vaitiekūnas: „Džiugas ypatingas jau vien tuo, kad jis Džiugas (šypsosi). Jis nuostabus aktorius ir, panašu, puikus režisierius, bet nenoriu prikarksėti...Jis sukuria aplink save gerą aurą, yra dėmesingas, atsakingas ir tuo pačiu priimantis kitų pasiūlymus. Taip tarp režisieriaus ir aktoriaus gimsta chemija. Vienas žodis, apbūdinantis darbą su juo - tai kaifas. Tik be psichotropinių medžiagų“.

Aktorius Džiugas Siaurusaitis sėdo į serialo „Rimti reikalai“ režisieriaus kėdę (20 nuotr.)
+14

Skaitykite daugiau