Džinsai visur ir visada: tinkamos jų priežiūros ABC

Niujorko mados savaitės gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kad džinsai – tikra šiuolaikinė uniforma, niekam nebeverta įrodinėti. Tačiau tiesa ir tai, kad iš tų kelių ar keliolikos džinsinių rūbų, kuriuos turime, išsirenkame kelis mėgstamiausius ir jie, intensyviai dėvimi, greit praranda savo grožį. Apmaudu! Kaip galima pailginti savo mėgstamų rūbų iš denimo tarnystės laiką?

Paradoksas, tačiau tvirtas ir netgi kietokas (bent jau pradėjus vilkėti) vadinamasis raw denimas reikalauja net atidesnės priežiūros, nei minkštesni jau apdoroti džinsai.

Džinsai / Vida Press nuotr.

1. Atidėkite pirmąjį skalbimą

Šis patarimas labiau galioja raw džinsams, kuriuos įsigijusios madistės paprastai pradžioje kankinasi beveik iki ašarų, kol juos „pranešioja“, o paskui nebenori vilkėti nieko kito, taip idealiai jie guli. Taigi, kietojo ir tamsiojo denimo džinsus patartina skalbti kuo rečiau, ypač verta pasistengti kuo ilgiau atidėti pirmąjį skalbimą. Idealu, jei iki pirmojo skalbimo juos būsite vilkėjusios bent 15–20 kartų – džinsas jau bus bent šiek tiek prisitaikęs prie jūsų formų, vos natūraliai suminkštėjęs.

2. Kai įmanoma, valykite dėmę, o ne skalbkite

Džinsai jau nebėra išskirtinai darbininkų drabužis, tikėtina, kad kaip nors ekstremaliai jų ir neištepate. O jei jau užtiško koks lašas padažo, dažų ar ko nors panašaus, rūpinkitės būtent tuo išteptu ploteliu, o ne svieskite rūbą į skalbyklę. Sudrėkinkite minkštą skepetą, suvilgykite ją švelniu skystu skalbikliu ir trinkite dėmę. Kai ji išnyks, kartokite procedūra su jau išskalauta skepeta, kol nebeliks jokių skalbiklio požymių.

Džinsai / Vida Press nuotr.

3. Atgaivinkite džinsus šaldytuve ar garų puode

Juokus į šalį, šis patarimas kuo rimčiausias – jei jaučiate, kad džinsai kiek „pavargo“ ir būtų neprošal juos atšviežinti, įdėkite rūbą kelioms valandoms į šaldymo kamerą. Kai ištrauksite, leisite pradžiūti ir gerai papurtysite, įsitikinsite, kad medžiaga puikiai atsigavo (o ir visokios blogus kvapus lemiančios bakterijos bus žuvusios). Tas pats galioja garų puodui – palaikykite keliolika minučių džinsus jame, leiskite išdžiūti ir džiaugsitės „atgimusiu“ rūbu.

4. „Ne“ agresyviems skalbikliams, glamžymui ir karščiui

Žinoma, ateis ta diena, kai džinsus prireiks išskalbti. Būtų idealu, jei tausodamos audinį tą darytumėt rankomis, tačiau jei nėra rūbo, kuris būtų vertas tokios aukos, dėkite į skalbyklę, pilkite švelnaus skysto skalbiklio ir pasirinkite švelnų skalbimo režimą, šiltą, bet ne karštą vandenį. Ir apsieikite be džiovyklės, tegul džiūna natūraliai.

Džinsai / Vida Press nuotr.

5. Ne ant pakabos, bet į lentyną

Gal ir nėra tiek jau daug žmonių, kurie džinsus kabina ant pakabų, bet jei staiga šautų tokia mintis, patartina jos atsisakyti – džinsams labiau patinka sulankstytiems gulėti lentynoje.

Džinsai / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau