Džiazuojantis seminaras „Muzika gydo“ kvietė pabūti kartu muzikoje

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ / Vidmantas Kirklys
Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ / Vidmantas Kirklys
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-08 16:48
AA

Šv. Pranciškaus onkologijos centre skambėjo gydanti muzika. Čia 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, susirinko pilna bažnyčia įvairiausio amžiaus klaipėdiečių ir miesto svečių – nuo vaikų iki senjorų, žmonių su judėjimo ir klausos negalia.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ / Vidmantas Kirklys

Seminaro pradžią paskelbus vidudienį suskambusiems bažnyčios varpams, susirinkusiuosius Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje šiltai ir jautriai pasveikino brolis Benediktas.

„Labai džiaugiuosi, kad Klaipėdos pilies džiazo festivalis neužmiršo pačių silpniausiųjų. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva atsiveria negaliai. Ilgai slėpėme šiuos žmones ligoninėse, namuose, o dabar esame kartu. Būdami kartu atgauname žmogišką veidą. Dievas myli visus vienoda galia – tiek silpnuosius, tiek supermenus. Sakyčiau, šis pasirodymas galėtų būti vadinamas „Vilties koncertu“. Te prisipildo širdys džiaugsmu, tegul Klaipėda būna vilties ir džiaugsmo miestu“, – sakė brolis Benediktas.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skliautus gongų garsais pripildė ir seminarą vedė išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda, tikinti, kad muzika daro stebuklus, seminare „Muzika gydo“ apjungė daugybę atlikėjų. Džiazo ritmu vykęs seminaras per gongus, kitus instrumentus įtraukė dalyvius į muzikines improvizacijas.

Aktorė, lektorė Eglė Jackaitė kvietė išgirsti muziką, pajusti save ir atliko kūrybinio vakaro „Jausmų džiazas“ ištraukas, užsienio bei lietuvių poetų eiles, jausmingas dainas. L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“ pristatė būgnų, kitų mušamųjų instrumentų pasirodymą ir savo džiaugsmu griovė stereotipus. Keletą kūrinių atliko jauna atlikėja Jekaterina Kosmakova, studijos „Grok“ auklėtinė, kuri pati naudojasi gydomosiomis muzikos galiomis.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ / Vidmantas Kirklys

Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai, psichikos negalią turintys suaugusieji, kartu su centro vadove Vida Glinskyte pristatė savo kūrybos dainą, kvietė kartu pabūti muzikoje ir ramybėje. Paskutinę kūrinio dalį jie taip pat atliko ir gestų kalba, tuo sužavėdami klausytojus ir seminare dalyvavusius kurčiuosius. Specialių užsiėmimų metu centro „Danė“ globotiniai su muzikos galia susipažįsta tiek jos klausydamiesi, grodami ar dainuodami, tiek ir patys kurdami.

Prie „Muzika gydo“ seminaro prisijungė atlikėjas iš Tuniso Nabil Khemir, išskirtinis šių metų džiazo festivalio svečias, unikalaus „RayJam“ instrumento išradėjas. Arabų ir vakarietiškojo džiazo muzikos stilius apjungęs atlikėjas stebino klausytojus savo paties sukurto muzikos instrumento „RayJam“, tradicinio arabų instrumento liutnios ir gitaros derinio, skambesiu. Suskambus N. Khemir instrumento garsams, klausytojai užpildė bažnyčios erdves plojimais.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristatė unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ / Vidmantas Kirklys

„Aš tikiu, kad muzika gali mus gydyti ir mums padėti. Vienas iš didesnių muzikos fenomenų yra tas, kad ji perkelia mūsų dėmesį nuo kasdienybės, rutinos ir leidžia pasimėgauti akimirka, organizmui įjungti savireguliacijos mechanizmus. Pertraukėlė klausantis ar atliekant muziką leidžia pailsėti mūsų centrinei nervų sistemai, kad ji funkcionuotų taip, kaip prideda. Ar pavyko tai padaryti šiandien?“, – seminaro dalyvių klausė muzikos pedagogas L. Švirinas.

Finalinį akordą kartu su broliu Benediktu ir E. Jackaite gongų garsais paskelbęs L. Švirinas juokais visiems seminaro dalyviams išrašė „receptą“ – triskart prieš valgį padainuoti. Muzikos stebuklams ir gydomajai jėgai pasidavę klausytojai skirstytis neskubėjo ir patys išbandė gongus.

Projektą „Muzika gydo“ globoja medicininių tyrimų centras „Antėja laboratorija“. Tai moderniausią medicininių tyrimų centrą turinti laboratorija Baltijos šalyse. Čia atliekami per 500 kraujo ir kitų medicininių tyrimų spektras. Visoje Lietuvoje veikia 32 „Antėja laboratorija“ paslaugų centrai, iš kurių net 5 – Klaipėdoje.

Klaipėdos džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. 24-asis festivalis jau tradiciškai pakvies ne tik į garsiausių pasaulio ir Lietuvos džiazo muzikos žvaigždžių koncertus uostamiesčio širdyje, bet ir į nemokamas meistriškumo pamokas, seminarus ar įvarius kitus renginius.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 7-9 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.