Džiaukitės saule atsakingai: kaip apsaugoti skirtingus odos tipus

Oganizatorių nuotr.
Autorius: Simona Klimanskytė
Publikuota: 2019-06-14 11:35
Vasarą pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams, skubame jais džiaugtis ir keliaujame prie vandens telkinių ar tiesiog stengiamės daugiau laiko praleisti lauke. Dėl saulės jaučiamės energingesni ir stipriname imunitetą vitaminu D, tačiau svarbu nepamiršti veido ir kūno odos apsaugos, nes net ir maloniai šildantys saulės spinduliai gali pridaryti nepataisomos žalos sveikatai.

Saulė skleidžia ultravioletinius spindulius, kurių spinduliuotė yra skirstoma į UVA, UVB ir UVC bangas. Vienos pavojingiausių – UVA ir UVB bangos, neigiamai veikiančios odą ir sveikatą. Jos skatina odos nudegimus, naikina kolageno skaidulas, kurios sukelia priešlaikinį odos senėjimą bei hiperpigmentaciją, o blogiausia – odos vėžį.

Degintis saulės spinduliuose nenaudojant apsauginio losjono suaugusiam žmogui patartina ne daugiau kaip 10-20 minučių, tuo tarpu vaikui – ne daugiau 5-10 minučių. Taigi, leidžiant ilgesnį laiką lauke apsauga nuo saulės tampa būtinybe. Patartina rinktis priemones su SPF – saulės apsaugos faktoriumi. Egzistuoja begalės skirtingų apsaugos priemonių rūšių, tad jums labiausiai tinkančią reikėtų rinktis pagal odos atspalvį bei tipą.

Itin šviesaus gymio odai rekomenduojama naudoti stipriausią apsaugos faktorių – SPF50, kuris sulaiko 98 % UVB spindulių ir apsaugo nuo nudegimo. Taip pat, nepaisant odos atspalvio ir tipo, šį faktorių rekomenduojama naudoti saulėje kaitinantis ilgesnį laiką.

Oganizatorių nuotr.
Oganizatorių nuotr.

SPF30 apsaugos faktorių reikėtų naudoti tuomet, kai oda linkusi raudonuoti, o tik vėliau paruduoja bei yra jautri. SPF30 sulaiko apie 97 % UVB spindulių.

SPF15, sulaikantis apie 95 % UVB spindulių, yra rekomenduojamas normalios, šviesios odos savininkams, kurių oda nėra jautri ir iš karto įdega rudai.

SPF6 – vienas silpniausių apsaugos faktorių. Jis sulaiko apie 75 % žalingų UVB spindulių. Tinkamas naudoti tamsesnio gymio ar jau ganėtinai įdegusią odą turintiems žmonėms bei tiems, kurių oda nėra linkusi nudegti saulėje.

Taip pat kaskart išeinant į lauką patartina veidą tepti drėkinančiu losjonu ar naudoti kreminę pudrą, turinčią SPF20 ir SPF30 saulės apsaugos faktorių.

Patikimai apsaugai nuo saulės EUROKOS rekomenduoja rinktis PEAU D'OR prekės ženklo priemones. Ši saulės kosmetika kuriama pasitelkiant efektyviausius komponentus, užtikrinančius optimalią apsaugą nuo UVA/UVB spindulių, tolygų įdegį bei intensyvų odos drėkinimą.

Unikali sudedamoji dalis UV Rejuvenanting® Complex drėkina ir saugo odą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Atsižvelgiant į individualius poreikius, priemones galima rinktis su skirtingais saulės apsaugos faktoriais: SPF6, SPF15, SPF30 ar SPF50. Nesvarbu, kurią priemonę pasirinksite, ją naudoti bus ypač malonu – PEAU D'OR SUNCARE saulės kosmetika akimirksniu susigeria į odą!

PEAU D‘OR SUN SPF6 – pasižymi minimalia apsauga.

„PeuD'or“ SPF6 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.
„PeuD'or“ SPF6 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.

PEAU D‘OR SUN SPF15 – pasižymi vidutine apsauga.

„PeuD'or“ SPF15 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.
„PeuD'or“ SPF15 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.

PEAU D‘OR SUN SPF30 – pasižymi didele apsauga.

„PeuD'or“ SPF30 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.
„PeuD'or“ SPF30 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.

PEAU D‘OR SUN SPF50 – pasižymi itin didele apsauga.

„PeuD'or“ SPF 50 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.
„PeuD'or“ SPF 50 apsaugos priemonė nuo saulės/organizatorių nuotr.

Be to, tai vandeniui atsparūs apsauginiai losjonai, o jų sudėtis papildyta šviesą atspindinčiomis dalelėmis, kurios akimirksniu odai suteikia gaivaus ir subtilaus bronzinio švytėjimo, kuris taip pat paryškina ir natūralų odos atspalvį.

Pasitepti losjonu rekomenduojama prieš išeinant į saulę bei naudoti reguliariais laiko intervalais. Suprakaitavus, paplaukiojus arba nusišluosčius rankšluosčiu, apsaugai palaikyti patariama losjonu patepti kūno bei veido odą pakartotinai.

Visiškai saulės vengti nereikėtų, nes tai yra natūralus vitaminų šaltinis mūsų organizmui. Itin svarbu ja džiaugtis atsakingai, prieš tai pasirinkus tinkamas apsaugos priemones, kurios užkirstų kelią saulės spindulių sukeliamai žalai.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai