„Dynami:t Racing Team“ kviečia padėti sergantiems vaikams

„Dynamit Energy“ komanda / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-17 12:29
Jau penkerius metus „Dynami:t Energy” lenktynių komanda ne tik skina laurus žiedinėse lenktynėse, bet ir nepamiršta likimo nuskriaustų. Komanda jau įgyvendino 6 labdaringus bei socialinius projektus. Šiais metais jie pirmą kartą lenktynių istorijoje rinks finansinę paramą cukriniu diabetu sergantiems vaikams.

Komandos teigimu, šiandien didžiausias dėmesys skiriamas vėžiu sergantiems vaikams ir didžioji dalis paramos nukeliauja būtent jiems, tačiau kiek užmiršta lieka ne mažiau skausminga tema – cukrinis diabetas ir daugiau, nei 4000 dūrių per metus patiriantys vaikai.

Komanda siekia užkrėsti gerumu

Kol didžioji dalis sportininkų ir greičio fanatikų dirba ir treniruojasi trofėjų vardan, ši automobilių sporto entuziastų komanda randa laiko ir kitiems darbams. Kukliai, bet atsakingai žiūrėdami į tai, kuo užsiima, su šypsena visiems transliuoja žinutę „Sakoma, kad geri darbai daromi tyliai. Mes juos norime daryti garsiai. Ne tam, kad būtume „fainesni“, o tam, kad užkrėstume ir įkvėptumėme“.

Panašu, kad visą savo gyvavimo laiką komanda prisidėjo tai prie vieno, tai prie kito gero darbo: padėjo nepasiturinčioms šeimoms, bendravo su vėžiu sergančiais vaikais, skatino saugumą keliuose, tausoti gamtą ir investavo daug laiko, noro ir jėgų, parodydami, kad kieti yra ir tie, kurie padeda. Ne itin noriai pasakodama apie savo pačių indėlį, komandos atstovė ir lenktynininkė Aistė Antanaitytė Matukaitė , rodos, vos atgaudama kvapą pasakojo apie naują idėją ir iniciatyvą, prie kurios kviečia prisidėti visus norinčius, nebūtinai automobilių sporto mėgėjus.

Pagalba cukriniu diabetu sergantiems vaikams.

Artėjant „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynėms Palangoje, kuomet komandos siekia suburti kaip galima didesnį fanų skaičių, „Dynami:t Energy Racing Team“ siekia padidinti geradarių statistiką Lietuvoje. „Norime padėti cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Gaila, bet jų kasmet daugėja. Norint suleisti būtiną kiekį insulino, per dieną iš piršto kraują reikia imti bene 20 kartų. O mes kalbame apie vaikus, tad jiems tenka nuolat varstyti ligoninių duris ir kęsti skausmingus dūrius. Apie kokią laimingą vaikystę mes galime kalbėti? Yra specialūs sensoriai, kurių dėka ligoninėse vaikams reiktų lankytis kur kas rečiau ir adatas matytų kur kas mažiau, tačiau sensorius savaitei kainuoja 55 eurus, o valstybė jų nekompensuoja. Būtent šiems vaikams ir norime padėti“. – pasakojo lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė.

„Fondų ir pagalbos priemonių, kaip būtų galima prisidėti, tikrai yra daug. Svarbiausias mūsų siekis – atkreipti dėmesį į pačią problemą. Tad šiais metais ir pirmą kartą lenktynėse Palangoje, ir prieš jas kartu su „Ne apie mane“ fondu rinksime lėšas sensoriams. Tiek paties fondo, tiek mūsų komandos atstovai laisvu nuo lenktynių metu rinks lėšas. Labai kviečiame prisidėti visus: juk sau ne tokias sumas išleidžiama, o čia – gyvybiškai svarbu vaikams.“ – pasakojo Aistė.

Iššūkis automanams – marškinėlių aukcionas

Buvę ar planuojantys dalyvauti Palangoje jau 19-ąjį kartą įvyksiančiose lenktynėse, turėtų žinoti: tai – ne tik lenktynės, o nuo trečiadienio iki pat vėlaus šeštadienio vakaro trunkanti fiesta ir tikra šventė greičio ritmu, kur vienoje vietoje galima sutikti ne tik daug įvairių sportinių automobilių, išvysti greičiausius sportininkus tol gražu ne tik iš Lietuvos, bet ir susipažinti su kone visomis automobilių sporto disciplinomis. Tad tiek „Dynami:t Energy Racing Team“, tiek „Ne apie mane“ fondas tikisi aktyvistų automobilių sporto mėgėjų tarpe.

Savo ruožtu, „Dynami:t Energy Racing Team“ komanda prieš lenktynes savo feisbuko paskyroje paskelbė aukcioną. Jo metu buvo parduodami komandos marškinėliai bei pasivažinėjimas lenktyniniu komandos bolidu, o surinktos lėšos keliaus tiesiai fondo „Ne apie mane“ veiklai paremti.

„Pagalvojome, kad toks aukcionas padėtų ne tik surinkti lėšų fondui, bet ir padidintų žinomumą problemos, apie kurią kalbėti tikrai reikia. Labai kviečiame visus, būsiančius per lenktynes Palangoje prieiti, susipažinti ir, žinoma, prisidėti prie akcijos.“ – skatino komandos lenktynininkė Aistė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai