Dvynukų su žmona Aiste laukiantis sveikuolis Simonas Dailidė: „Nebūsiu griežtas tėvas, būsiu tas gerasis“

Simonas ir Aistė Dailidės / Asmeninio albumo ir Ugnės Žilinskės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-23 19:33
„Karantinas davė gražių vaisių. Čia tokia dovanėlė mums ir net nežinau kieno, gal Dievo“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė, kurio žmona arfininkė Aistė Baliunytė laukiasi dvynukų. Dosnius gandrus prišaukusi pora atvira – mintys apie tėvystę gerokai praskaidrino karantiną.

„Mes su žmona visą laiką norėjome dvynukų ir per vestuves mums tiek daug žmonių būtent to ir linkėjo. Tai ir įvyko. Sunku apsakyti, kaip džiaugiamės“, – portalui Žmonės.lt su šypsena pasakoja S.Dailidė.

Simonas neslepia džiaugsmo – atrodo, visos mintys dabar sukasi apie tėvystę, o kalbėti apie ją galėtų valandų valandas. Būsimas tėtis atviras – sulaukti dviejų atžalų yra tikras stebuklas, nors ir nerimas kartais aplanko.

„Nežinau, kaip čia viskas bus, bus staigmena, naujiena, daug ko reikės mokytis, o ir aplinkiniai kalba, kad laukia labai sunkus ir įdomus laikas, bet mes viskam pasiruošę. Kažkaip kol kas nebaisu, manau, kad susitvarkysime. Su žmona guodžiamės mintimi, kad dabar pavargsime, o truputėlį paaugę jie vienas kitu labiau užsiims, bendraus ir daug žais. Juk turės draugą visam gyvenimui“, –  džiaugiasi Simonas.

Simonas Dailidė ir Aistė Baliunytė-Dailidienė / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Dailidė ir Aistė Baliunytė-Dailidienė / Asmeninio albumo nuotr.

Žinią apie džiugias gyvenimo permainas S.Dailidė pranešė kovo 12-ąją savo „Youtube“ paskyroje, kurią seka beveik 16 tūkst. prenumeratorių. Portalui Žmonės.lt Simonas pasakoja, kad šia naujiena jau seniai norėjosi pasidalinti su visu pasauliu, vos sužinojo apie užsimezgusias gyvybes.

„Dėl viešinimo – daug diskusijų mūsų šeimoje. Kad ir dabar svarstome, jog, kol dvyniai bus maži, nerodysime jų veidų. Mano žmona nenori viešinti mažų vaikų ir aš pats neturiu didelio noro to daryti. Yra influencerių, kurie drąsiai dalijasi vaikų nuotraukomis, jų atvaizdus naudoja reklamose, daro iš to verslą. Tame nieko blogo nematau, bet mes turbūt nuo to susilaikysime“, – mintimis dalijasi jis.

Žmonės labai nustebdavo, kai išgirsdavo, kad dvyniai. Tokios natūralios tos reakcijos, labai smagu jas matyti.

O kaip artimieji reagavo į žinią, jog šeimą papildys ne vienas, o du vaikai? Simonas juokiasi, kad reakcijų buvo įvairių – ir santūresnių, ir itin karštų, energingų, bet visos jos labai džiugios. Pasak pašnekovo, artimųjų reakcijas pavyko įamžinti.

„Žmonės labai nustebdavo, kai išgirsdavo, kad dvyniai. Tokios natūralios tos reakcijos, labai smagu jas matyti. Tai kuriu dar vieną filmuką, kuriame parodysiu, kaip artimieji reagavo. Man labai patinka kurti filmukus, labai faina pasižiūrėti juos po kelių metų“, – šypsosi jis.

Pasak pašnekovo, šeimą turėtų papildyti dukra ir sūnus. Tiesa, S.Dailidė pasakoja, jog prie minčių, kad būtent taip ir bus, stengiasi neprisirišti – būna, kad prognozės dėl kūdikio lyties ir neišsipildo.

„Visko nutinka, sako, kad tikrai bus berniukas, o gimsta mergaitė, todėl neskubame prisirišti prie minčių. Laukiame dviejų stebuklų ir džiaugiamės tuo periodu, – sako jis. – Jūs nepatikėsite, kaip tam ruošiamės. Žmona tiek daug knygų perskaitė, kad net nežinau, ar yra tiek skaičiusi, kiek dabar. Apie maitinimus, nešiojimus, žindymo kursus. Man labai smagu žiūrėti, kaip susikaupusi ji tai daro, o ir mane paskatina dar labiau domėtis.“

Vyras neslepia, jog jų namuose nuolat aidi diskusijos apie tai, kokius vardus savo atžaloms reikėtų suteikti. Tiesa, kol kas dar galutinio sprendimo nėra priėmę.

„Jei galima taip sakyti, tai dar laukiame tų vardų. Dabar neturim jokių variantų, kokiais galėtume pasidalinti su aplinkiniais, nes kiekvieną dieną vis kažkoks naujas vardas atsiranda. Daug visokių prisigalvojame. Žiūrėsime, kas realybėje tiktų“, – atvirauja Simonas.

Simonas Dailidė vedė savo mylimąją Aistę Baliunytę / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Dailidė vedė savo mylimąją Aistę Baliunytę / Asmeninio albumo nuotr.

Nebus griežtas tėtis

Paklaustas, ar pagalvoja, koks tėvas bus savo vaikams, Simonas net nesudvejojęs atsako: „Aš žinau, kad tikrai nebūsiu griežtas tėvas, būsiu tas gerasis. Iš tiesų, dabar sunku būti griežtu tėčiu, nes auklėjimo metodai keičiasi, dabar viskas yra kitaip, nei tuomet, kai mus augino tėvai. Auklėjimui reikia daug žinių, reikia gilintis, nes tiek klaidų galima padaryti... Norisi užauginti gerus ir sąžiningus žmones“ – sako jis.

Lengva šnekėti, tikriausiai po kelių metų pasiskaitysiu, ką prikalbėjau, ir galvosiu, kad visai kitaip yra.

Pats paauglystėje ne kartą maištavęs S.Dailidė atskleidžia, jog stengsis su savo vaikais atvirai šnekėti apie viską.

„Aš manau, kad savas pavyzdys yra geriausia auklėjimo priemonė. Stengsiuosi leisti kuo daugiau laiko kartu, kartu eiti į žygius, rodyti sveiko gyvenimo pavyzdį. Iš tiesų, man tenka nemažai dirbti su jaunimu stovyklose, tai užkrečiame juos savo pavyzdžiu, tikiu, kad ir čia pavyks. Aišku, savas tėvas tikriausiai retai būna autoritetas ir bus sudėtingiau, bet stengsiuosi toks būti“, – šypsosi jis.

Simonas Dailidė / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Dailidė / Asmeninio albumo nuotr.

Apie tolimesnę ateitį prakalbęs Simonas nusijuokia, jog ir pradžioje iššūkių nestigs, tad ką čia dar kalbėti apie paauglystę.

„Teks pasistengti, kad ir prie ekranų ilgai nebūtų. Bet čia taip lengva pakalbėti, o kaip bus – neįsivaizduoju. Lengva šnekėti, tikriausiai po kelių metų paskaitysiu, ką prikalbėjau, ir galvosiu, kad visai kitaip yra. Tai gali būti velniškai sunku ir tik laikas parodys, kaip viskas bus“, – juokiasi S.Dailidė.

Simonas Dailidė vedė savo mylimąją Aistę Baliunytę / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Dailidė vedė savo mylimąją Aistę Baliunytę / Asmeninio albumo nuotr.

Šeimos pagausėjimo laukiantys Simonas su Aiste susipažino viename festivalyje. Žmonės.lt jis anksčiau pasakojo, kad po lemtingo susitikimo sekė ne vienas pasimatymas ir santykių išbandymas draugaujant per atstumą. 

„Aistė gyveno Paryžiuje, o aš čia, Vilniuje. Vis daugiau vienas pas kitą skraidėme ir tokiu būdu bendravome. Ji ten mokėsi, o, kai baigė studijas, parsivežiau ją į Lietuvą. Tuomet pradėjome kartu gyventi. Tikriausiai, jeigu ne mūsų pažintis, ji nė nebūtų grįžusi gyventi atgal į Lietuvą,“ – anuomet sakė Simonas. 

Pora susituokė 2019-ųjų rugpjūtį. Po ceremonijos Pilaitės bažnyčioje visas būrys svečių patraukė į sostinės centrą. Čia jų laukė šventiškai papuošta barža.

„Buvo 200 metrų lempučių, nes Aistė jas dievina. Viena iš Aistės svajonių buvo ta, kad mus sutuoktų kunigas R.Doveika, kita – šventinės lemputės,“ – šypsodamasis tada pasakojo S.Dailidė.

Naujausi straipsniai