Dviračių entuziastai muša rekordus – į darbą vienu metu mynė net 51 darbuotojas

Darbuotojai į darbą vyko dviračiais / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-05 09:01
Minint Pasaulinę dviračio dieną, Vilniuje registruotas naujas Lietuvos rekordas – į darbą vienu metu dviračiais atvyko net 51 darbuotojas iš 90. Įveikti ne vieną kilometrą nepabūgo ne tik dviračių mėgėjai, bet ir naujokai – ,,Arimex“ įmonės kolektyvą suvienijo azartas ir didžiulė motyvacija.

,,Sveiki, sportuojantys žmonės yra laimingesni, daugiau šypsosi, turi daugiau motyvacijos ir noro siekti rezultatų, o tai, be jokios abejonės, yra nauda ne tik įmonei, bet ir visuomenei, todėl savo pavyzdžiu norime paskatinti prisijungti ir kitus gyventi aktyviai ir sportiškai“, – komentavo kartu su komanda iššūkį priėmęs įmonės vadovas Gražvydas Jukna.

Kai kuriems komandos nariams nuo namų iki darbo vietos, įsikūrusios toliau nuo centro, teko įveikti net 20 kilometrų atstumą, tačiau tai neišgąsdino. Aktyviausi dviračių entuziastai džiaugėsi aplenkę automobilių spūstis ir atvykę į darbą kupini energijos bei spinduliavo puikia nuotaika. Įmonė pagerino gegužės mėnesį fiksuotą oficialų rekordą, kai į darbą vienu metu dviračiais atvyko 36 darbuotojai. ,,Norime skatinti ne tik įmones, bet ir visus žmones prisijungti prie šios iniciatyvos automobilį iškeisti į gamtą bei sveikatą tausojančią transporto priemonę – dviratį. Iššūkiai bei azartas suvienija kolektyvą bei padeda siekti efektyvių rezultatų kasdieniuose darbuose“, – kalbėjo G. Jukna.

Darbuotojai į darbą vyko dviračiais / Organizatorių nuotr.
Darbuotojai į darbą vyko dviračiais / Organizatorių nuotr.

Dviračių sezono tikslas įveikti atstumą iki Tokijo ir atgal

Rekordo siekimas – ne vienintelė įmonės iniciatyva, skatinanti darbuotojus gyventi sveikiau. Įmonė šiais metais jau penktą kartą kolegas bei kitas įmones pakvietė prisijungti prie iššūkio kasdien keliauti į darbą dviračiu taip puoselėjant sveikatą bei papildomai užsidirbant. Sezono pabaigoje, apdovanojimų metu, didžiausią atstumą įveikusiems įmonės entuziastams įteikiami specialūs prizai. Praėjusiais metais projekte dalyvavo 13 darbuotojų, jie įveikė net 13 523 km atstumą! Na, o šių metų tikslas, kartu su kolegomis, įveikti 16 362 kilometrų atstumą (kaip iki Tokijo ir atgal), simbolizuojantį Tokijo žaidynes, vyksiančias 2020-aisiais.

Praėjusiais metais 3630 kilometrų dviračiu į darbą numynęs Vytautas Miliukas pasakoja, kad sunkiausia buvo pasiryžti. ,,Pirmas kartas buvo sunkiausias, o pabandęs negaliu sustoti, nes patiko teigiami pokyčiai“, – sako pašnekovas. Prieš du metus jis pirmą kartą pamėgino dalyvauti įmonės iniciatyvoje, o praėjęs sezonas buvo itin sėkmingas dėl palankaus oro. ,,Geresnė savijauta, greitesnė kelionė išvengiant automobilių spūsčių, azartas siekiant geriausia rezultato“, – vardijo pagrindinius kelionės į darbą dviračiu privalumus ,,Arimex“ darbuotojas V. Miliukas.

,,Mums svarbu sudominti darbuotojus sveikatinimu, motyvuoti juos, todėl ir rengiame važiavimo dviračiu sezonus, kurių metu komanda gali stebėti procesą, progresą, kiek kilometrų dar liko iki tikslo tiesiog biure įrengtame ekrane. Be to, darbuotojai maitinami sveiku, subalansuotu maistu, du kartus per savaitę organizuojamos nemokamos treniruotės, biure įrengtos treniruoklių zonos, kad būtų galimybė pailsėti nuo darbo ir pajudėti. Žinoma, vienas svarbiausių prioritetų yra darbuotojų emocinė sveikata, todėl daug dėmesio skiriame susitikimams, pokalbiams, renginiams“, – sakė G. Jukna. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai