Dviguba mados šventė: Egidijus Rainys ir Lilija Larionova gerbėjams pristatė rudens-žiemos kolekcijas

Egidijaus Rainio ruduo-žiema kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Keturi šimtai kviestinių mados mylėtojų penktadienio vakarą stebėjo vienų garsiausių šalies drabužių dizainerių Egidijaus Rainio ir Lilijos Larionovos 2014–2015 rudens ir žiemos drabužių kolekcijas.

Šiais metais, kaip ir anksčiau – podiumas tas pats, tačiau kolekcijos viena į kitą nebuvo panašios. E.Rainys ir L.Larionova jau septynerius metus kuria ir kolekcijas pristato po vienu stogu, tačiau jų kūrybos braižas skiriasi. Panašumas tik tas, kad abu dizaineriai moterims siūlo visą garderobą – vakarines ir kasdienes sukneles, palaidines, sijonus, kelnes, švarkus, paltus. Iš viso kūrėjai pristatė po trisdešimt kūrinių, o modelių įvaizdžiu rūpinosi specialiai į madų šou pakviesta garsi šalies stilistė Karina Leontjeva.

Pramogų pasaulio atstovai rinkosi į Egidijaus Rainio ir Lilijos Larionovos kolekcijų pristatymus (43 nuotr.)
+37

Naujausia E.Rainio kolekcija nuo praėjusių metų kūrinių kardinaliai išsiskyrė spalvine gama. Pernai dizaineris moterims siūlė šaltuoju sezonu rengtis ryškiai, o šįmet jo drabužiais pasipuošusios damos primins iš rūko išnirusią dailią būtybę. Spalvos subtilios, vyrauja žemės atspalviai – pilki, rusvi, kapučino kavos. Be juodos taip pat neapsieita.

Modernioje automobilių salono „Inchcape Motors“ aplinkoje E.Rainys svečiams pristatė prašmatnius ir lengvus drabužius iš šilko, vilnos. Moterys gėrėjosi minkštais megztais apdarais. Akį traukė dienos drabužiai, kokteilinės, vakarinės ir, žinoma, vestuvinės suknelės. E.Rainys jau seniai tapo vienu mėgstamiausiu nuotakų suknelių kūrėju Lietuvoje. Kai kurios jų – tikri aukštosios mados kūriniai.

Egidijaus Rainio ruduo-žiema kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Deja, šioje kolekcijoje vietos kelnėms neatsirado. Artėjantį šaltąjį sezoną dizaineris siūlo dėvėti elegantiškus kombinezonus. Stilingi kūriniai neapsiėjo be blizgaus dekoro, siuvinėjimų, tačiau jie stambesni nei įprastai. Motyvai išliko panašūs – dizaineris liko ištikimas gėlėms, „rozetės“ tipo dekoro elementams. „Ši kolekcija yra jauki, elegantiška ir pritaikyta šalies klimatui. Tiesa, atsiras daugiau jaunatviško šėlsmo – anksčiau kūriniai buvo asketiški, gana uždari, o dabar moterys galės puikuotis giliomis iškirptėmis ir trumpais sijonais. Formos – kiek laisvesnės negu ankstesnių mano kolekcijų“, – prieš kolekciją kalbėjo E.Rainys.

Sostinės automobilių salone dizainerė L.Larionova svečius stebino sau nebūdinga, tačiau ne per saldžia romantika. Lilija moteris džiugino šilko apdarais, švariomis, minimalistinės linijomis.

Egidijaus Rainio ruduo-žiema kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Dizainerė prasitarė, kad ši kolekcija – tarsi aliuzija į pietų Ispanijos miestą Seviliją. Drabužių kūrėjai kolekcijos pristatymo idėją pasufleravo jos mėgstama Angelo Badalamenti muzika ir režisieriaus Davido Lyncho kūryba. Kaip pati kūrėja tikino, tai kolekcijai suteikia mistiškumo.

L.Larionova atsisakė plačios spalvų paletės. Kūriniai pasiūti iš aukso, baltos, raudonos ir juodos spalvų audinio. Juodos spalvos audiniai – įvairių, įdomių faktūrų.

Šį kartą Lilija nutarė išryškinti moterų kūno linijas – drabužiai ne per laisvo silueto, pastebimas liemuo. Dizainerė naudoja nemažai drapiruočių.

Egidijaus Rainio ruduo-žiema kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Nors L.Larionovos naujausioje kolekcijoje daugiausia buvo suknelių ir paltų, joje puikiai suskambo netikėtas laisvalaikio stiliaus – džemperių bei klasikos derinys. Pirmą kartą dizainerė prie šilko ir kašmyro drabužių priderino verstos natūralios odos ir kalnų ilgaplaukės ožkos kailio elementus.

Nors kolekcijos pristatymas vėlavo kiek daugiau nei pusvalandį, tačiau laukdami svečiai šnekučiavosi, mėgavosi taure vyno, todėl laikas neprabodo.

Pamatyti naujausių mados vėjų ir palaikyti Egidijų ir Liliją susirinko gausus būrys dizainerių bičiulių, jų darbų mėgėjų ir kolegų. Tarp susirinkusiųjų buvo galiam išvysti Astą Valentaitę, Mantą Petruškevičių, Rasą Arlauskienę, Ireną Marozienę, Simoną Starkutę, Jolantą Svirnelytę, Nomedą Kazlaus, Austėją Jabloskytę, Anną Mois ir daugelį kitų.

Egidijaus Rainio ruduo-žiema kolekcijos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau